MEDICINE

Lajm i mire për tullaca , gjendet përfundimisht kura për tullacët

Related image
Loading...

Lajm i mire për tullaca , gjendet përfundimisht kura për tullacët

Një grup shkencëtarësh besojnë se kanë zbuluar gabimisht një kurë që zgjidh një herë e përgjithmonë problemin e rënies së flokëve. Studiues të Universitetit të Manchesterit në Angli po punonin në gjetjen e një kure për trajtimin e osteoporozës, kur gjatë testimeve vunë re që flokët e pacientëve rriteshin 33 për qind më shpejt dhe ishin më të dendur se normalisht, transmeton lajmi.net. “Në vetëm 6 ditë u rritën me dy milimetra.

Ne as që po e mendonim një gjë të tillë dhe fakti që e zbuluam, do të thotë që një ditë mund të bëjë diferencën tek njerëzit që vuajnë nga rënia e flokëve”, thotë Nathan Hawkshaw, udhëheqës i studimit. Shkencëtarët e kanë emëruar këtë ilaç ‘WAY-316606’. // KosovaToday

Related image

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

ADSTERA ADS

Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Lajm i mire për tullaca , gjendet përfundimisht kura për tullacët Lajm i mire për tullaca , gjendet përfundimisht kura për tullacëtRating: 5.0
To Top