MAQEDONIA

bg
Pendarovski: Pasiguria intensifikon emigrimin masiv të të rinjve nga vendi dhe rajoni, ta parandalojmë me integrimin në BE

Pendarovski: Pasiguria intensifikon emigrimin masiv të të rinjve nga vendi dhe rajoni, ta...

Presidenti Stevo Pendarovski sot foli në Konferencën e 9-të Ndërkombëtare Hulumtuese...

bg
Shkup, u ndanë çmimet e BE-së për Gazetari Hulumtuese 2023

Shkup, u ndanë çmimet e BE-së për Gazetari Hulumtuese 2023

Çmimi i parë i BE-së për Gazetari Hulumtuese 2023 i takoi ekipit të Laboratorit...

bg
Rritje e pranisë së arinjve në Mavrovë dhe Rostushë, Komuna kërkon të shpallet gjendje krize

Rritje e pranisë së arinjve në Mavrovë dhe Rostushë, Komuna kërkon të shpallet gjendje krize

Komuna e Mavrovës dhe Rostushës kërkon nga Qeveria shpalljen e gjendjes së krizës...

bg
Shkup, prej të dielën, teleferiku do të punojë deri në orën 18:00

Shkup, prej të dielën, teleferiku do të punojë deri në orën 18:00

Teleferiku nga e diela (1 tetor 2023) do të funksionojë nga ora 10:00 deri në orën...

bg
Punimet në rrugën “Vëllezërit Milladinov” në Tetovë nxitën reagime nga qytetarët për bllokim të lëvizjes së lirë, Komuna: Punimet mbarojnë së shpejti

Punimet në rrugën “Vëllezërit Milladinov” në Tetovë nxitën reagime nga qytetarët për bllokim...

Punimet në rrugën “Vëllezërit Milladinov” në Tetovë e cila lidh tre bulevardet “Ilinden”,...

bg
Në Novac filloi me punë centrali më i madh fotovoltaik në Ballkan

Në Novac filloi me punë centrali më i madh fotovoltaik në Ballkan

Sot është hapur zyrtarisht centrali privat fotovoltaik “FEC Novac”, i cili aktualisht...

bg
Ish-gjyqtari Teofilovski i pari i ndjeu ndryshimet në Kodin Penal, u vjetërua lënda për keqpërdorim të rëndë prej 860 mijë eurosh

Ish-gjyqtari Teofilovski i pari i ndjeu ndryshimet në Kodin Penal, u vjetërua lënda për keqpërdorim...

Pasojat e ndryshimeve në Kodin Penal (KP), të cilat parashikojnë dënime më të ulëta,...

bg
Ligji për amnisti: Burgjet plot, kriminelët në rrugë

Ligji për amnisti: Burgjet plot, kriminelët në rrugë

Ligji i gjashtë për amnisti në Maqedoninë e Veriut, është në përpunim e sipër. Burgjet...

bg
A po rikthet Zoran Zaev në skenën politike?!

A po rikthet Zoran Zaev në skenën politike?!

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate e Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski bashkë me Oliver...

bg
Osmani nxjerri në pah gënjeshtrat e Kovaçevskit, thonë nga VMRO-DPMNE

Osmani nxjerri në pah gënjeshtrat e Kovaçevskit, thonë nga VMRO-DPMNE

Bujar Osmani konfirmoi qëndrimet e tona se Bullgaria vazhdimisht do të formulojë...

bg
VMRO-DPMNE: Qeveria i dha mundësi mafies bullgare që të hap kazino në Maqedoni

VMRO-DPMNE: Qeveria i dha mundësi mafies bullgare që të hap kazino në Maqedoni

“BDI dhe Kovaçevski me nënshkrimin e Artan Grubit morën vendimin për themelimin...

bg
LSDM nuk do ta lejojë amnistimin e të dënuarve për rastin “Monstra”

LSDM nuk do ta lejojë amnistimin e të dënuarve për rastin “Monstra”

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot nga foltorja e Kuvendit tha se grupi parlamentar...

bg
Asnjë bretkosë apo gjarpër të gjallë s’mund ta gjeni në lum për shkak ndotjes nga “Drislla”, thonë banorët e Batincës

Asnjë bretkosë apo gjarpër të gjallë s’mund ta gjeni në lum për shkak ndotjes nga “Drislla”,...

Deponia “Drislla” në Shkup është kapur në flagrancë duke e ndotur mjedisin jetësor,...

bg
Indeksi Global i Krimi të Organizuar: RMV-ja vend tranziti për trafikimin e njerëzve, armëve dhe drogave

Indeksi Global i Krimi të Organizuar: RMV-ja vend tranziti për trafikimin e njerëzve, armëve...

Indeksi Global i Krimit të Organizuar për vitin 2023 e ka renditur Maqedoninë e...

bg
Sot do të zgjidhet përbërja e komisionit hetimor për rastin në Klinikën e Onkologjisë

Sot do të zgjidhet përbërja e komisionit hetimor për rastin në Klinikën e Onkologjisë

Deputët grupi të VMRO-DPMNE-së dhe Koalicionit propozuan që deputetja Rashela Mizrahi...

bg
Neziri: ASH-ja nuk del nga qeveria!

Neziri: ASH-ja nuk del nga qeveria!

Koordinatori i grupit parlamentar të ASH-së, Adnan Neziri, në intervistë për Alsat,...

bg
Petrovska: Partneriteti me Gardën Kombëtare të Uermontit nuk është vetëm dokument i shkruar

Petrovska: Partneriteti me Gardën Kombëtare të Uermontit nuk është vetëm dokument i shkruar

Në Ministrinë e Mbrojtjes sonte u shënua 30-vjetori i partneritetit mes Armatës...

bg
Mickoski thotë se Lloga nëse nuk pajtohet me shumicën, “të japë dorëheqje”

Mickoski thotë se Lloga nëse nuk pajtohet me shumicën, “të japë dorëheqje”

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski është mysafir në ClickPlus në TV21. Duke...