JETA

bg
Ekspertët: Fëmijët që lindën gjatë pandemisë, janë me zhvillim më të dobët kognitiv

Ekspertët: Fëmijët që lindën gjatë pandemisë, janë me zhvillim më të dobët kognitiv

Ekspertët që merren me edukimin dhe edukimin e fëmijëve të lindur gjatë pandemisë...

bg
Studimi: Lënia e duhanit ul në mënyrë drastike rrezikun e kancerit në çdo moshë

Studimi: Lënia e duhanit ul në mënyrë drastike rrezikun e kancerit në çdo moshë

Lënia e duhanit zvogëlon rrezikun e kancerit në çdo moshë, sipas studimit të fundit...

bg
Pse partnerët toksikë nuk mund të qëndrojnë larg njëri-tjetrit

Pse partnerët toksikë nuk mund të qëndrojnë larg njëri-tjetrit

Ju mungojnë ato momente lumturie E dini për çfarë po flas – ato momente kur gjithçka...

bg
Shenja  horoskopit që mund të ndryshojë për mirë

Shenja horoskopit që mund të ndryshojë për mirë

Shigjetari Sheshi i Marsit Jupiteri ju ka në avantazh gjatë kësaj dite, 27 shkurt...

bg
Si mund t’ia lehetësojmë vetes betejën me ankthin

Si mund t’ia lehetësojmë vetes betejën me ankthin

-Filloni me një mentalitet ‘rritje’. Me një mentalitet fiks, njerëzit nuk mendojnë...

bg
Miku i Princeshës Diana, George Michael shfaqet në monedhat e reja të miratuara nga mbreti Charles

Miku i Princeshës Diana, George Michael shfaqet në monedhat e reja të miratuara nga mbreti...

Mbreti Charles po nderon George Michael – një mik i gruas së ndjerë të monarkut...

bg
Horoskopi ditor, 27 shkurt 2024

Horoskopi ditor, 27 shkurt 2024

Dashi Kjo periudhë është ideale për dashurinë ndaj lëreni veten dhe shijoni gjithë...

bg
Parashikimi i motit, 27 shkurt 2024

Parashikimi i motit, 27 shkurt 2024

Moti për sot do të paraqitet, nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike...

bg
Djali i Kim Kardashian, Saint ecën në fushën e gjelbër dorë për dore me Lionel Messi-n

Djali i Kim Kardashian, Saint ecën në fushën e gjelbër dorë për dore me Lionel Messi-n

Djali më i madh i Kim Kardashian dhe Kanye West, Saint e kaloi natën e tij të së...

bg
5 Shkaqe që dëmtojnë marrëdhëniet në distancë

5 Shkaqe që dëmtojnë marrëdhëniet në distancë

Marrëdhëniet në distancë po bëhen gjithnjë e më të zakonshme me ndihmën e teknologjisë....

bg
Pse ndihemi të vetmuar?

Pse ndihemi të vetmuar?

-Keni frikë nga intimiteti. Ndonjëherë personi më i largët në dukje është ai që...

bg
4 sjellje të vogla që vrasin lumturinë në martesë

4 sjellje të vogla që vrasin lumturinë në martesë

Një martesë është gjithmonë e komplikuar për dy njerëz që duhen. Por cilat janë...

bg
Këto shenja të zodiakut janë ekspert në komunikimin me sy

Këto shenja të zodiakut janë ekspert në komunikimin me sy

Peshqit Nëse keni parë ndonjëherë në sytë e një Peshku, mund të keni vënë re një...

bg
Natalie Portman zbulon këshillat që ia dha Jodie Faster mbi seksualizimin e aktoreve

Natalie Portman zbulon këshillat që ia dha Jodie Faster mbi seksualizimin e aktoreve

Aktorja Natalie Portman zbuloi në një episod të fundit të podcast-it “Smartless”...

bg
Kylie Minogue  thotë se po “e shijon” lirinë e të qenit beqare

Kylie Minogue thotë se po “e shijon” lirinë e të qenit beqare

Këngëtarja dhe aktorja, Kylie Minogue ka zbuluar së fundmi filozofinë e saj aktuale...

bg
Mbreti Charles ndan me publikun kartolina personale që e përlotën atë mes diagnozës së kancerit

Mbreti Charles ndan me publikun kartolina personale që e përlotën atë mes diagnozës së kancerit

Ndërsa Mbreti Charles ka pranuar se kartolinat e shumta që ai ka marrë nga dashamirës...

bg
Horoskopi ditor, 26 shkurt 2024

Horoskopi ditor, 26 shkurt 2024

Dashi Java do të hapet me kombinimin astral të Venusit dhe Hënës që do t’ju bëjë...

bg
Parashikimi i motit, 26 shkurt 2024

Parashikimi i motit, 26 shkurt 2024

Mëngjesi i sotëm do të vijojë me vranësira të dendura dhe reshje të izoluara në...