SHENDETI

bg
Si të bëni ndryshimin midis rosacea dhe akneve?

Si të bëni ndryshimin midis rosacea dhe akneve?

Kushtet e lëkurës mund të jenë zhgënjyese. Shpesh, ka një mbivendosje të simptomave,...

bg
Fëmija nuk ka oreks? Kujdes, ja nga çfarë shkaktohet!

Fëmija nuk ka oreks? Kujdes, ja nga çfarë shkaktohet!

“Ushqyerja e dobët tek foshnjat” është një term që përdoret për të përshkruar një...

bg
Mbushe tasin me kokoshka se të bëjnë mirë për trurin

Mbushe tasin me kokoshka se të bëjnë mirë për trurin

Kokoshkat janë drithëra, janë të shëndetshme për trupin, por edhe për trurin. Në...

bg
Çdo vit i kaluar në arsim përmirëson jetëgjatësinë tuaj

Çdo vit i kaluar në arsim përmirëson jetëgjatësinë tuaj

Çdo vit arsimimi mund të zvogëlojë rrezikun e vdekshmërisë me gati 2 për qind, ka...

bg
Pse Gen Z mendon se po plaken shpejt?

Pse Gen Z mendon se po plaken shpejt?

Çdo brez përfundimisht arrin kulmin kur ata kuptojnë se po plaken, por me sa duket...

bg
Lulekopra, Barishtja e Verdhë e Lëndinave Shqiptare

Lulekopra, Barishtja e Verdhë e Lëndinave Shqiptare

Lulekopra është një barishte shumë popullore me një histori mjaft interesante. E...

bg
Përse nuk Duhet t’i Mbyllni Perdet dhe Grilat Gjatë Ditës

Përse nuk Duhet t’i Mbyllni Perdet dhe Grilat Gjatë Ditës

Nevoja për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga përgjimet e pavullnetshme ose jo...

bg
Mëngjes i Ëmbël – Syltjash me Tërshërë dhe Turmerik

Mëngjes i Ëmbël – Syltjash me Tërshërë dhe Turmerik

Mëngjeset e ngrohta dhe të shijshme janë gjithnjë një ide e mirë. E tillë është...

bg
Supë Pule me Brokoli dhe Karrota – Shija e Shëndetit të Mirë

Supë Pule me Brokoli dhe Karrota – Shija e Shëndetit të Mirë

E lehtë dhe shumë e shëndetshme. Supa me mish pule, brokoli dhe karrota është receta...

bg
Fërgesë me Qepë të Njoma – Receta plot Shije dhe Shëndet  

Fërgesë me Qepë të Njoma – Receta plot Shije dhe Shëndet  

Kjo është një recetë e thjeshtë në përgatitje, e lehtë në shije dhe fantastike për...

bg
Mrekullitë e Natyrës – Ullinjtë e Bardhë, Simbol i Paqes dhe Shëndetit të Mirë

Mrekullitë e Natyrës – Ullinjtë e Bardhë, Simbol i Paqes dhe Shëndetit të Mirë

Në Shqipëri, shumë fermerë ka eksperimentuar duke kultivuar produkte të tjera të...

bg
Zbardhimi i Profesional Dhëmbëve – A është i Sigurtë dhe i Shëndetshëm?

Zbardhimi i Profesional Dhëmbëve – A është i Sigurtë dhe i Shëndetshëm?

Goja dhe dhëmbët e bukur janë padyshim një nga sekretet e një pamje dhe buzëqeshje...

bg
Këto janë të mirat që vijnë nga xhenxhefili

Këto janë të mirat që vijnë nga xhenxhefili

Xhenxhifili ka përfitime të shumta shëndetësore dhe është shumë i mirë të konsumohet...

bg
Trichotillomania/ Pse disa njerëz shkulin flokët pa vetëdije?

Trichotillomania/ Pse disa njerëz shkulin flokët pa vetëdije?

Kuptimi i Trichotillomania: Nxitja për të hequr flokët tuaj. Ne të gjithë përballemi...

bg
Marrëveshja për hekurudhën Vorë-Hani i Hotit/ Balluku: Gurë themeli për projektet që kemi në të ardhmen!

Marrëveshja për hekurudhën Vorë-Hani i Hotit/ Balluku: Gurë themeli për projektet që kemi...

Është nënshkruar sot marrëveshja për hekurudhën Vorë-Hani i Hotit. Zëvendëskryeministrja...

bg
Sa zgjasin simptomat e çrregullimit të nofullës?

Sa zgjasin simptomat e çrregullimit të nofullës?

Ndërsa klikimi i lehtë i nofullës zakonisht nuk është një arsye për shqetësim, shumica...

bg
Terapia e nxehtë dhe e ftohtë: Kur të përdoret secila për dhimbjen e qafës?

Terapia e nxehtë dhe e ftohtë: Kur të përdoret secila për dhimbjen e qafës?

Ju ka të ngjarë të keni dëgjuar për përdorimin e një komprese të nxehtë ose të ftohtë...

bg
Si të kuptosh nëse fëmija yt po vuan nga ankthi dhe/ose stresi?

Si të kuptosh nëse fëmija yt po vuan nga ankthi dhe/ose stresi?

Është e rëndësishme që secili nga ne të pranojë se ankthi dhe stresi janë pjesë...