SHQIPERIA

Kush është nipi i deputetit të PS, i arrestuar për atentatin ndaj prokurorit

Redjan Rraja 34-vjeç, nipi i deputetit Rrahman Rraja është personi i arrestuar nga policia, i cili dyshohet si i përfshirë në atentatin e katër ditëve më parë në mbikalimin e Shkozetit, ku u qëllua me breshëri automatiku ndaj makinës me të cilën udhëtonte prokurori i Durrësit, Arjan Ndoji dhe Landi Muharremi, i njohur si “i forti i Sukthit”.
Mësohet se Rraja është identifikuar nga gjurmët e ADN-së. Në një prej maskave është gjetur përshtyma e tij, e cila përputhet plotësisht më atë që ndodhet në arkivin e Policisë pas rindërtimit të profilit gjenetik.
Emri i Redjan Rrajas, doli në deshmine e Xhisiela Malokut e cila tha se ai ne bashkepunim me Rexhepin e Ramazanin e kane nxjerre me forca nga komisariati.
Arrestimi i tij është bërë pas një aksioni të gjerë nga policia, FNSH dhe RENEA, të nisur që prej ditës së atentatit, dhe që u shtri në disa qytete të ndryshme, si Krujë, Fushë-Krujë, Durrës, Tiranë dhe Elbasan.
Emri i Redjan Rrajas, doli në deshmine e Xhisiela Malokut e cila tha se..

Loading...

Redjan Rraja 34-vjeç, nipi i deputetit Rrahman Rraja është personi i arrestuar nga policia, i cili dyshohet si i përfshirë në atentatin e katër ditëve më parë në mbikalimin e Shkozetit, ku u qëllua me breshëri automatiku ndaj makinës me të cilën udhëtonte prokurori i Durrësit, Arjan Ndoji dhe Landi Muharremi, i njohur si “i forti i Sukthit”.

Mësohet se Rraja është identifikuar nga gjurmët e ADN-së. Në një prej maskave është gjetur përshtyma e tij, e cila përputhet plotësisht më atë që ndodhet në arkivin e Policisë pas rindërtimit të profilit gjenetik.

Emri i Redjan Rrajas, doli në deshmine e Xhisiela Malokut e cila tha se ai ne bashkepunim me Rexhepin e Ramazanin e kane nxjerre me forca nga komisariati.

Arrestimi i tij është bërë pas një aksioni të gjerë nga policia, FNSH dhe RENEA, të nisur që prej ditës së atentatit, dhe që u shtri në disa qytete të ndryshme, si Krujë, Fushë-Krujë, Durrës, Tiranë dhe Elbasan.

Emri i Redjan Rrajas, doli në deshmine e Xhisiela Malokut e cila tha se ai ne bashkepunim me Rexhepin e Ramazanin e kane nxjerre me forca nga komisariati.

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Kush është nipi i deputetit të PS, i arrestuar për atentatin ndaj prokurorit Kush është nipi i deputetit të PS, i arrestuar për atentatin ndaj prokuroritRating: 5.0
To Top