SHQIPERIA

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e BBC dhe Channel 4

Ish-gazetarja e BBC dhe Channel 4, Tazeen Ahmad ka ndërruar jetë në moshën 48 vjeçare, pas një beteje me kancerin.
Ahmad, e cili punoi si reportere korrespodentë e huaj në Britani dhe SHBA, ndërroi jetë të mërkurën në mbrëmje.
Ahmad ishte ndër gratë e para myslimane të Azisë që u ngrit në krye të gazetarisë britanike, ndërsa fitoi edhe çmime të shumta për punën e saj.
Në një deklaratë ku njoftuan vdekjen e saj, vëllezërit e Ahmedit thanë: “Ne jemi jashtëzakonisht krenarë për gjithçka arriti, si nënë, gazetare dhe shkrimtare.

Loading...

Ish-gazetarja e BBC dhe Channel 4, Tazeen Ahmad ka ndërruar jetë në moshën 48 vjeçare, pas një beteje me kancerin.

Ahmad, e cili punoi si reportere korrespodentë e huaj në Britani dhe SHBA, ndërroi jetë të mërkurën në mbrëmje.

Ahmad ishte ndër gratë e para myslimane të Azisë që u ngrit në krye të gazetarisë britanike, ndërsa fitoi edhe çmime të shumta për punën e saj.

Në një deklaratë ku njoftuan vdekjen e saj, vëllezërit e Ahmedit thanë: “Ne jemi jashtëzakonisht krenarë për gjithçka arriti, si nënë, gazetare dhe shkrimtare.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e BBC dhe Channel 4 Ndahet nga jeta gazetarja e njohur e BBC dhe Channel 4Rating: 5.0
To Top