SHQIPERIA

Dalin pamjet, Santiago Malko qëlloi ndaj vëllezërve Mumajesi (VIDEO +18)

Më 27 qershor 2018 në një lokal bastesh në rrugën “Aleksandër Moisiu” në Tiranë u qëlluan vëllezërve Rivelino dhe Juxhin Mumajesi si dhe Ibrahim Durollari.
Në krye të herës, policia deklaroi se ishte duke punuar për identifikimin e autorëve të krimit. Krahas veprimeve të tjera hetimore, oficerët e krimeve sekuestruan edhe kamerat e sigurisë së lokalit, që kanë filmuar këto pamje.
Në një prej videove duket një person, i cili dyshohet se është Santjago Malko, në momentin kur qëllon ndaj tyre.
Sikurse dallohet qartë në to, në lokal me armë në dorë shfaqet ish-oficeri i Patrullës së Përgjithshme, Santjago Malko, i cili u ekzekutua me 27 gusht të këtij viti në rrugën “Xhanfize Keko”.
Ai qëllon ndaj dy vëllezërve dhe mikut të tyre. Për faktin se Mumajesët ishin të paarmatosur, siç dallohet në video, ata kapin karriget dhe i hedhin në drejtim të atentatorëve, në përpjekje për t’iu shpëtuar plumbave.
Malko u përfol më vonë edhe për përfshirje në ngjarjen e 4 tetorit në ish-bllok, ku mbeti..

Loading...


Më 27 qershor 2018 në një lokal bastesh në rrugën “Aleksandër Moisiu” në Tiranë u qëlluan vëllezërve Rivelino dhe Juxhin Mumajesi si dhe Ibrahim Durollari.

Në krye të herës, policia deklaroi se ishte duke punuar për identifikimin e autorëve të krimit. Krahas veprimeve të tjera hetimore, oficerët e krimeve sekuestruan edhe kamerat e sigurisë së lokalit, që kanë filmuar këto pamje.

Në një prej videove duket një person, i cili dyshohet se është Santjago Malko, në momentin kur qëllon ndaj tyre.

Sikurse dallohet qartë në to, në lokal me armë në dorë shfaqet ish-oficeri i Patrullës së Përgjithshme, Santjago Malko, i cili u ekzekutua me 27 gusht të këtij viti në rrugën “Xhanfize Keko”.

Ai qëllon ndaj dy vëllezërve dhe mikut të tyre. Për faktin se Mumajesët ishin të paarmatosur, siç dallohet në video, ata kapin karriget dhe i hedhin në drejtim të atentatorëve, në përpjekje për t’iu shpëtuar plumbave.

Malko u përfol më vonë edhe për përfshirje në ngjarjen e 4 tetorit në ish-bllok, ku mbeti i vrarë Fabian Gaxha dhe u plagos Elio Esmerald Hato e biznesmeni Ervis Martinaj.

Loading...
Loading...

Most Popular

Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Dalin pamjet, Santiago Malko qëlloi ndaj vëllezërve Mumajesi (VIDEO +18) Dalin pamjet, Santiago Malko qëlloi ndaj vëllezërve Mumajesi (VIDEO +18)Rating: 5.0
To Top