SHQIPERIA

VIDEO/ Shpërthimi tronditës në Fier, arrestohet pronari i pikës së karburantit

Policia ka arrestuar pronarin e pikës së furnizimit me gaz të automjeteve në fshatin Portëz që shpërtheu ditën e djeshme, por fatmirësisht nuk pati asnjë të plagosur.
I arrestuari është Sokol Meçe 62 vjeç. Sipas policisë në pikën e gazit ka rënë një zjarr dhe si pasojë ka pasur shpërthimi, ku janë dëmtuar banesa e godina përreth.
Pronari akuzohet për “Shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse djegëse dhe radiokative” dhe “Shkelja të rregullave të mbrojtjes në punë” e mbetur në tentativë.

Loading...

Policia ka arrestuar pronarin e pikës së furnizimit me gaz të automjeteve në fshatin Portëz që shpërtheu ditën e djeshme, por fatmirësisht nuk pati asnjë të plagosur.

I arrestuari është Sokol Meçe 62 vjeç. Sipas policisë në pikën e gazit ka rënë një zjarr dhe si pasojë ka pasur shpërthimi, ku janë dëmtuar banesa e godina përreth.

Pronari akuzohet për “Shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse djegëse dhe radiokative” dhe “Shkelja të rregullave të mbrojtjes në punë” e mbetur në tentativë.

Loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . VIDEO/ Shpërthimi tronditës në Fier, arrestohet pronari i pikës së karburantit VIDEO/ Shpërthimi tronditës në Fier, arrestohet pronari i pikës së karburantitRating: 5.0
To Top