KOSOVA

Vjosa Osmani nis takimet në SHBA, pritet në Shtëpinë e Bardhë (Foto)

Kandidatja per kryeministre te Kosoves nga LDK, Vjosa Osmani eshte pritur sot ne Shtepine e Bardhe ne Uashington nga John Erath, drejtor për Europën.

“Kënaqësi të pritem sot në Këshillin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, nga z.John Erath, drejtor për Evropë. Patëm diskutime shumë produktive rreth prioriteteve dhe sfidave që e presin Kosovën gjatë muajve e viteve në vijim”, shkruan Vjosa Osmani.

Sfida me e madhe e qeveris se re te Kosoves, Osmani- Kurti, eshte marreveshja me Serbine dhe avancimi i bisdimeve te nderprera nga qeveria e meparshme.

Loading...

Kandidatja per kryeministre te Kosoves nga LDK, Vjosa Osmani eshte pritur sot ne Shtepine e Bardhe ne Uashington nga John Erath, drejtor për Europën.

“Kënaqësi të pritem sot në Këshillin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, nga z.John Erath, drejtor për Evropë. Patëm diskutime shumë produktive rreth prioriteteve dhe sfidave që e presin Kosovën gjatë muajve e viteve në vijim”, shkruan Vjosa Osmani.

Sfida me e madhe e qeveris se re te Kosoves, Osmani- Kurti, eshte marreveshja me Serbine dhe avancimi i bisdimeve te nderprera nga qeveria e meparshme.

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Vjosa Osmani nis takimet në SHBA, pritet në Shtëpinë e Bardhë (Foto) Vjosa Osmani nis takimet në SHBA, pritet në Shtëpinë e Bardhë (Foto)Rating: 5.0
To Top