SHQIPERIA

I njohur si prokurori i dosjes ‘Babale’/ Shkarkohet prokurori i Krimeve të Rënda (Emri)

Është shkarkuar nga detyra Përparim Kulluri, prokuror i Krimeve të Rënda. Vendimi është marrë sot në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.
Vendimi është marrë nga trupa gjykuese e përbërë nga Lulzim Hamitaj, Olsi Komici dhe Brunilda Bekteshi.
Kulluri kishte së fundmi në dorë dosjen “Babale”, ku janë të përfshirë personazhe të njohura të politikës, por edhe të medias.
Sa i përket procesit të rivlerësimit në KPK, Përparim Kulluri rezultoi se kishte kontakte me një person me rekorde kriminale, por kjo u mohua nga prokurori. Në kolonën e pasurisë, për prokurorin nuk rezultuan probleme.
Top Channel

Loading...

Është shkarkuar nga detyra Përparim Kulluri, prokuror i Krimeve të Rënda. Vendimi është marrë sot në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Vendimi është marrë nga trupa gjykuese e përbërë nga Lulzim Hamitaj, Olsi Komici dhe Brunilda Bekteshi.

Kulluri kishte së fundmi në dorë dosjen “Babale”, ku janë të përfshirë personazhe të njohura të politikës, por edhe të medias.

Sa i përket procesit të rivlerësimit në KPK, Përparim Kulluri rezultoi se kishte kontakte me një person me rekorde kriminale, por kjo u mohua nga prokurori. Në kolonën e pasurisë, për prokurorin nuk rezultuan probleme.

Top Channel

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . I njohur si prokurori i dosjes ‘Babale’/ Shkarkohet prokurori i Krimeve të Rënda (Emri) I njohur si prokurori i dosjes ‘Babale’/ Shkarkohet prokurori i Krimeve të Rënda (Emri)Rating: 5.0
To Top