BOTA

Koka iu gjet në shtëpi/ Historiani i njohur 63-vjeçar kapet duke hedhur në lumë krahët e të dashurës 40 vjet më të re (FOTO)

Një nga historianët më të njohur ushtarakë në Rusi u arrestua si i dyshuar për vrasjen e studentes 24-vjeçare. Oleg Solokov u nxor nga një lumë i akullt në Shën Pjetërburg, dhe në çantë kishte krahët e vajzës, nga bërryli e poshtë.

Pas një kontrolli në shtëpi, policia gjeti kokën dhe trupin, që u identifikuan si të 24-vjeçares Anastasia Jasçenko, e cila ishte nxënësja dhe e dashura e tij.

Ai tha në polici se e kishte vrarë padashur gjatë një debati, ndërkohë që mbahet në spitalin e burgut për shkak të hipotermisë.

Sokolov konsiderohet si një nga ekspertët më të mëdhenj në Rusi në lidhje me luftërat të epokës së Napoleonit. Ai është profesor të Universiteti i Shën Pjetërburgut.

Loading...

Një nga historianët më të njohur ushtarakë në Rusi u arrestua si i dyshuar për vrasjen e studentes 24-vjeçare. Oleg Solokov u nxor nga një lumë i akullt në Shën Pjetërburg, dhe në çantë kishte krahët e vajzës, nga bërryli e poshtë.

Pas një kontrolli në shtëpi, policia gjeti kokën dhe trupin, që u identifikuan si të 24-vjeçares Anastasia Jasçenko, e cila ishte nxënësja dhe e dashura e tij.

Ai tha në polici se e kishte vrarë padashur gjatë një debati, ndërkohë që mbahet në spitalin e burgut për shkak të hipotermisë.

Sokolov konsiderohet si një nga ekspertët më të mëdhenj në Rusi në lidhje me luftërat të epokës së Napoleonit. Ai është profesor të Universiteti i Shën Pjetërburgut.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Koka iu gjet në shtëpi/ Historiani i njohur 63-vjeçar kapet duke hedhur në lumë krahët e të dashurës 40 vjet më të re (FOTO) Koka iu gjet në shtëpi/ Historiani i njohur 63-vjeçar kapet duke hedhur në lumë krahët e të dashurës 40 vjet më të re (FOTO)Rating: 5.0
To Top