TECH

bg
Pse telefoni ngadalësohet në temperatura të larta dhe si ta mbroni

Pse telefoni ngadalësohet në temperatura të larta dhe si...

Por, ekzistojnë disa hapa që mund të merren me qëllim që telefoni të qëndrojë në...

bg
Rekord historik, kjo është hipermakina elektrike më e shpejtë në botë

Rekord historik, kjo është hipermakina elektrike më e shpejtë...

Vetura elekrike Aspark SP600, është hipermakina më e shpejtë në botë. Sipas Racelogic...

bg
Si të dalloni nëse dikush po iu përgjon telefonin tuaj?

Si të dalloni nëse dikush po iu përgjon telefonin tuaj?

Një numër i madh përdoruesish i kushtojnë shumë vëmendje nëse dikush po i përgjon,...

bg
Në telefonin tuaj iPhone ndizet papritur një dritë e vogël portokalli ose e gjelbër, zbuloni kuptimin e saj

Në telefonin tuaj iPhone ndizet papritur një dritë e vogël...

Ju ka shkuar ndonjëherë në mend se çfarë fshihet pas pikës së gjelbër dhe portokalli...

bg
Apple përgatit ekrane që do të riparohen vetë?

Apple përgatit ekrane që do të riparohen vetë?

Kur bëhet fjalë për pajisjet me ekrane të përkulshme, Apple nuk nxiton. Edhe pse...

bg
“Rituali i tërbimit”, terapia e mirëqenies që po qarkullon në TikTok

“Rituali i tërbimit”, terapia e mirëqenies që po qarkullon...

Zemërimi dhe inati mund të dëmtojnë shëndetin tuaj, kështu që njerëzit kërkojnë...

bg
Dezinformimi për zgjedhjet në rrjetet sociale, BE vëzhgon ‘me lupë’ Meta-n

Dezinformimi për zgjedhjet në rrjetet sociale, BE vëzhgon...

Komisioni Evropian u shpreh se kompania Meta ka marrë masa për luftuar përhapjen...

bg
Whats App kritikohet për abuzim me të dhënat e përdoruesve

Whats App kritikohet për abuzim me të dhënat e përdoruesve

Pronari i platformës X, Elon Musk, ka akuzuar platformën WhatsApp për abuzim të...

bg
TikTok në shënjestër të sulmeve kibernetike/ Hakohet llogaria e CNN

TikTok në shënjestër të sulmeve kibernetike/ Hakohet llogaria...

Llogaritë e të famshmëve dhe mediave në TikTok u bënë shënjestër të një sulmi kibernetik....

bg
Instagram dhe Facebook do të trajnojnë Inteligjencën Artificiale me fotot dhe postimet tuaja, ja si ta ndaloni këtë gjë

Instagram dhe Facebook do të trajnojnë Inteligjencën Artificiale...

Gjiganti i mediave sociale Meta ka shkaktuar debate së fundmi me politikat e reja...

bg
Telefonat kanë jetëgjatësi – sa zgjasin modelet e markave të njohura

Telefonat kanë jetëgjatësi – sa zgjasin modelet e markave...

Telefonat, si çdo gjë tjetër, kanë një jetëgjatësi të caktuar. Por, shtrohet pyetja...

bg
Si ta zgjasni baterinë e Iphone me një veprim të thjeshtë

Si ta zgjasni baterinë e Iphone me një veprim të thjeshtë

Kur bateria e telefonit tuaj është duke “dhënë shpirt”, pra është më pak se 20%...

bg
Makina më e ulët në botë, që po mahnit të madh e të vogël (VIDEO)

Makina më e ulët në botë, që po mahnit të madh e të vogël...

Ata që e shohin për herë të parë këtë makinë, të sjellë në jetë nga një grup influencerësh...

bg
Kujdes: Ky virus në Android ju vjedh të dhënat e bankës

Kujdes: Ky virus në Android ju vjedh të dhënat e bankës

Ekspertët e sigurisë kanë lëshuar një paralajmërim për përdoruesit e telefonave...

bg
Twitter kufizon përkohësisht postimet që përdoruesit mund të shohin, njofton Elon Musk

Twitter kufizon përkohësisht postimet që përdoruesit mund...

Twitter ka aplikuar kufij të përkohshëm ditor të leximit për të adresuar “nivelet...

bg
Teleskopi evropian, gati ta eksplorojë “universin e errët”

Teleskopi evropian, gati ta eksplorojë “universin e errët”

Një teleskop hapësinor evropian do të niset nga Florida e SHBA-së më 1 korrik në...