SHQIPERIA

Hamilton nuk njeh limite, festa e çmendur e pilotit pas triumfit (FOTO)

Lewis Hamilton nuk njeh limite në Formula 1. Britaniku i Mercedesit fitoi zyrtarisht për herë të 6-të në karrierë titullin e kampionit të botës dhe për këtë i mjaftoi vendi i dytë në garën e Austin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo garë u fitua nga shoku i tij i skuadrës Valteri Bottas me Max Verstappen që kompletoi podiumin.
Tashmë Hamilton, i cili në janar do të mbushë 35-vjeç është një vetëm një titull larg legjendës Michael Schumacher që numëron 7 tituj botërorë në Formula 1.
Vetëm vendi i 4-t për Charles Leclerc ndërkohë që Sebastian Vettel ishte i pafat dhe u tërhoq që në xhirot e para.
Me 10 fitore dhe 4 pole position Hamilton triumfoi në një tjetër sezon të dominuar nga Mercedes dhe tashmë synimi i tij është të thyejë rekordin e një legjende si “Shumi”.

Loading...

Lewis Hamilton nuk njeh limite në Formula 1. Britaniku i Mercedesit fitoi zyrtarisht për herë të 6-të në karrierë titullin e kampionit të botës dhe për këtë i mjaftoi vendi i dytë në garën e Austin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo garë u fitua nga shoku i tij i skuadrës Valteri Bottas me Max Verstappen që kompletoi podiumin.

Tashmë Hamilton, i cili në janar do të mbushë 35-vjeç është një vetëm një titull larg legjendës Michael Schumacher që numëron 7 tituj botërorë në Formula 1.

Vetëm vendi i 4-t për Charles Leclerc ndërkohë që Sebastian Vettel ishte i pafat dhe u tërhoq që në xhirot e para.

Me 10 fitore dhe 4 pole position Hamilton triumfoi në një tjetër sezon të dominuar nga Mercedes dhe tashmë synimi i tij është të thyejë rekordin e një legjende si “Shumi”.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Hamilton nuk njeh limite, festa e çmendur e pilotit pas triumfit (FOTO) Hamilton nuk njeh limite, festa e çmendur e pilotit pas triumfit (FOTO)Rating: 5.0
To Top