SHQIPERIA

Lajmi i fundit/ “Kiras”, operacioni që arrestoi të riun me armë, dylbi e fishekë (VIDEO)

Finalizohet operacioni policor i koduar “Kiras”, i ndërmarrë nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, teksa është arrestuar në flagrancë një 24 vjeçar nga policia. Nën cilësinë e provës materiale janë sekuestruar dy armë zjarri, municion luftarak, dylbi disa palë targa e sende të tjera.
Në zbatim të planit të masave për goditjen e personave që mbajnë armë pa leje, strukturat e DVP Shkodër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative, zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Kiras”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit me inicialet S. B. 24 vjeç banues në lagjen Guerile, Shkodër.
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale dy armë zjarri pistoleta, një palë dylbi, dy krehëra automatiku me 60 fishekë, dy krëhëra pistolete me 14 fishekë, targ..

Loading...

Finalizohet operacioni policor i koduar “Kiras”, i ndërmarrë nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, teksa është arrestuar në flagrancë një 24 vjeçar nga policia. Nën cilësinë e provës materiale janë sekuestruar dy armë zjarri, municion luftarak, dylbi disa palë targa e sende të tjera.

Në zbatim të planit të masave për goditjen e personave që mbajnë armë pa leje, strukturat e DVP Shkodër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative, zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Kiras”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit me inicialet S. B. 24 vjeç banues në lagjen Guerile, Shkodër.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale dy armë zjarri pistoleta, një palë dylbi, dy krehëra automatiku me 60 fishekë, dy krëhëra pistolete me 14 fishekë, targa automjetesh, 3 telefona celular, aparat DVR, një thikë, një automjet e sende të tjera.

Loading...
Loading...

Most Popular

Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Lajmi i fundit/ “Kiras”, operacioni që arrestoi të riun me armë, dylbi e fishekë (VIDEO) Lajmi i fundit/ “Kiras”, operacioni që arrestoi të riun me armë, dylbi e fishekë (VIDEO)Rating: 5.0
To Top