KOSOVA

bg
Ngjarjet e paralajmëruara për sot

Ngjarjet e paralajmëruara për sot

08:30Iniciativa CorrWatch (e themeluar nga organizatat INDEP, GLPS dhe GAP) organizon...

bg
Këta janë liderët që marrin pjesë në samitin për Ukrainën në Tiranë, në mesin e tyre edhe Osmani e Vuçiq

Këta janë liderët që marrin pjesë në samitin për Ukrainën në Tiranë, në mesin e tyre edhe...

Samiti Ukrainë-Evropa Juglindore do të zhvillohet në datat 28 dhe 29 shkurt në Pallatin...

bg
Kryetari i Zubin Potokut: Nuk përjashtohen mundësitë që bandat serbe të bëjnë ndonjë skandal

Kryetari i Zubin Potokut: Nuk përjashtohen mundësitë që bandat serbe të bëjnë ndonjë skandal

Më 25 shkurt, njësiti nga Batalioni i Forcave Rezervë Operacionale të misionit të...

bg
Moti sot me vranësira dhe me intervale me diell

Moti sot me vranësira dhe me intervale me diell

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Sipas Meteo...

bg
Departamenti i Shtetit: Bisedimet për rregulloren e BQK-së të vazhdojnë me urgjencë

Departamenti i Shtetit: Bisedimet për rregulloren e BQK-së të vazhdojnë me urgjencë

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) tha se bisedimet në Bruksel për rregulloren...

bg
Zelensky në Tiranë, Shqipëria gati për Samitin për Ukrainën

Zelensky në Tiranë, Shqipëria gati për Samitin për Ukrainën

E mërkura e 28 shkurtit sjell presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, dhe disa...

bg
Kosnfiksohen armë dhe municion në Gjilan

Kosnfiksohen armë dhe municion në Gjilan

Policia e Kosovës pas një hetimi që ka zhvilluar për rastin ‘’Vjedhje e rëndë’’...

bg
Kosnfiskohen armë dhe municion në Gjilan

Kosnfiskohen armë dhe municion në Gjilan

Policia e Kosovës pas një hetimi që ka zhvilluar për rastin ‘’Vjedhje e rëndë’’...

bg
Mushkolaj: Vendimi për dinarin është politik, me Serbinë s’ka probleme teknike

Mushkolaj: Vendimi për dinarin është politik, me Serbinë s’ka probleme teknike

Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj,...

bg
Burri që u gjet i vdekur në Gjilan në xhep kishte rreth 80 mijë franga dhe tre telefona mobilë

Burri që u gjet i vdekur në Gjilan në xhep kishte rreth 80 mijë franga dhe tre telefona mobilë

Një burrë gjet i vdekur mbrëmjen e së hënës në bodrumin e ashensorit të një ndërtese....

bg
Punëdhënësit po përballen me mungesë të punëtorëve, nuk i josh as paga

Punëdhënësit po përballen me mungesë të punëtorëve, nuk i josh as paga

Sektori i gastronomisë dhe ai i ndërtimtarisë kanë filluar të përballen me mungesë...

bg
Deda: Serbia nuk është ledhatuar pas Banjskës, por Kosova nuk ka ditë me kapitalizu

Deda: Serbia nuk është ledhatuar pas Banjskës, por Kosova nuk ka ditë me kapitalizu

Analisti politik, Ilir Deda, ka thënë se Serbia nuk është ledhatuar nga bashkësia...

bg
Raci: Ndërmjetësi i dialogut po ia imponon Kosovës agjendën e palës tjetër

Raci: Ndërmjetësi i dialogut po ia imponon Kosovës agjendën e palës tjetër

Opinionisti Gazmir Raci, tha se ndërmjetësi i dialogut po ia imponon Kosovës agjendën...

bg
Qeveria ndan 120 mijë euro për fushatën sensibilizuese për Projektin e Regjistrimit të Popullsisë

Qeveria ndan 120 mijë euro për fushatën sensibilizuese për Projektin e Regjistrimit të Popullsisë

Qeveria e Kosovës sot e ka mbajtur mbledhjen e 190-të me radhë. Kjo mbledhje është...

bg
Haxhiu: Për herë të parë, Qeveri e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në familje, përfshirë këtu edhe femicidin

Haxhiu: Për herë të parë, Qeveri e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në familje, përfshirë...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët...

bg
“O nënshkruaje Blerim Isufajn, o do të merremi me ty”, Albulena Haxhiu tregon se si u kërcënua presidentja

“O nënshkruaje Blerim Isufajn, o do të merremi me ty”, Albulena Haxhiu tregon se si u kërcënua...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani...

bg
Basha pas videos së Radojiçiqit: Besoj nesër QUINT e pyet Vuçiqin pse nuk po e arreston këtë terrorist

Basha pas videos së Radojiçiqit: Besoj nesër QUINT e pyet Vuçiqin pse nuk po e arreston këtë...

Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK...

bg
Ministri i Kulturës tregon se kanë përfunduar punimet renovuese në amfiteatrin e Pallatit të Rinisë

Ministri i Kulturës tregon se kanë përfunduar punimet renovuese në amfiteatrin e Pallatit...

Ministri i Kulturës, Hajrullah Çeka, ka treguar se kanë përfunduar punimet renovuese...