SHOW

bg
Pse gjithnjë e më shumë bimë dhe lule rriten në Antarktidë!?

Pse gjithnjë e më shumë bimë dhe lule rriten në Antarktidë!?

Antarktida është gjithnjë e më pak e njohur çdo vit që kalon. Shkencëtarët kanë...

bg
Nuk mund të flini lehtë? Metoda e një ushtari të Luftës së Dytë Botërore mund t’ju ndihmojë

Nuk mund të flini lehtë? Metoda e një ushtari të Luftës së Dytë Botërore mund t’ju ndihmojë

Një metodë e përdorur nga ushtria amerikane në Luftën e Dytë Botërore mund të jetë...

bg
Test personaliteti/ Gjëja e parë që shihni në foto do të zbulojë një tipar të rëndësishëm të karakterit tuaj

Test personaliteti/ Gjëja e parë që shihni në foto do të zbulojë një tipar të rëndësishëm...

Një test personaliteti fton përdoruesit e TikTok të zbulojnë tiparet e tyre të karakterit...

bg
FOTO/ Këto janë sandalet më të vjetra në Evropë, të zbuluara në një shpellë spanjolle

FOTO/ Këto janë sandalet më të vjetra në Evropë, të zbuluara në një shpellë spanjolle

Arkeologët kanë gjetur këpucët më të vjetra në Evropë në një shpellë lakuriqësh...

bg
A e dini se varfëria dhe stresi ndikojnë te gjenet?

A e dini se varfëria dhe stresi ndikojnë te gjenet?

Është një gjë mizore e natyrës që fëmijët e lindur në familje të pafavorizuara shoqërore...

bg
Ai po flirton me ju? 4 shenja që tregojnë se ju do

Ai po flirton me ju? 4 shenja që tregojnë se ju do

Ai ju do apo jo? Është mirësjellje e thjeshtë apo ka flirtim? Përputheni apo jeni...

bg
“A e din që t’kapi për fyti” – Eskalon debati, Gashi dhe Caka sa nuk rrahen në emision

“A e din që t’kapi për fyti” – Eskalon debati, Gashi dhe Caka sa nuk rrahen në emision

Analisti dhe gazetari Astrit Gashi për pak sa është përplasur edhe fizikisht me...

bg
4 truke të thjeshta për të krijuar pamje “të shtrenjta”

4 truke të thjeshta për të krijuar pamje “të shtrenjta”

Si të krijoni një pamje që duket e shtrenjtë, pa qenë e tillë ? Nuk është diçka...

bg
Kur dhe si do të ndodhë zhdukja e njeriut nga Toka? E shpjegon studimi i ri

Kur dhe si do të ndodhë zhdukja e njeriut nga Toka? E shpjegon studimi i ri

Sado ekstrem që mund të duket një skenar zhdukja e specieve njerëzore nga toka,...

bg
Si ndikon në trupin e njeriut qëndrimi në hapësirë

Si ndikon në trupin e njeriut qëndrimi në hapësirë

Nga Richard Grey Astronauti i NASA-s Frank Rubio qëndroi për 371 ditë në hapësirë...

bg
Akullnajat zvicerane humbin 10 për qind të masës brenda dy vjetëve

Akullnajat zvicerane humbin 10 për qind të masës brenda dy vjetëve

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës – rreth 10 për qind...

bg
Historia e Alberta Meçaj Si Arriti të Jetë Një Sipërmarrëse e Suksesshme e Materialeve Hidraulike

Historia e Alberta Meçaj Si Arriti të Jetë Një Sipërmarrëse e Suksesshme e Materialeve Hidraulike

Alberta Meçaj e nisi rrugën drej biznesit dhe sipërmarrjes në vitin 2003 ku hapi...

bg
Pesë “arsyet e forta” pse duhet ta blini modelin e iPhone 15 Pro Max

Pesë “arsyet e forta” pse duhet ta blini modelin e iPhone 15 Pro Max

Telefonat e linjës iPhone 15 kanë filluar të shiten në të gjithë botën që kur u...

bg
Horoskopi 28 shtator 2023, zbuloni parashikimet e yjeve

Horoskopi 28 shtator 2023, zbuloni parashikimet e yjeve

Dashi Mund të jetë e vështirë të kalosh në modalitetin e relaksimit. Përfshirja...

bg
Një astronaut i NASA-s u kthye në Tokë, theu një rekord të papritur

Një astronaut i NASA-s u kthye në Tokë, theu një rekord të papritur

Astronauti i NASA-s, Francisco Rubio më në fund është rikthyer në Tokë, duke ndjerë...

bg
Si ta kuptojmë se kur duhet t’i hedhim bananet?

Si ta kuptojmë se kur duhet t’i hedhim bananet?

Shumë njerëz të “fiksuar” mund të mendojnë se nëse banania ka nisur të nxihet, atëherë...

bg
Fetus apo tym cigare? Figura që shikoni të parën zbulon të vërtetën e thellë për karakterin tuaj

Fetus apo tym cigare? Figura që shikoni të parën zbulon të vërtetën e thellë për karakterin...

Praktikisht, gjëja e parë që shihni në këtë iluzion optik zbulon nëse jeni një person...

bg
Shkencëtarët zbulojnë një substance thelbësore në krijimin e universit

Shkencëtarët zbulojnë një substance thelbësore në krijimin e universit

Shkencëtarët kanë zbuluar më shumë të dhëna rreth antimateries, një substancë misterioze...