Dana Carvey falënderon publikun për mbështetjen e madhe pas vdekjes së djalit të tij nga mbidoza drogës

Komediani amerikan, Dana Carvey po ndjen “dashurinë” dhe mbështetjen nga ndjekësit e tij pas vdekjes së djalit të tij Dex Carvey. Aktori i “Wayne’s World” shprehu mirënjohjen e tij për mbështetjen që ka marrë, duke shkruar: “Kjo është vetëm për të thënë faleminderit”. “Gruaja ime dhe unë kemi qenë të pushtuar nga dashuria juaj, historitë […] The post Dana Carvey falënderon publikun për mbështetjen e madhe pas vdekjes së djalit të tij nga mbidoza drogës appeared first on Albanian Post.

Dana Carvey falënderon publikun për mbështetjen e madhe pas vdekjes së djalit të tij nga mbidoza drogës

Komediani amerikan, Dana Carvey po ndjen “dashurinë” dhe mbështetjen nga ndjekësit e tij pas vdekjes së djalit të tij Dex Carvey.

Aktori i “Wayne’s World” shprehu mirënjohjen e tij për mbështetjen që ka marrë, duke shkruar: “Kjo është vetëm për të thënë faleminderit”.

Dex Carvey.

“Gruaja ime dhe unë kemi qenë të pushtuar nga dashuria juaj, historitë tuaja personale, dhembshuria juaj”, postoi ai në X/Twitter.

“Ne morëm shumë mesazhe të bukura nga njerëz që e njihnin Dex-in. Këto na prekën më shumë sesa mund të shpreheshim me fjalë”, shtoi ai.

Dana Carvey vuri në dukje se ai “do të marrë një pushim nga puna dhe mediat sociale” ndërsa ai përpiqet të “kuptojë se si duket jeta tani që janë një familje prej 3 anëtarësh”.

Carvey dhe gruaja e tij, Paula Zwagerman, janë gjithashtu prindër të djalit Thomas Carvey.

Çifti njoftoi se  djali i tyre Dex, 32 vjeç, vdiq pasi pësoi një “mbidozë aksidentale të drogës”, sipas një postimi në Instagram. Familja nuk e bëri të ditur drogën.

Gati 110 mij mijë njerëz vdiqën nga mbidoza e drogës në Shtetet e Bashkuara në vitin 2022, me më shumë se dy të tretat e rasteve që përfshinin një opioid sintetik, sipas vlerësimeve të hershme nga Qendrat e SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

“Për këdo që lufton me varësinë ose që e do dikë që lufton me varësinë, ju jeni në zemrat dhe lutjet tona”, shkroi Dana Carvey në postimin në Instagram.

Carvey njihet më së shumti si një anëtar i kastit të “Saturday Night Live” midis viteve 1986 dhe 1993 dhe për rolin e Garth Algar së bashku me Wayne Campbell të Mike Myers në filmat klasikë të ekskluzivitetit “Wayne’s World”.

Carvey mori mbështetje të shtunën nga “SNL” kur bashkëprezantuesi i emisionit të gjatë “Weekend Update” Colin Jost mbajti një tabelë ku shkruhej “Ne ju duam Dana dhe Paula”, në fund të episodit.

“Ne do të shërojmë më të mirën që mundemi dhe do të vazhdojmë,” shkroi Carvey të shtunën, duke shtuar, “I dashuri ynë Dex do ta kishte dashur në këtë mënyrë.”

The post Dana Carvey falënderon publikun për mbështetjen e madhe pas vdekjes së djalit të tij nga mbidoza drogës appeared first on Albanian Post.