SHQIPERIA

Rama kthen Arben Ahmetajn si ministër, por për Rindërtimin

Kryeministri Edi Rama ka shtuar kabinetin e tij qeverisës edhe me një ministri, atë të Rindërtimit.
Rama rikthen në kabinet, Arben Ahmetajn, duke e propozuar si ministër i Shtetit për Rindërtimin.
Propozimi i Ramës, i është dërguar Presidentit Meta për dekretim.
Kjo ministri do të vihet në shërbim të rindërtimit të zonave të dëmtuara nga Tërmeti në Durrës, Tiranë dhe jo vetëm, si edhe për sistemin e banorëve të mbetur të pastrehë nga katastrofa natyrore.

Loading...

Kryeministri Edi Rama ka shtuar kabinetin e tij qeverisës edhe me një ministri, atë të Rindërtimit.

Rama rikthen në kabinet, Arben Ahmetajn, duke e propozuar si ministër i Shtetit për Rindërtimin.

Propozimi i Ramës, i është dërguar Presidentit Meta për dekretim.

Kjo ministri do të vihet në shërbim të rindërtimit të zonave të dëmtuara nga Tërmeti në Durrës, Tiranë dhe jo vetëm, si edhe për sistemin e banorëve të mbetur të pastrehë nga katastrofa natyrore.

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Rama kthen Arben Ahmetajn si ministër, por për Rindërtimin Rama kthen Arben Ahmetajn si ministër, por për RindërtiminRating: 5.0
To Top