BOTA

Lot, puthje dhe përqafime/ Lirohen mbi 450 të burgosur (Foto)

Mbi 450 të burgosur lanë qelitë në shtetin e Oklahomës ditën e djeshme, duke shënuar kështu lirimin më masiv në historinë e SHBA-së.

Qytetarët e Oklahomës kanë votuar në 2016 një projektligj që parashikon dënim të ulët për personat e kapur me sasi të vogla droge dhe krime të vogla, si vjedhje në dyqane.

Shumica e të liruarve ishin gra dhe fotot e tyre pasi dolën nga burgu, bënë xhiron e rrjetit teksa u takuan me familjarët e tyre. Disa prej tyre vuanin dënimin prej tre vitesh përpara se të miratohej ligji për krimet e vogla.

Loading...

Mbi 450 të burgosur lanë qelitë në shtetin e Oklahomës ditën e djeshme, duke shënuar kështu lirimin më masiv në historinë e SHBA-së.

Qytetarët e Oklahomës kanë votuar në 2016 një projektligj që parashikon dënim të ulët për personat e kapur me sasi të vogla droge dhe krime të vogla, si vjedhje në dyqane.

Shumica e të liruarve ishin gra dhe fotot e tyre pasi dolën nga burgu, bënë xhiron e rrjetit teksa u takuan me familjarët e tyre. Disa prej tyre vuanin dënimin prej tre vitesh përpara se të miratohej ligji për krimet e vogla.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Lot, puthje dhe përqafime/ Lirohen mbi 450 të burgosur (Foto) Lot, puthje dhe përqafime/ Lirohen mbi 450 të burgosur (Foto)Rating: 5.0
To Top