SHQIPERIA

bg
Zbardhet vrasja e Zef Gurit dhe plagosja e të birit në Dukagjin, autori i dyshuar i afërmi i tyre

Zbardhet vrasja e Zef Gurit dhe plagosja e të birit në Dukagjin, autori i dyshuar i afërmi...

Policia e Shkodrës ka bërë me dije se vrasja e babait Zef Guri dhe plagosja e djalit...

bg
PO NDODH/ Futbollisti i Nice në Francë tenton të hidhet nga ura 100 metër e lartë pasi u nda nga e dashura

PO NDODH/ Futbollisti i Nice në Francë tenton të hidhet nga ura 100 metër e lartë pasi u nda...

Një ngjarje e rëndë po ndodh në këto momente në Francë, ku futbollisti profesionist...

bg
Berisha akuzon Ramën: Sulmin në veri e parapërgatiti me Vuçiçin! Bisedimet në OKB kundër Kosovës nxjerrin emrin e tij

Berisha akuzon Ramën: Sulmin në veri e parapërgatiti me Vuçiçin! Bisedimet në OKB kundër Kosovës...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forat ndaj kryeministrit Edi Rama,...

bg
Konferenca e Kryetarëve rrëzon kërkesat e opozitës, Bardhi: Do të zbuloheshin udhëtimet e familjarëve të qeveritarëve

Konferenca e Kryetarëve rrëzon kërkesat e opozitës, Bardhi: Do të zbuloheshin udhëtimet e...

Konferenca e Kryetarëve ka rrëzuar dy kërkesat e deputetëve të opozitës për ngritjen...

bg
Berisha: Në Kukës zgjedhjet u blenë, SHISH i çoi përgjimin e dy zyrtarëve Edi Ramës

Berisha: Në Kukës zgjedhjet u blenë, SHISH i çoi përgjimin e dy zyrtarëve Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë humbjen  e zgjedhjeve...

bg
Pas Lezhës, Rrumbullaku firmos ndryshime të tjera në Policinë e Shtetit

Pas Lezhës, Rrumbullaku firmos ndryshime të tjera në Policinë e Shtetit

Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka firmosur disa urdhra për...

bg
Për Asociacionin, sytë te SHBA-ja

Për Asociacionin, sytë te SHBA-ja

Topi për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë do të...

bg
E konfirmon Vuçiç, terroristi Milan Radoiçiç jep dorëheqje si nënkryetar i Listës Serbe

E konfirmon Vuçiç, terroristi Milan Radoiçiç jep dorëheqje si nënkryetar i Listës Serbe

Milan Radoiçiç, kreu i grupit terrorist që vranë efektivin Afrim Bunjaku në veri...

bg
Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë të Kosovës

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë të Kosovës

Milan Radoiçiç ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator...

bg
Ekonomia mbetet e dobët dhe në tremujorin e dytë! Mbahet në këmbë nga ndërtimi dhe pasuritë e paluajtshme

Ekonomia mbetet e dobët dhe në tremujorin e dytë! Mbahet në këmbë nga ndërtimi dhe pasuritë...

Rritja ekonomike ka vijuar të mbetet e dobët dhe në tremujorin e dytë të vitit,...

bg
SHBA del serish në mbrotje të Kosovës:S’ mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

SHBA del serish në mbrotje të Kosovës:S’ mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundërshtojnë përpjekjet që të barazohet vrasja...

bg
E rëndë në Itali, 35 vjeçaren shqiptare e vret burri në mes të rrugës me plumb në kokë

E rëndë në Itali, 35 vjeçaren shqiptare e vret burri në mes të rrugës me plumb në kokë

Një ngjarje e rëdnë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku 35 vjeçarja shqiptare...

bg
EMRAT/ “Jemi përfaqësuesit e Erion Veliajt”, si tentuan 6 mashtruesit t’i marrin 70 mijë euro pronarit të “Shkodra Beton”, arrestohen nga policia

EMRAT/ “Jemi përfaqësuesit e Erion Veliajt”, si tentuan 6 mashtruesit t’i marrin 70 mijë euro...

Policia e Tiranës ka arrestuar 4 persona dhe ka shpallur në kërkim 2 të tjerë, pasi...

bg
Basha takim me zyrtarin rumun: Njihni Kosovën, kontribut për paqen në Europë

Basha takim me zyrtarin rumun: Njihni Kosovën, kontribut për paqen në Europë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka pritur këtë të enjte në një takim të veçantë, të...

bg
Propozoi që KFOR-i ta kontrollojë Veriun, Kurti i kthehet Ramës: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Propozoi që KFOR-i ta kontrollojë Veriun, Kurti i kthehet Ramës: Policia e Kosovës përgjigjet...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dhënë një përgjigje propozimit të Ramës,...

bg
Analisti e thotë live: Arben Ahmetaj ka fituar azil në Zvicër!

Analisti e thotë live: Arben Ahmetaj ka fituar azil në Zvicër!

Analisti Arjan Curri ka bërë një deklaratë të bujshme mbrëmjen e sotme në emisionin...

bg
“Asociacioni ka vdekur për ne,” Gërvalla: Pas të dielës asgjë s’është njësoj me Serbinë

“Asociacioni ka vdekur për ne,” Gërvalla: Pas të dielës asgjë s’është njësoj me Serbinë

Zv.kryeministrja e Kosovës, njëherësh edhe Ministrja e Punëve të Jashtme Donika...

bg
Me dosje edhe në dysheme, amerikanët në zyrat e SPAK, takim me Dumanin

Me dosje edhe në dysheme, amerikanët në zyrat e SPAK, takim me Dumanin

I Ngarkuari me Punë i SHBA-ve, David Wisner zhvilloi një takim me kreun e SPAK,...