SHQIPERIA

Tronditet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra e tërmetit

Një tjetër lekundje tërmeti është regjistruar në vendin tonë. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar në oret e para të mëngjesit të sotëm një tjetër goditje tërmeti në zonën e Korçës, ku toka nuk po gjen paqe.
Sipas të dhënave që publikon IGJEUM lekundja ka qëne me magnitude 2.3 dhe ka pasur epiqendër Nikolicen e Korcës, zonë që edhe gjatë diteve të fundit ka qëne epiqendër tërmetesh.
Për fat goditja nuk ka qëne e fortë, ndërkohë që banorët kanë kohë që rrinë me frikën e përsëritjes së lekundjeve të fuqishme.
Tërmetet e fundit sipas IGJEUM:

Loading...

Një tjetër lekundje tërmeti është regjistruar në vendin tonë. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar në oret e para të mëngjesit të sotëm një tjetër goditje tërmeti në zonën e Korçës, ku toka nuk po gjen paqe.

Sipas t ë dhënave që publikon IGJEUM lekundja ka qëne me magnitude 2.3 dhe ka pasur epiqendër Nikolicen e Korcës, zonë që edhe gjatë diteve të fundit ka qëne epiqendër tërmetesh.

Për fat goditja nuk ka qëne e fortë, ndërkohë që banorët kanë kohë që rrinë me frikën e përsëritjes së lekundjeve të fuqishme.

Tërmetet e fundit sipas IGJEUM:

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Tronditet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra e tërmetit Tronditet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra e tërmetitRating: 5.0
To Top