Home / SPORT / Milan merr lajmin e madh, i paguhen milionat…

Milan merr lajmin e madh, i paguhen milionat…

Më në fund, Milani ka marrë disa lajme të mira nga FIFA, pasi Trabzonspor është urdhëruar të paguajë 12 milionë euro të papaguara për Juraj Kucka dhe Jose Sosan.

Marrëveshjet ishin mbërthyer në harresë që nga vera e vitit 2017, kur klubi turk bleu lojtarin sllovak për 5 milionë euro dhe argjentinasin për 7 milionë euro, përcjell ORAinfo.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Trabzonspor më në fund është dorëzuar dhe ka paguar shumën pas dy paralajmërimeve nga FIFA.

Ata ishin kërcënuar me një bllok të transferimit dhe finaleve të rënda nëse nuk i përmbushën borxhet e tyre ndaj Milanit. /ORAinfo/

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Milan merr lajmin e madh, i paguhen milionat… Milan merr lajmin e madh, i paguhen milionat…Rating: 4.8