KOSOVA

Kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese

Kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese
Loading...

Një punëtor ka ndërruar jetë sot pasi ka rënë nga ndërtesa në Prishtinë.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Kujtim Munishi është deklaruar për rastin e vdekjes së punëtorit në lagjen “Lakrishtë” në Prishtinë.

ai ka thënë se rasti i 55 vjeçarit është kualifikuar si “vdekje e dyshimtë”.

“Po, e kemi kualifikuar si vdekje të dyshimtë. Prokurorja e rastit ka dal në vendin e ngjarjes”, ka thënë shkurt ai për Indeksonline.

Ndërsa, Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin në fjalë.

“Sot ne ora 17:45 kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese ne rrugën “Robert Doll” ne Prishtine. Menjëherë ne vendin e ngjarjes kane dale njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor, i cili ne vendngjarje ka konstatuar vdekjen e viktimës( mashkull). Për rastin janë njoftuar”, ka thënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese Kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërteseRating: 5.0
To Top