Horoskopi ditor, 28 shkurt 2024

Dashi Ky muaj shkurt nuk ka shkuar mirë nga pikëpamja e marrëdhënieve romantike. Kjo nuk do të thotë se keni takuar njerëz negativë, ka më shumë gjasa që edhe në marrëdhëniet më idilike të ketë pasur kaq shumë probleme nga më të ndryshmet, saqë nuk ka qenë e mundur ta dashuroni njëri-tjetrin siç shpresohet. Tani […]

Horoskopi ditor, 28 shkurt 2024

Dashi

Ky muaj shkurt nuk ka shkuar mirë nga pikëpamja e marrëdhënieve romantike. Kjo nuk do të thotë se keni takuar njerëz negativë, ka më shumë gjasa që edhe në marrëdhëniet më idilike të ketë pasur kaq shumë probleme nga më të ndryshmet, saqë nuk ka qenë e mundur ta dashuroni njëri-tjetrin siç shpresohet. Tani rikthehet një emocion i bukur, Marsi është muaji i takimeve. Shumë prej jush do të mund të zgjidhin probleme të vogla apo të mëdha pune ose të bashkohen me një person po aq të fortë për të planifikuar diçka të bukur në pranverë.

Demi

Horoskop i rëndësishëm por ka diçka të çuditshme në shtëpi: ose nuk keni qenë mirë dhe duhet të rikuperoheni, ose ka pasur probleme që duhet të përpiqeni t’i zgjidhni në një farë mënyre. Paolo Fox ju kujton se që nga 16 shkurti jeni bërë intolerantë dhe preferoni të mbyllni gjithçka që nuk është e mirë. Këtë herë është stuhia pas qetësisë. Marsi dhe Venusi janë të kundërta që çojnë në këtë qëndrim proaktiv, ata që kanë heshtur për një kohë të gjatë tani duan të flasin.

Binjakët

Në dashuri, ju jeni tani krijuesit e fatit tuaj. Dhjetëditëshi i parë i marsit do të jetë interesant për kontakte, të gjithë ata që kanë hequr dorë nga një dashuri apo janë ndarë, në këtë pjesë të javës mund të fillojnë të mendojnë për diçka të bukur. Mërkuri është i favorshëm dhe jep emocione, por aftësia fizike mungon, ndoshta jeni të lodhur sepse ju është dashur të lëvizni ose sepse keni qëndruar deri vonë. Mos i mbivendosni shumë mendime.

Gaforrja

Jeni duke përjetuar një situatë të rëndësishme por duhet të jeni më të kujdesshëm sepse mjafton një shpërqendrim apo një besim i gabuar për të krijuar një diskutim në mëngjes. Tani do të jetë e rëndësishme të vlerësoni me kujdes financat, veçanërisht për ata që kanë një kompani, sepse dy javët e ardhshme do të jenë të shtrenjta nga pikëpamja financiare. Ju keni një qiell të madh, perspektiva që vijnë, por edhe vendime për të marrë, ka një probabilitet të lartë për t’u rikthyer në lojë.

Luani

Mendoni për ndjenjat tuaja: jeni shumë i zënë me aktivitetin, nuk doni të vazhdoni me askënd, ju pëlqen të drejtoni. Qielli i shkurtit ka mbështetur emocionet tuaja veçanërisht në dy javët e fundit, dëshira për të fituar është e fortë. Vjen një kohë e favorshme për takime. Mund të bëni plane pune në funksion të pjesës së dytë të vitit, ka ende diçka për t’u studiuar, për t’u përsosur, sepse në planin personal ka shumë dyshime, veçanërisht nëse keni filluar së fundi një biznes ose ju janë bërë propozime që nuk janë të lehta për t’u menaxhuar. Dashuri e paqëndrueshme dhe e pakontrolluar.

Virgjëreshës

Pas një muaji që nisi shkëlqyeshëm, tani disa nyje kanë dalë në dritë. Dëshironi të shihni qartë, ndoshta dikush nuk po ju thotë saktë? Jeta nuk ofron shpesh përgjigje racionale për atë që përjetojmë. Nëse disa projekte në mjedisin tuaj të punës nuk janë ashtu siç dëshironi, mund të vendosni të revolucionarizoni gjithçka papritur dhe shpejt. Kjo është një ditë ku mund të keni ndjenja të mira.

Peshorja

Jeni në proces rikuperimi dhe më në fund po reagoni, pasi e keni mbyllur veten. Disa çështje kanë ardhur tashmë në krye, ditë si kjo kërkojnë një qëndrim shumë më të ashpër se në të kaluarën. Nëse jeni përpjekur të ruani një ekuilibër për të kursyer atë që mund të ruhet, tani nuk jeni më të interesuar për paraqitjet. Hëna në shenjën tuaj sjell emocione të veçanta.

Akrepi

Humbni durimin kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç keni dashur. Mund të ndodhë edhe nëse mendoni se dikush po gabon, ndaj nëse ka edhe pakënaqësi, tensione të pazgjidhura në dashuri, është më mirë të mos e tejkaloni, si në dashuri ashtu edhe në punë, mund të rezultojë e rrezikshme. Në disa situata, nëse shpreheni në një mënyrë shumë reaktive, ju automatikisht kaloni nga e drejta në të gabuar. Situata i lejon të gjithë ata që kanë dyshime të vazhdojnë.

Shigjetari

Venusi është i favorshëm në këtë ditë. Kohën e humbur mund ta kompensoni në pak orë, ata që kanë biznesin e tyre tani mund të nisen, më pas deri në maj do të duhet të bëhet një zgjedhje kontraktuale dhe pune, dhe gjithsesi kjo propozohet si një periudhë fuqie. për një rinovim, një takim i rëndësishëm, do të ketë shumë punë për të bërë nga marsi. Ka të ngjarë që ne duhet të mendojmë për një rinovim tani, të kuptojmë se cilin drejtim të marrim. Një ndryshim bashkëpunimi nuk mund të përjashtohet.

Bricjapi

Pavarësisht se hëna është kundër jush prej dy ditësh, kokëfortësia dhe kreativiteti juaj nuk e kanë bërë kufirin, megjithatë, në mëngjes mund të tregojë nevojën për të ndaluar për një moment, duhet gjithashtu kujdes sepse po dilni nga një periudhë sfiduese. Për momentin do të jetë shumë e rëndësishme të gjeni sërish qetësinë.

Ujori

Ju dëshironi të përjetoni emocione të reja. Ky është një vit që çon në revolucione të vogla por edhe të mëdha. Lajmet dhe ndryshimet e para mbërritën në kuadër të punës apo studimit. Prapa ka një pavendosmëri për një punë, ju pëlqen të rrezikoni, të bëni gjëra të ndryshme, por gjithashtu keni frikë të bëni gabime. Duhet guxim, ata që janë në çift për një kohë të gjatë, papritur nuk duan më atë që dëshiron partneri dhe do të duan të shkëputen ose të propozojnë diçka të re. Nëse keni të bëni me një person që e ka shumë zakon, duhet të përdorni imagjinatën.

Peshqit

Ju dëshironi të përfshiheni këto ditë, Marsi do të jetë muaji i mundësive të mira. Duhet mbajtur mend se Dielli është tashmë në shenjë ndërsa Venusi do të mbërrijë më 11 Mars dhe Jupiteri po bën gjithçka që është e mundur për të sjellë përfitime. Ka nga ata që kthehen në një punë që lanë, të tjerë do të kenë një rikonfirmim, por do të duhet të punojnë për ta marrë atë jo më vonë se maji. Nëse mundeni, nënshkruani një marrëveshje deri në maj. Ndjenjat po fitojnë vrull në këtë kohë, kështu që çiftet që e duan gjithmonë njëri-tjetrin deri në mars mund të bëjnë gjithashtu një zgjedhje të shkëlqyer

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-del-giorno-le-stelle-di-mercoledi-28-febbraio-2024/

Burimi i fotos:pexele.com