Lista Serbe reagon pas arrestimit të serbit në veri

Welcome to Kosova Today

Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, Lista Serbe e ka konsideruar si ‘terror’ arrestimin, duke akuzuar kështu se ka një listë të arrestimeve të përgatitura nga Policia e Kosovës. Sipas listës serbe, arrestimi i […]

Lista Serbe reagon pas arrestimit të serbit në veri

Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq.

Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, Lista Serbe e ka konsideruar si ‘terror’ arrestimin, duke akuzuar kështu se ka një listë të arrestimeve të përgatitura nga Policia e Kosovës.

Sipas listës serbe, arrestimi i Sofronijeviq është vazhdim “i terrorit të regjimit në Prishtinë”.

“Arrestimi i sotëm i bashkëqytetarit tonë Srecko Sofronijeviq është vazhdim i terrorit të regjimit në Prishtinë mbi popullin tonë”, shkruhet në postimin e tyre.

Arrestimi i serbit, Sreçko Sofronijeviq është bërë në Bërnjak, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh, shkruan Ekonomia Online.

Tags Kerko

Kete lajm mund ta gjeni direkt ne linqet me posht:
Lista Serbe Prishja Kosov Sofronijeviq Facebook Policia Sipas Prishtin Arrestimi Srecko Ekonomia Online

Kerko ne Google fjalet :

Kliko mbi fjalet me posht shfaqet kerkimi:
Lista Serbe Prishja Kosov Sofronijeviq Facebook Policia Sipas Prishtin Arrestimi Srecko Ekonomia Online

Shiko videon ...

Sisteme Online Programime
Programing Online
Përmbajtja fillestare