SPORTI

bg
Xavi: Ishte fitore ndaj njërës prej skuadrave më të mira në botë, jemi në gjysmë të rrugës

Xavi: Ishte fitore ndaj njërës prej skuadrave më të mira në botë, jemi në gjysmë të rrugës

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Paris Saint-Germainit, me rezultat 3-2, në mbrëmjen...

bg
Bisedimet kanë filluar: Milan pritet të transferojë yllin e Atalantës

Bisedimet kanë filluar: Milan pritet të transferojë yllin e Atalantës

Milan ka gati super goditjen e parë për merkaton e verës. Pasi ka kaluar Juventusin...

bg
“Me ia fal kurrë jo sot e 700 vjet, gjaku i tij nuk shkon humbës”, flet vëllau i boksierit që u vra në Gjermani

“Me ia fal kurrë jo sot e 700 vjet, gjaku i tij nuk shkon humbës”, flet vëllau i boksierit...

Më 9 mars të këtij viti në Gjermani u vra boksieri shqiptar nga Mitrovica Besar...

bg
Milani i madh po kthehet, Rosonerët pritet të transferojnë katër yje për ta fituar Scudetton

Milani i madh po kthehet, Rosonerët pritet të transferojnë katër yje për ta fituar Scudetton

Gazeta “Tuttosport” duke folur për idetë e Milanit në funksion të merkatos së verës...

bg
Konfirmohet oferta 20 milionëshe për Ernest Muçin, u refuzua nga klubi turk

Konfirmohet oferta 20 milionëshe për Ernest Muçin, u refuzua nga klubi turk

Ernest Muci ka ngjallur interesim të madh në Premier League. Pas kalimit te Beshiktashit,...

bg
Real Madridi po punon të zyrtarizoi së shpejti dy blerjet e para, s’është Mbappe

Real Madridi po punon të zyrtarizoi së shpejti dy blerjet e para, s’është Mbappe

Real Madridi po punon që sa më parë të nënshkruaj me dy lojtarët e parë për sezonin...

bg
Milan apo Inter, Balotelli tregon fituesin e derbit italian

Milan apo Inter, Balotelli tregon fituesin e derbit italian

Sulmuesi italian Mario Balotelli mendon se AC Milan është në gjendje për ta mposhtur...

bg
E mposhti Florian Markun, reagon Chris Kongo: Askush nuk mund të më ndal

E mposhti Florian Markun, reagon Chris Kongo: Askush nuk mund të më ndal

Chris Kongo ka mposhtur boksierin shqiptar, Florian Marku në “O2 Arena” të Londrës,...

bg
Bomba e ditës: Real Madrid synon transferimin e Edon Zhegrovës

Bomba e ditës: Real Madrid synon transferimin e Edon Zhegrovës

Forma e mirë e yllit kosovar, Edon Zhegrova, nuk po kalon pa u vërejtur. Madje,...

bg
Milan pritet të ia rrëmben zikaltërve objektivin e merkatos

Milan pritet të ia rrëmben zikaltërve objektivin e merkatos

Derbi në merkato, Milan ia rrëmben Interit objektivin e merkatos. Jemi mësuar që...

bg
As Bayern dhe as PSG, Theo largohet nga Milani për €80m

As Bayern dhe as PSG, Theo largohet nga Milani për €80m

Oferta stratosferike ka arritur, Theo Hernandez largohet nga Milani. Fundi i sezonit...

bg
Ky mund të jetë pasuesi i Kloopit te Liverpooli

Ky mund të jetë pasuesi i Kloopit te Liverpooli

Trajneri aktual i Sportingut të Lisbonës, Ruben Amorim mund të jetë pasuesi i Jurgen...

bg
Kryetari i Junikut ndan mirënjohje për kampionin e 8 fishë të Kosovës, Arsim Mirocin

Kryetari i Junikut ndan mirënjohje për kampionin e 8 fishë të Kosovës, Arsim Mirocin

Kryetari i Komunës së Junikut, Ruzhdi Shehu, sot gjatë ditës në ambientët e komunës...

bg
E papritur, Xabi Alonson merr vendimin për të ardhmën e tij

E papritur, Xabi Alonson merr vendimin për të ardhmën e tij

Merret vendimi i Xabi Alonsos, ai do të qëndrojë në Bayer Leverkusen! Liverpool...

bg
Redi Jupi largon gjithë kosovarët nga formacioni i Shqipërisë, parashikon 11-shen për Euro 2024

Redi Jupi largon gjithë kosovarët nga formacioni i Shqipërisë, parashikon 11-shen për Euro...

Pas ndeshjeve të Kombëtares ndaj Kilit dhe Suedisë, Redi Jupi ka analizuar lojën...

bg
Kosova para një testi serioz, sonte përballet me Hungarinë në Budapest

Kosova para një testi serioz, sonte përballet me Hungarinë në Budapest

Kombëtarja e Kosovës dhe përzgjedhësi i ri, Franco Foda, do të kenë një test të...

bg
Goditje surprizë, Milan pritet të transferojë yllin e Tottenham

Goditje surprizë, Milan pritet të transferojë yllin e Tottenham

Milan transferon yllin e Tottenham. Milan ka nisur nga puna për skuadrën e sezonit...

bg
Këta dy gjigant evropianë gati 8 milionë euro për Albion Rrahmanin

Këta dy gjigant evropianë gati 8 milionë euro për Albion Rrahmanin

Dy gjigantët evropianë Aston Villa dhe Benfica janë të gatshëm të shpenzojnë 8 milionë...