SHQIPERIA

Vrau babë e bir në mes të Elbasanit, arrestohet në Itali krimineli i rrezikshëm

Një tjetër i kërkuar bie në pranga, falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me homologët.
Policia njofton se është arrestuar në Itali dhe ekstraduar drejt Shqipërisë një 28-vjeçar nga Elbasani, i kërkuar për vrasje të dyfishtë, të kryer shtatë vjet më parë në Elbasan.
“Specialistët e Interpol Tirana bënë ekstradimin nga Milano, Itali drejt vendit tonë të shtetasit shqiptar E. C. 28 vjeç, banues në Elbasan.
Shtetasi E. C. është autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 15.08.2012, në qytetin e Elbasanit, ku janë vrarë me armë zjarri babë e bir, shtetasit G. B. dhe N. B”, njofton policia.
Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Romën, u bë i mundur arrestimi i tij në Itali, duke u finalizuar me ekstradimin drejt vendit tonë.

Loading...

Një tjetër i kërkuar bie në pranga, falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me homologët.

Policia njofton se është arrestuar në Itali dhe ekstraduar drejt Shqipërisë një 28-vjeçar nga Elbasani, i kërkuar për vrasje të dyfishtë, të kryer shtatë vjet më parë në Elbasan.

“Specialistët e Interpol Tirana bënë ekstradimin nga Milano, Itali drejt vendit tonë të shtetasit shqiptar E. C. 28 vjeç, banues në Elbasan.

Shtetasi E. C. është autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 15.08.2012, në qytetin e Elbasanit, ku janë vrarë me armë zjarri babë e bir, shtetasit G. B. dhe N. B”, njofton policia.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Romën, u bë i mundur arrestimi i tij në Itali, duke u finalizuar me ekstradimin drejt vendit tonë.

Loading...
Loading...

Most Popular

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Vrau babë e bir në mes të Elbasanit, arrestohet në Itali krimineli i rrezikshëm Vrau babë e bir në mes të Elbasanit, arrestohet në Itali krimineli i rrezikshëmRating: 5.0
To Top