SHQIPERIA

Me çantë në krahë dhe atlete, Alvini shfaqet më i lumtur se kurrë (FOTO+VIDEO)

Alvin Berisha u çlirua nga kampi në Al Hol falë operacionit humanitar të kryer nga Kryqi i Kuq me Gjysmëhënën e Kuqe (homologu arab) dhe një operacioni bashkëpunimi ndërkombëtar drejtuar nga prefekti Vittorio Rizzi, si dhe me pjesëmarrjen e autoriteteve shqiptare.
Në orët e ardhshme djali do të hipë në fluturimin që do ta çojë atë në Romë nga Beirut i Libanit.
Media italiane shkruan se ky është një veprim i paparë, sepse një fëmijë nuk ishte liruar kurrë më parë nga një kamp i refugjatëve sirianë që nga fillimi i luftës.
Në fotot e mëposhtme shihet vogëlushi shqiptar duke hipur në makinë. Ai shoqërohet nga një ndihmës i organizatës.
Për të parë edhe videon klikoni KËTU

Loading...

Alvin Berisha u çlirua nga kampi në Al Hol falë operacionit humanitar të kryer nga Kryqi i Kuq me Gjysmëhënën e Kuqe (homologu arab) dhe një operacioni bashkëpunimi ndërkombëtar drejtuar nga prefekti Vittorio Rizzi, si dhe me pjesëmarrjen e autoriteteve shqiptare.

Në orët e ardhshme djali do të hipë në fluturimin që do ta çojë atë në Romë nga Beirut i Libanit.

Media italiane shkruan se ky është një veprim i paparë, sepse një fëmijë nuk ishte liruar kurrë më parë nga një kamp i refugjatëve sirianë që nga fillimi i luftës.

Në fotot e mëposhtme shihet vogëlushi shqiptar duke hipur në makinë. Ai shoqërohet nga një ndihmës i organizatës.

Për të parë edhe videon klikoni KËTU

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Me çantë në krahë dhe atlete, Alvini shfaqet më i lumtur se kurrë (FOTO+VIDEO) Me çantë në krahë dhe atlete, Alvini shfaqet më i lumtur se kurrë (FOTO+VIDEO)Rating: 5.0
To Top