KUZHINA

bg
Lazanja e bërë në shtëpi

Lazanja e bërë në shtëpi

Filloni duke përgatitur perimet, qëroni dhe copëtoni në copa të vogla dhe uniforme....

bg
Studimi: Proteinat në gjak mund të paralajmërojnë për kancerin 7 vite para

Studimi: Proteinat në gjak mund të paralajmërojnë për kancerin 7 vite para

Një studim i financuar nga “Cancer Research UK” i botuar në “Nature Communications”...

bg
Si ta diskutoni shtimin e peshës me partnerin tuaj pa e ofenduar atë

Si ta diskutoni shtimin e peshës me partnerin tuaj pa e ofenduar atë

Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, lundrimi në temën e ndjeshme të shtimit të peshës...

bg
A keni parë ndonjëherë bukë në ëndërr? Ja çfarë domethënie ka

A keni parë ndonjëherë bukë në ëndërr? Ja çfarë domethënie ka

Nëse shihni bukë në ëndërr , atëherë sipas Onirokritis , interpretimi është si më...

bg
Disa arsye pse sasia e duhur e kafes është e mirë për ju

Disa arsye pse sasia e duhur e kafes është e mirë për ju

Këtu janë mënyrat kryesore se si kafeja mund të ndikojë pozitivisht në shëndetin...

bg
A është i sigurt përdorimi i produkteve shtëpiake për kujdesin ndaj lëkurës?

A është i sigurt përdorimi i produkteve shtëpiake për kujdesin ndaj lëkurës?

Produktet shtëpiake të kujdesit për lëkurën janë bërë një opsion popullor për njerëzit...

bg
Çfarë ndodh me trupin tuaj kur konsumoni mjaltë çdo ditë?

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur konsumoni mjaltë çdo ditë?

Mjalti ka qenë gjithmonë një ilaç mjekësor për shumë mijëvjeçarë. Në të gjithë globin,...

bg
“Tost” lulelakër

“Tost” lulelakër

Përgatisni lyerjen: Në një enë rrihni vezët me salcën e kosit, kripën dhe piperin...

bg
Panine me spinaq, të mbushura me djathë

Panine me spinaq, të mbushura me djathë

Këto panine janë fare të thjeshta për tu përgatitur dhe përveç shijes janë...

bg
A është mirë për shëndetin të pihet ujë esëll në mëngjes?

A është mirë për shëndetin të pihet ujë esëll në mëngjes?

Pirja e ujit rekomandohet gjerësisht nga ekspertët e shëndetit si një mënyrë e thjeshtë...

bg
Tavë me bathë dhe kumbulla

Tavë me bathë dhe kumbulla

Vendosim tiganin të nxehet , shtojmë vaj ulliri , qepët, bathët, hudhrat, piperin...

bg
Vaj rozmarine për rritjen e flokëve

Vaj rozmarine për rritjen e flokëve

Vuan nga rënia e flokëve? Flokët e tu duan ‘vite’ që të rriten dhe sërish s’je i...

bg
Receta: Penne me fruta deti

Receta: Penne me fruta deti

Në një tenxhere hedhim ujë dhe sapo të marrë valë shtojmë kripën dhe makaronat....

bg
Byrek tradicional me qumësht

Byrek tradicional me qumësht

•Përveç gjalpit përbërësit e tjerë i bashkojmë në një tas dhe pastaj i...

bg
Japrak me gjethe rrushi

Japrak me gjethe rrushi

•Pastroni gjethet e rrushit dhe vendosi në ujë të vluar derisa të ndryshojnë ngjyrë....

bg
Petulla të shpejta me lulelakër

Petulla të shpejta me lulelakër

Në një blender, bashkoni lulelakrën, vezët, vajin e ullirit dhe kripën. Skuqni petullat...

bg
Puding sfungjer me sherbet limoni

Puding sfungjer me sherbet limoni

Ngroheni furrën në 180C. Lyejeni me gjalpë një enë pjekjeje të thellë 30 x 20 cm....

bg
Tortë me çokollatë dhe mjedra

Tortë me çokollatë dhe mjedra

Nxehni furrën në 180C. Vajisni dhe shtroni me letër për pjekje dy forma të rrumbullakëta...