SHQIPERIA

E pabesueshme/ 8 emigrantë shqiptarë me jaht luksoz drejt Britanisë, por… (FOTO)

Autoritet britanike kanë arrestuar një 64-vjeçar, i cili po çonte me jaht 8 emigrantë ilegal shqiptarë.
Tetë emigrantë shqiptarë u zbuluan dhe u kapën nga autoritetet në bordin e një jahti luksoz, ndërsa tentonin të kalonin në Britaninë e Madhe.
“Tetë shtetas shqiptarë u gjetën në bord dhe çështjet e tyre tani do të trajtohen në përputhje me rregullat e imigracionit në Mbretërinë e Bashkuar”, tha një zëdhënës.
Mësohet se shqiptarët u gjetën në një jaht në Kanalin anglez. Ndalimi u krye falë ndërhyrjes së anijeve të Forcave Kufitare dhe helikopterëve. Më pas, u bë i mundur dërgimi i jahtit në portin e Portsmouth-it.

Loading...

Autoritet britanike kanë arrestuar një 64-vjeçar, i cili po çonte me jaht 8 emigrantë ilegal shqiptarë.

Tetë emigrantë shqiptarë u zbuluan dhe u kapën nga autoritetet në bordin e një jahti luksoz, ndërsa tentonin të kalonin në Britaninë e Madhe.

“Tetë shtetas shqiptarë u gjetën në bord dhe çështjet e tyre tani do të trajtohen në përputhje me rregullat e imigracionit në Mbretërinë e Bashkuar”, tha një zëdhënës.

Mësohet se shqiptarët u gjetën në një jaht në Kanalin anglez. Ndalimi u krye falë ndërhyrjes së anijeve të Forcave Kufitare dhe helikopterëve. Më pas, u bë i mundur dërgimi i jahtit në portin e Portsmouth-it.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . E pabesueshme/ 8 emigrantë shqiptarë me jaht luksoz drejt Britanisë, por… (FOTO) E pabesueshme/ 8 emigrantë shqiptarë me jaht luksoz drejt Britanisë, por… (FOTO)Rating: 5.0
To Top