KOSOVA

bg
​Gashi: Parandaluam depërtimin e zjarrit në Fakultetin e Mjekësisë

​Gashi: Parandaluam depërtimin e zjarrit në Fakultetin e Mjekësisë

Dy lokale afariste brenda oborrit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK),...

bg
Rashiq: Konflikti i armatosur në Banjskë ishte akt terrorist, Kurti është pacifist dhe intelektual

Rashiq: Konflikti i armatosur në Banjskë ishte akt terrorist, Kurti është pacifist dhe intelektual

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq tha sot se...

bg
Miftaraj: Milan Radojiçiq duket paska jetuar si Pablo Eskobar, populli serb të informohet

Miftaraj: Milan Radojiçiq duket paska jetuar si Pablo Eskobar, populli serb të informohet

Ehat Miftaraj, drejtor i Institutit Kosovar për Drejtësi, thotë se institucionet...

bg
Prokurori serb: Nuk dihet se në çfarë cilësie do të dëgjohet Radoiçiq, si qytetar apo i dyshuar

Prokurori serb: Nuk dihet se në çfarë cilësie do të dëgjohet Radoiçiq, si qytetar apo i dyshuar

Nga deklarata e Aleksandar Vuçiqit nuk është e qartë se në çfarë cilësie ka mundur...

bg
Kurti kërkon mbështetje nga Zvicra për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Kurti kërkon mbështetje nga Zvicra për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka kërkuar mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin...

bg
Parlamenti Evropian javën e ardhshme diskuton për Kosovën

Parlamenti Evropian javën e ardhshme diskuton për Kosovën

Një debat për Kosovën është paraparë të mbahet javën tjetër në Parlamentin Evropian....

bg
Plagoset me armë zjarri një person në lagjen “Dardania” në Prishtinë

Plagoset me armë zjarri një person në lagjen “Dardania” në Prishtinë

Një person raportohet se është plagosur me armë zjarri para pak çasteve në lagjen...

bg
Policia thotë se ka identifikuar personin e dyshuar për plagosjen në Prishtinë

Policia thotë se ka identifikuar personin e dyshuar për plagosjen në Prishtinë

Një person është plagosur paraditen e sotme në lagjen “Dardania” në Prishtinë. I...

bg
Aksioni i Policisë në komunat veriore – Reagon Lista Serbe

Aksioni i Policisë në komunat veriore – Reagon Lista Serbe

Aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës në komunat veriore e ka kundërshtuar Lista...

bg
Të paktën 50 persona të vdekur nga një shpërthim në Pakistan

Të paktën 50 persona të vdekur nga një shpërthim në Pakistan

Të paktën 50 persona janë vrarë dhe më shumë se 50 të tjerë janë plagosur si pasojë...

bg
Policia e Kosovës bastisi edhe spitalin e Mitrovicës së Veriut

Policia e Kosovës bastisi edhe spitalin e Mitrovicës së Veriut

Policia e Kosovës ka kryer të premten kontrolle në pesë lokacione në tri komuna...

bg
A duhet të shpallet Lista Serbe organizatë terroriste? Tregon deputeti Berisha

A duhet të shpallet Lista Serbe organizatë terroriste? Tregon deputeti Berisha

Kryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë Berisha, kur është...

bg
Prokurori: Aksioni është realizuar kryesisht në pronat e Radojiçiqit

Prokurori: Aksioni është realizuar kryesisht në pronat e Radojiçiqit

Prokurori special Naim Abazi ka thënë se aksioni i Policisë së Kosovës të premten...

bg
Berisha: Armatimi i grupit kriminal erdhi nga Serbia

Berisha: Armatimi i grupit kriminal erdhi nga Serbia

Policia e Kosovës, pas përfundimit të aksionit në Banjskë pas sulmit që ndodhi atje...

bg
Berisha: Ka paralajmërime që raste si në Banjskë mund të përsëriten

Berisha: Ka paralajmërime që raste si në Banjskë mund të përsëriten

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka thënë për Front Online se rastet e tilla si në...

bg
QKUK mbetet pa rrymë pas incidentit me zjarr, OMK thotë se nuk mund të ofrojnë sherbime administrative

QKUK mbetet pa rrymë pas incidentit me zjarr, OMK thotë se nuk mund të ofrojnë sherbime administrative

Qendra Klinike Universitare ka mbetur pa energji elektrike, si pasojë e një zjarri...

bg
Lista Serbe: EULEX-i dhe KFOR-i të painteresuar në parandalimin e keqtrajtimit të serbëve

Lista Serbe: EULEX-i dhe KFOR-i të painteresuar në parandalimin e keqtrajtimit të serbëve

Lista Serbe thekson se në orët e hershme të mëngjesit policia e Kosovës, të cilët...

bg
Nëse Vuçiq do të kishte dëgjuar zërat e serbëve nga Kosova, ndoshta nuk do të ndodhte Banjska

Nëse Vuçiq do të kishte dëgjuar zërat e serbëve nga Kosova, ndoshta nuk do të ndodhte Banjska

Në vend që të “shantazhojë” serbët nga Kosova nga autoritetet, do të ishte “këshillë...