SPORT

Sarri ka besim të madh te Higuan

Auto Draft
Loading...

Sarri ka besim të madh te Higuan.

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain ka thënë se është i lumtur që po punon me trajnerin e “Zonjës së Vjetër”, Maurizio Sarri.

Higuain dje shënoi në fitoren ndaj Bayer Leverkusen (3-0), në kuadër të grupit D së Ligës së Kampionëve.

Argjentinasi ka thënë se kjo fitore ka rëndësi dhe tani ka filluar të mendoj për ndeshjen ndaj Interit, ndeshje që zhvillohet të shtunën.

“Ishte më rëndësi pas barazimit ndaj Atleticos. E dinim që duhet të fitonim për t’iu afruar kualifikimit. Luajtëm mirë ndaj një kundërshtari të mirë. Jam i lumtur për fansat, klubin dhe golin. Është gjithmonë mirë të luajmë këto ndeshje, tani duhet të pushojmë sepse të shtunën kemi tjetër ndeshje. Erdha këtu më dëshirë, dua të qëndroj dhe t’iu tregoj të gjithëve se mund të qëndroj, nuk dua të ndaloj, do të vazhdojmë në këtë mënyrë. Të shtunën duhet të fitojmë për t’iu afruar titullit”, deklaroi ai.

I pyetur për Sarrin tha se me teknikun italian ka bërë sezonin e tij më të mirë në karrierë.

“Jam i lumtur për garën në klub. Me Sarrin luajta sezonin tim më të mirë, jam i gëzuar që punojë më të për këtë kompani. Bëjmë mirë që njerëzit të na duan”, përfundoi ai.

Auto Draft

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Sarri ka besim të madh te Higuan Sarri ka besim të madh te HiguanRating: 5.0
To Top