Home / 2019 / January / 11

Daily Archives: January 11, 2019

Deda ‘godet’ PDK-në, ja si e quan këtë parti

Ilir Deda ka thënë se në Kosovë mentaliteti linçues është duke u rritur në vazhdim. Ai ka thënë se linçimi vjen si pasojë e mungesës së argumenteve dhe varfërisë mendore. “Njerëzit e politikës janë të padijshëm dhe linçojnë majtas e djathtas. Ata që linçojnë nuk janë ndryshimi. PDK’ja ka linçuar njëjtë kur ka qenë e fortë, e tash është e parti e dobët e nuk linçon më. Për këtë arsye ne nuk merremi më me PDK’në, sepse është parti e dobët”, tha Deda në RTV Dukagjini. Deputeti opozitar ka thënë se më herët mentalitet linçues ka pasur vetëm PDK’ja, ndërsa tani sipas tij situata ka ndryshuar. “Ideja jonë në të kaluarën, ka qenë që nëse ndalet PDK-ja do të ndalet ky mentalitet linçues. Ne po e shohim se mentaliteti i tillë degradues vetëm po rritet në Kosovë te të gjitha subjektet politike”, tha ai. I pyetur nëse Vetëvendosje ka trashëguar këtë mentalitet linçues nga PDK’ja, Deda ka thënë se kur motivi politik është urrejtja, s’ka çka lyp ai subjekt në politikë. “Kur pjesë e debatit të..

Read More »

Pak para lindjes, Elita bën një ndryshim të papritur në pamje

Elita Rudi vazhdon të jetë ndër personazhet më të përfolura të shoë bizzit. Ajo është një femër shumë e bukur dhe atraktive, e tanimë do të bëhet edhe nënë, shkruan ORAinfo. Edhe shtatzënë, Elita vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën tregon se ka kthyer ngjyrën natyrale të flokëve./ORAinfo/

Read More »

U kry! Ja cilën fanellë do ta vesh Neymar

E ardhmja e PSG Neymar nuk duket të jetë shumë e qartë. Sipas El Mundo Deportivo, ylli brazilian dëshiron të kthehet në Spanjë. Ai thuhet se ka telefonuar pesë herë klubin e tij të mëparshëm të Barcelonës, duke kërkuar një rikthim në Blaugrana përcjell ORAinfo. MD gjithashtu raporton se babai i Neymar do të kishte thirrur edhe presidentin Bartomeu dhe disa menaxherë të Barçës, duke u treguar atyre keqardhje për fillim të largimit të klubit dhe dëshirën e tyre për t’u kthyer në Barça. Pavarësisht vullnetit të Neymar dhe babait të tij, ka një çështje ligjore për të zgjidhur./ORAinfo/

Read More »

Milan në zi!!

Milan janë në zi pas vdekjes së mjekut të vjetër të skuadër, Giovanni Battista Monti, i njohur për të gjithë si Ginko përcjell ORAinfo. Ai ka vdekur në moshën 79 vjeçare, duke kaluar 32 nga ato vite në Milano, duke filluar nga viti 1966. Monti i la Rossonerët në vitin 1998 me Fabio Capellon si trajnerin e tij të fundit. Ginko pseudonimi u dha së pari nga Nereo Rocco dhe është emri i personelit të policisë në librin komik Diabolik./ORAinfo/

Read More »

Learta me nënën e kunatën shkojnë në kinema, ja si janë veshur

Learta Jakupi është reja e Shyhretes, tashmë e njohur dhe e dashur për publikun. Learta tani njihet si këngëtare e muzikës klasike, si dhe me dyqanin e saj të fustanave, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet se ka dalur për të shikuar film bashkë me nënën dhe kunatën. Si gjithmonë, të trija po duken tejet bukur./ORAinfo/

Read More »

Adonisi i mbanë në shpinë Tarën e Kaiën, shikoni reagimin e Teutës

Teuta Krasniqi përveçse një aktore që shquhet për talentin e lindur, ajo shquhet edhe për bukurinë që ka. Një femër që u citua shpesh për bukuri, Teuta preferon që në të shumtën e herëve të shfaqet natyrale, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot ajo ka publikuar disa pamje ku shihet Adonisi duke i mbajtur në shpinë Tarën dhe Kaiën. Ata duken një familje me të vërtetë shumë e lumtur./ORAinfo/

Read More »

Milanit i rrëshqiti nga duart “mbreti” i mesfushës

Munri El Haddadi e lë Barcelonën për Sevilën, ndërsa objektivi i Milanit, Cesc Fabregas ka nënshkruar për Monaco përcjell ORAinfo. “FC Barcelona dhe Sevilla FC kanë arritur një marrëveshje për transferimin e lojtarit Munir El Haddadi. Klubi Andaluzian do të paguajë FC Barcelona 1,050,000 euro për të nënshkruar sulmuesin, “konfirmoi një deklaratë nga Blaugrana. “Klubi dëshiron të falënderojë Munir El Haddadi për përkushtimin dhe përkushtimin e tij dhe i dëshiron atij gjithçka më të mirë për të ardhmen”. Munir bëri gjithsejt 56 paraqitje për Barça dhe fitoi dy herë Ligën, dy edicionet e Copa del Rey, një Ligë të Kampioneve, një Klubi të FIFA Club Cup, një Super Cup të UEFA-s dhe dy Superkupat Spanjolle. Kontrata e tij do të skadojë në qershor, por 23-vjeçari do të nënshkruajë për Sevilën pas testeve mjekësore. Milan gjithashtu ka humbur përfundimisht Fabregas, pasi mesfushori i Chelseat sot nënshkroi një kontratë me AS Monaco./ORAinfo/

Read More »

Leonardo ëndërron ta transferojë këtë yll në “San Siro”

Sipas Tuttosport, AC Milan janë të vendosur të mbajnë Gonzalo Higuain në klub. Pyetja mund të ndryshojë, megjithatë, nëse argjentinasi kërkoi publikisht një transferim te Chelsea, por sot, kjo nuk duket të jetë një skenar i mundshëm përcjell ORAinfo. Megjithatë, nëse kjo ndodh në javën e ardhshme, Milan do të shkojë në një gjueti për profilet e nivelit ndërkombëtar për të zëvendësuar argjentinasin. Një emër është ai i Alvaro Morata dhe një tjetër Karim Benzema i cili, megjithatë, nuk duket se ka gjasa të lëvizë këtë muaj. Por ëndrra e vërtetë për Leonardo dhe Maldini është Anthony Martial nga Manchester United, përkundër faktit se edhe në këtë rast duket e pamundur që Devilët e Kuq do ta lënë xhevahirin e tyre në janar./ORAinfo/

Read More »

A mund të përfundojë procesi i dialogut pa Amerikën, ja ҫfarë thotë Hoxhaj

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Ai thotë se ekipi negociator për bisedime me Serbinë edhe më herët ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të involvohen në procesin e dialogut mes dy shteteve. I pyetur se a do të mund të kryhet ky proces pa ndërhyrjen e Amerikës, zv/kryeministri Enver Hoxhaj tha se nuk janë të interesuar për një gjë të tillë. Ai shtoi se Amerika edhe në raste tjera ka pasur partnerë evropianë të cilët në bashkëkoordinim i kanë shtyrë proceset përpara.

Read More »

Veseli fton partitë e radhës në takimin për dialogun, LDK-ja refuzon ftesën

Kadri Veseli, ka ftuar partitë opozitare dhe krerët e institucioneve në takimin e radhës dakordues rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Në takimin i cili është thirrur për të hënën janë ftuar Presidenti, Kryeministri, Ekipi Negociator si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga partitë opozitare LDK dhe VV. Deputetja e LDK’së, Vjosa Osmani në një prononcim për Telegrafin ka thënë se këto takime janë vetëm farsë e asgjë tjetër. “Nuk shoh asnjë arsye për të marrë pjesë në një takim të tillë që është veç farsë e asgjë tjetër. z.Veseli përfaqëson partinë e dytë në Kuvend për nga numri i deputetëve, dhe nuk mund të pretendojë të marrë as rol unifikues e as udhëheqës”, ka deklaruar Osmani. Edhe Lëvizja Vetëvendosje përmes zëdhënëses së saj, Tinka Kurti kanë konfirmuar për Telegrafin se nuk do të marrin pjesë në takim, duke thënë se këto takime po mbahen për legjitimimin e Hashim Thaçit. Kujtojmë se LDK dhe VV nuk kanë dërguar asnjë përfaqësues të tyre që t’i bashkohen Ekipit Nego..

Read More »