SHQIPERIA

Ferri i Sirisë/ Pas shpëtimit të Alvinit, Eva dhe vëllai saj kanë nevojë për ndihmë (Fotot)

Alvin Berisha, vogëlushi që u shpëtua nga kampi i tmerrit në Siri, është vetëm një prej rasteve. Në kampet e ferrit ka edhe fëmijë të tjerë, të cilët kanë nevojë për ndihmë.
Gazetari i Le lene, Taulant Kopliku bën thirrje që të ndërmerret aksion edhe për lirimin e Eva dhe Endri Dumanit.
Historia e Eva dhe Endri Dumanit, të cilët që prej 6 vitesh ndodhen në Siri, e transmetuar një javë më parë në Top-Channel, preku mijëra shqiptarë qe reaguan në rrjetet sociale. Në kampin Al-Hol janë mbi 50 gra dhe fëmijë shqiptarë.
Top-Channel ka mësuar, se 13-vjeçarja Eva Dumani komunikimin e fundit me familjen e ka pasur mbrëmjen e të hënës 21 tetor. Përmes një mesazhi zanor lënë në telefonin e familjarëve ajo flet me një zë të dridhur.
“Ne jemi mirë. Për ne mos u bëni merak. Lufta është larg. Ça të bëhet për ne do të bëhet për të gjithë. Me gratë dhe fëmijët nuk ka punë kush”.

Loading...

Alvin Berisha, vogëlushi që u shpëtua nga kampi i tmerrit në Siri, është vetëm një prej rasteve. Në kampet e ferrit ka edhe fëmijë të tjerë, të cilët kanë nevojë për ndihmë.

Gazetari i Le lene, Taulant Kopliku bën thirrje që të ndërmerret aksion edhe për lirimin e Eva dhe Endri Dumanit.

Historia e Eva dhe Endri Dumanit, të cilët që prej 6 vitesh ndodhen në Siri, e transmetuar një javë më parë në Top-Channel, preku mijëra shqiptarë qe reaguan në rrjetet sociale. Në kampin Al-Hol janë mbi 50 gra dhe fëmijë shqiptarë.

Top-Channel ka mësuar, se 13-vjeçarja Eva Dumani komunikimin e fundit me familjen e ka pasur mbrëmjen e të hënës 21 tetor. Përmes një mesazhi zanor lënë në telefonin e familjarëve ajo flet me një zë të dridhur.

“Ne jemi mirë. Për ne mos u bëni merak. Lufta është larg. Ça të bëhet për ne do të bëhet për të gjithë. Me gratë dhe fëmijët nuk ka punë kush”.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Ferri i Sirisë/ Pas shpëtimit të Alvinit, Eva dhe vëllai saj kanë nevojë për ndihmë (Fotot) Ferri i Sirisë/ Pas shpëtimit të Alvinit, Eva dhe vëllai saj kanë nevojë për ndihmë (Fotot)Rating: 5.0
To Top