SHQIPERIA

Tritol në një shtëpi në Dibër, një vit më parë u ekzekutua djali me 20 plumba

Në një banesë në Dibër është vendosur një sasi tritoli, e cila fatmirësisht pas shpërthimit nuk shkaktoi të plagosur. Sipas informacioneve të para shpërthimi ka ndodhur në banesën e shtetasit Gazmir Kosiqi. Mësohet se lënda plasëse ishte vendosur në murin e jashtëm rrethues të banesës.
Ndërkohë, Policia pas ngjarjes ka nisur veprimet hetimore dhe procedurale. Mësohet se para një viti Gazmir Kosiqit i kanë vrarë djalin Elsi Kosiqi.
32-vjeçari Elsi Kosiqi, babai i tre fëmijë u ekzekutua në 20 mars të vitit të kaluar në derë të shtëpisë në Maqellarë të Dibrës, ku u qëllua nga afër me tre plumba pistolete.
Viktima ishte me precedentë penale, ndërsa familja e tij ka edhe një hotel pranë llixhave të Dibrës. 32-vjeçari sapo ishte kthyer nga Maqedonia. Kosiqi, ndërkohë më herët kishte qëndruar në Itali dhe kishte ndërtuar një hotel pranë llixhave të Dibrës. Për vrasjen policia arrestoi 24-vjeçarin Mahmut Gega.

Loading...

Në një banesë në Dibër është vendosur një sasi tritoli, e cila fatmirësisht pas shpërthimit nuk shkaktoi të plagosur. Sipas informacioneve të para shpërthimi ka ndodhur në banesën e shtetasit Gazmir Kosiqi. Mësohet se lënda plasëse ishte vendosur në murin e jashtëm rrethues të banesës.

Ndërkohë, Policia pas ngjarjes ka nisur veprimet hetimore dhe procedurale. Mësohet se para një viti Gazmir Kosiqit i kanë vrarë djalin Elsi Kosiqi.

32-vjeçari Elsi Kosiqi, babai i tre fëmijë u ekzekutua në 20 mars të vitit të kaluar në derë të shtëpisë në Maqellarë të Dibrës, ku u qëllua nga afër me tre plumba pistolete.

Viktima ishte me precedentë penale, ndërsa familja e tij ka edhe një hotel pranë llixhave të Dibrës. 32-vjeçari sapo ishte kthyer nga Maqedonia. Kosiqi, ndërkohë më herët kishte qëndruar në Itali dhe kishte ndërtuar një hotel pranë llixhave të Dibrës. Për vrasjen policia arrestoi 24-vjeçarin Mahmut Gega.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Tritol në një shtëpi në Dibër, një vit më parë u ekzekutua djali me 20 plumba Tritol në një shtëpi në Dibër, një vit më parë u ekzekutua djali me 20 plumbaRating: 5.0
To Top