BOTA

Pamje të tmerrshme nga Arabia/ Burri bie në kafazin e tigrit, “shqyhet” nga kafsha

Një ngjarje e rëndë u regjistrua në Arabinë Saudite. Mediat e huaj raportojnë se një burrë ra në kafazin e tigrit në kopshtin zoologjik dhe gati u shqye nga kafsha. Pamjet e rëndë tregojnë momentin, kur një burrë i shtrirë sulmohet nga tigri në “Riyadh Zoo”.

Burri është identifikuar nga mediat lokale si Mohammed Abdul Mohsen, një 24-vjeçar me prejardhje nga Sudani.

Punëtorët e kopshtit zoologjik ishin lajmëruar rreth orës 10.30. kur gjetën edhe tigrin duke sulmuar burrin. Ata përdorën qetësues për kafshën dhe arritën ta shpëtonin 24-vjeçarin.

Loading...

Një ngjarje e rëndë u regjistrua në Arabinë Saudite. Mediat e huaj raportojnë se një burrë ra në kafazin e tigrit në kopshtin zoologjik dhe gati u shqye nga kafsha. Pamjet e rëndë tregojnë momentin, kur një burrë i shtrirë sulmohet nga tigri në “Riyadh Zoo”.

Burri është identifikuar nga mediat lokale si Mohammed Abdul Mohsen, një 24-vjeçar me prejardhje nga Sudani.

Punëtorët e kopshtit zoologjik ishin lajmëruar rreth orës 10.30. kur gjetën edhe tigrin duke sulmuar burrin. Ata përdorën qetësues për kafshën dhe arritën ta shpëtonin 24-vjeçarin.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Pamje të tmerrshme nga Arabia/ Burri bie në kafazin e tigrit, “shqyhet” nga kafsha Pamje të tmerrshme nga Arabia/ Burri bie në kafazin e tigrit, “shqyhet” nga kafshaRating: 5.0
To Top