BOTA

bg
Publikohet video tronditëse, si ra zjarri në lokal që u mori jetën 113 të ftuarve në dasmë

Publikohet video tronditëse, si ra zjarri në lokal që u mori jetën 113 të ftuarve në dasmë

Pamje të reja të tragjedisë së ndodhur në Irak, ku 113 persona humbën jetën pasi...

bg
Dita Botërore e Zemrës, 17.5 mln vdekje të parakohshme çdo vit në botë

Dita Botërore e Zemrës, 17.5 mln vdekje të parakohshme çdo vit në botë

Çdo vit më 29 shtator festohet Dita Botërore e Zemrës, e krijuar në vitin 2000 me...

bg
Vritet me armë zjarri në rrugë 35-vjeçarja shqiptare në Firence

Vritet me armë zjarri në rrugë 35-vjeçarja shqiptare në Firence

Një 35-vjeçare shqiptare është qëlluar për vdekje në rrugë në Castelfiorentino në...

bg
Gjenden të ngordhur 400 luanë deti dhe foka në Uruguai

Gjenden të ngordhur 400 luanë deti dhe foka në Uruguai

Gati 400 luanë deti dhe foka me gëzof janë gjetur të ngordhur në brigjet e Uruguait...

bg
Melania Trump negocion për herë të tretë marrëveshjen martesore, kusht financat dhe pronat

Melania Trump negocion për herë të tretë marrëveshjen martesore, kusht financat dhe pronat

Melania Trump ka rinegociuar marrëveshjen e saj paramartesore me Donald Trump, përpara...

bg
Të martën Parlamenti Evropian do të diskutojë për situatën në veri

Të martën Parlamenti Evropian do të diskutojë për situatën në veri

Sulmi terrorist i 24 shtatorit mbi policinë e Kosovës në Banjskë të Zveçanit, alarmoi...

bg
Të paktën dy të vrarë nga të shtënat në Roterdam

Të paktën dy të vrarë nga të shtënat në Roterdam

Të paktën dy persona u vranë nga të shtënat në Roterdam, ka thënë policia në një...

bg
DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit në Kosovë me atë të sulmuesve

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit në Kosovë me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja...

bg
Politikat për azil: Berlini nuk bllokon ashpërsimin e rregullave të BE

Politikat për azil: Berlini nuk bllokon ashpërsimin e rregullave të BE

Para takimit të ministrave të Brendshëm të BE të enjten, Gjermania jep dritën e...

bg
SHBA po heton përfshirjen e Beogradit në sulmin terrorist! The Guardian: Serbia mund të ndëshkohet

SHBA po heton përfshirjen e Beogradit në sulmin terrorist! The Guardian: Serbia mund të ndëshkohet

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë krah për krah me Europën për qëndrimin...

bg
Britania i kërkon Serbisë të ndikojë në uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Britania i kërkon Serbisë të ndikojë në uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Ministri britanik për Çështje Evropiane, Leo Docherty, ka dënuar fuqishëm sulmet...

bg
Çekia do të blejë 24 avionë luftarakë F-35

Çekia do të blejë 24 avionë luftarakë F-35

Republika Çeke miratoi blerjen e 24 avionëve luftarakë F-35 të prodhimit amerikan,...

bg
Hillary Clinton tallet me Putin për zgjerimin e NATO: Vladimiri ia ka bërë vetes

Hillary Clinton tallet me Putin për zgjerimin e NATO: Vladimiri ia ka bërë vetes

Hillary Clinton u tall me Vladimir Putin të martën për shqetësimet e tij në lidhje...

bg
Gjermania po kërkon mijëra kamarierë dhe kuzhinierë, restoranti ofron pagë 11 mijë euro në muaj

Gjermania po kërkon mijëra kamarierë dhe kuzhinierë, restoranti ofron pagë 11 mijë euro në...

11,000 euro në muaj mund të fitojë një kuzhinier ose kamerier që punësohet në një...

bg
Shevchenko i futet politikës, bëhet këshilltar i Volodymyr Zelensky

Shevchenko i futet politikës, bëhet këshilltar i Volodymyr Zelensky

Presidenti Volodymyr Zelensky ditën e djeshme ka dekretuar ish-futbollistin e famshëm...

bg
Lëkundje të forta tërmeti në Filipine

Lëkundje të forta tërmeti në Filipine

Një tërmet me magnitudë 6.6 është regjistruar në pjesën jugore të Filipineve, sipas...

bg
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë: Serbia duhet të heqë dorë nga dhuna

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë: Serbia duhet të heqë dorë nga dhuna

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë Annalena Baerbock, ka thënë se Serbia duhet të...

bg
Mijëra të larguar nga Karabaku arrijnë në Armeni

Mijëra të larguar nga Karabaku arrijnë në Armeni

Mbi 13.000 persona që u larguan nga Nagorno-Karabaku kanë arritur në Armeni, thanë...