SHQIPERIA

Mbyllet pjesa e parë, ‘gjelat” prishin festën në stadiumin “Air Albania”

Po luhet në “Air Albania Stadium” takimi mes Shqipërisë dhe Francës, i vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro 2020. Pavarësisht atmosferës spektakolare, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2:0 për Francën.
Ky është takimi i parë zyrtar që po zhvillohet në këtë impiant, i cili u inaguruar vetëm pak momente më parë nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, kreu i FSHF, Armand Duka dhe kryeministri, Edi Rama.
Rezultati momental është 2-0 në favor të Francës.
“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes
31′ Shqiperia humb busullen. Griezmann shenon golin e dyte.

8′ Franca fiton një goditje dënimi në afërsi të zonës. Griezmann kroson dhe gjen të pambuluar Tolisso që me kokë mposht Berishën. 1-0.
1′ Nis takimi mes Shqipërisë dhe Francës

Loading...

Po luhet në “Air Albania Stadium” takimi mes Shqipërisë dhe Francës, i vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro 2020. Pavarësisht atmosferës spektakolare, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2:0 për Francën.

Ky është takimi i parë zyrtar që po zhvillohet në këtë impiant, i cili u inaguruar vetëm pak momente më parë nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, kreu i FSHF, Armand Duka dhe kryeministri, Edi Rama.

Rezultati momental është 2-0 në favor të Francës.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

31′ Shqiperia humb busullen. Griezmann shenon golin e dyte.

8′ Franca fiton një goditje dënimi në afërsi të zonës. Griezmann kroson dhe gjen të pambuluar Tolisso që me kokë mposht Berishën. 1-0.

1′ Nis takimi mes Shqipërisë dhe Francës

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Mbyllet pjesa e parë, ‘gjelat” prishin festën në stadiumin “Air Albania” Mbyllet pjesa e parë, ‘gjelat” prishin festën në stadiumin “Air Albania”Rating: 5.0
To Top