Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë

The post d first on INA ONLINE.Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë appeare Tirana mirëpret sot Samiti Ukrainë-Europa Juglindore që nis në ora 11:00. Këta janë emrat e udhëheqësve të cilët marri pjesë në këtë samit. Ata janë: Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky Presidentja e Moldavisë Maia Sandu Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski Kryetarja e Këshillit […] The post Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë appeared first on INA ONLINE.

Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë

The post d first on INA ONLINE.Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë appeare

Tirana mirëpret sot Samiti Ukrainë-Europa Juglindore që nis në ora 11:00.

Këta janë emrat e udhëheqësve të cilët marri pjesë në këtë samit.

Ata janë:

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky

Presidentja e Moldavisë Maia Sandu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski

Kryetarja e Këshillit të Ministrave të Bosnje-Hercegovinës, Borjana Kristo

Kryeministri kroat, Andrej Plenkovic

Pjesë e takimit përmes teknologjisë do të jenë kryeministri grek Kyriakis Mitsotakis dhe presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, si dhe një udhëheqës polak.

The post Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë appeared first on INA ONLINE.