SHOWBIZ

Sa vjet i ka mbush sot Remzie Osmani

Loading...

Remzie Osmani sot ka ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjet i mbushi.

Sot në familjen e këngëtares së mirënjohur të muzikës popullore, Remzie Osmanit ka festë. Këngëtarja nga Mushtishti sot ka ditëlindjen dhe i mbushi 48 vjet, shkruan rtv21.

Sot, këngëtarja e hiteve të shumta dhe nënë e dy fëmijëve do të marrë urime të shumta nga familjarë, miq, kolegë e fansa të shumtë. Remzie Osmani, e lindur më 10 shtator të vitit 1971, është këngëtare shumë e njohur kosovare.

Ajo është pjesë e skenës muzikore qe disa dekada me radhë dhe ende vazhdon të jetë mjaft aktive në muzikë, qoftë me projekte apo edhe nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme familjare.

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Sa vjet i ka mbush sot Remzie Osmani Sa vjet i ka mbush sot Remzie OsmaniRating: 5.0
To Top