BOTA

bg
Volodymyr Zelensky viziton Odesën për të shënuar Ditën e Marinës së Ukrainës

Volodymyr Zelensky viziton Odesën për të shënuar Ditën e Marinës së Ukrainës

Zelensky viziton Odesën për të shënuar Ditën e Marinës së Ukrainës Presidenti ukrainas...

bg
Biden në Evropë gjatë korrikut, takime në Britani, Lituani e Finlandë

Biden në Evropë gjatë korrikut, takime në Britani, Lituani e Finlandë

Biden për vizitë në Evropë gjatë korrikut, takime në Britani, Lituani e Finlandë....

bg
Ronaldo i përgjigjet Luizit: Ato 5 mijë euro mi premtove kur humba tim

Ronaldo i përgjigjet Luizit: Ato 5 mijë euro mi premtove kur humba tim

Ronaldo Sharka i është përgjigjur përmes një videoje Luizit dhe Kiarës pas sherrit...

bg
Aleksandar Vuçiq: Serbia vazhdon luftën për Kosovën në të gjitha frontet diplomatike

Aleksandar Vuçiq: Serbia vazhdon luftën për Kosovën në të gjitha frontet diplomatike

Vuçiq: Serbia vazhdon luftën për Kosovën në të gjitha frontet diplomatike. Presidenti...

bg
Millorad Dodik dorëzon kallëzim penal ndaj përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar në Bosnjë e Hercegovinë

Millorad Dodik dorëzon kallëzim penal ndaj përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar në Bosnjë e...

Dodik dorëzon kallëzim penal ndaj përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar në Bosnjë...

bg
Sulmi në Izrael, reagon ambasadorja e Izraelit në Kosovë: U zgjuam këtë mëngjes nga sirenat

Sulmi në Izrael, reagon ambasadorja e Izraelit në Kosovë: U zgjuam këtë mëngjes nga sirenat

Ambasadorja e Izrealit në Kosovë, Tammy Ziv, ka reaguar pas sulmit masiv të militantëve...

bg
Turqia thirrje Izraelit dhe Palestinës për “vetëpërmbajtje”

Turqia thirrje Izraelit dhe Palestinës për “vetëpërmbajtje”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, u ka bërë thirrje palëve për vetëpërmbajtje...

bg
O’Brien betohet si Ndihmës Sekretar i Shtetit: Mezi presim të forcojmë lidhjet e SHBA-së me Evropën

O’Brien betohet si Ndihmës Sekretar i Shtetit: Mezi presim të forcojmë lidhjet e SHBA-së me...

Jim O’Brien është betuar për pozitën e re të ndihmës Sekretarit të Shtetit. O’Brien...

bg
Hamasi kërcënon se do të vrasë pengjet për shkak të sulmeve izraelite

Hamasi kërcënon se do të vrasë pengjet për shkak të sulmeve izraelite

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu u zotua dje se sulmi i tij ndaj Hamasit...

bg
-43 gradë Celsius në Skåne të Suedisë, një mijë vetura u bllokuan për 24 orë në autostradë

-43 gradë Celsius në Skåne të Suedisë, një mijë vetura u bllokuan për 24 orë në autostradë

Deri në 1,000 vetura janë bllokuar nga stuhia e borës në autostradën E22 në Skåne,...