SHQIPERIA

Supergol nga 60 metra, irlandezi në garë për Çmimin Puskas (VIDEO)

Është thuajse e pabesueshme ajo çfarë ka ndodhur në një ndeshje në Irlandën e Veriut në ndeshjen Cliftoonville kundër Warrenpoint Town.
Conor McDermott goditi fuqishëm nga 60 metra distancë, duke e çuar topin drejt e në rrjetë. Portieri ngeli i shtangur dhe vetëm e pa topin që po fluturonte sipër kokës së tij.
Të shumta ishin komentet në rrjet, të cilat vlerësonin goditjen e lojtarit , madje duke thënë se McDermott duhet të vlerësohet me çmimin “Puskas”.
Cliftonville e fitojë këtë takim me rezultatin e thellë 4-0.
padyshim që me një gol të tillë Irlandezi e sheh veten në garë për Çmimin Puskas 2020, çmim që jepet nga FIFA për autorin e golit më të bukur të sezonit.
What a goal!
Cliftonville defender Conor McDermott scores from his own half!
Sportsound @bbcradioulster
Live text, audio & goal clips
https://t.co/PMNHZOLunN#BBCIrishPrem pic.twitter.com/qtP7Ma8Ysl
— BBC SPORT NI (@BBCSPORTNI) November 9, 2019

Loading...

Është thuajse e pabesueshme ajo çfarë ka ndodhur në një ndeshje në Irlandën e Veriut në ndeshjen Cliftoonville kundër Warrenpoint Town.

Conor McDermott goditi fuqishëm nga 60 metra distancë, duke e çuar topin drejt e në rrjetë. Portieri ngeli i shtangur dhe vetëm e pa topin që po fluturonte sipër kokës së tij.

Të shumta ishin komentet në rrjet, të cilat vlerësonin goditjen e lojtarit , madje duke thënë se McDermott duhet të vlerësohet me çmimin “Puskas”.

Cliftonville e fitojë këtë takim me rezultatin e thellë 4-0.

padyshim që me një gol të tillë Irlandezi e sheh veten në garë për Çmimin Puskas 2020, çmim që jepet nga FIFA për autorin e golit më të bukur të sezonit.

What a goal!

Cliftonville defender Conor McDermott scores from his own half!

Sportsound @bbcradioulster
Live text, audio & goal clips
https://t.co/PMNHZOLunN#BBCIrishPrem pic.twitter.com/qtP7Ma8Ysl

— BBC SPORT NI (@BBCSPORTNI) November 9, 2019

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Supergol nga 60 metra, irlandezi në garë për Çmimin Puskas (VIDEO) Supergol nga 60 metra, irlandezi në garë për Çmimin Puskas (VIDEO)Rating: 5.0
To Top