Home / Tag Archives: rikthehet

Tag Archives: rikthehet

Balotelli po rikthehet në Serie A

Ndërsa dritarja e transferimit të dimrit po afrohet, Fiorentina po kërkon një sulmues dhe siç raportohet nga skuadra italiane “La Reppublica”, duket se një lojtar që mund të jetë në listën e dëshiruar është ish futbollisti i Milanit dhe Interit, Mario Balotelli. Super Mario aktualisht po luan në Ligue 1 me Nice, por duket se ai duket sikur dëshiron, pasi shfaqjet e tij në fushë morën një rënie të vonë, përcjell ORAinfo. 28 vjeçari ende nuk ka shënuar një gol për Nice në sezonin 2018-2019 pasi ai ka qenë mjaft zhgënjyes. Një kthim në Itali duket si një skenar logjik dhe i mundshëm për Balotellin, pasi ai është me të vërtetë i kërkuar shumë nga La Viola. Shumë skuadra të tjera të Serie A, së shpejti mund të tregojnë interes për Balotellin. /ORAinfo/

Read More »

Konfirmohet, ja kush po rikthehet te Interi

Diego Simeone, konfirmon se do të kthehet në Inter një ditë, por sqaron se gjërat po shkojnë shumë mirë me Atletico Madrid. Lidhjet mes Simeone dhe Interit janë rishfaqur pas largimit të tyre nga Liga e Kampionëve, pasi argjentinasi kaloi dy vjet me Nerazzurrët si një lojtar në vitet 1990 përcjell ORAinfo. “Marr çdo ditë me qetësi”, tha trajneri, i cili gjithashtu fitoi një Scudetto me Lazion në 2001, i tha Radio Anch’io Sport. “Kam ende një vit të mbetur në kontratën time me Atletin dhe gjërat po shkojnë shumë mirë. “Unë kam qenë shumë i qartë në këtë 2,000 herë tashmë, për kthimin tim të mundshëm në Inter. Nuk ka nevojë të thuhet ndonjë gjë tjetër veçse një ditë do të ndodhë. “Lazio dhe Inter më lanë me disa kujtime të mëdha, kështu që u uroj atyre të dyve më të mirën. “Unë shpresoj se mund të vazhdoj në të njëjtën linjë që Atleti ka qenë në për 12-13 vjet. Klubi juaj përcakton stilin tuaj. “Klubi ka një histori për të respektuar dhe ne shkojmë me këtë. Juventus, Inter, Barcel..

Read More »

Pas tragjedisë, Ariana Grande rikthehet me koncert në Mançester

Ariana Grande po planifikon të kthehet në Mançester me “një shfaqje të veçantë” si pjesë e turneut të saj botëror verën e ardhshme. Këngëtarja do të kthehet në qytet dy vjet pasi 22 vetë vdiqën në një sulm me bombë në koncertin e saj në Mançester Arena. “Natyrisht që do vijmë e me tepër dashuri”, – shkroi ylli i popit. Data dhe vendi ende nuk është zbuluar, por ajo ka konfirmuar datat për koncertet e saj në Londër, Birmingham, Glasgow dhe Sheffield në gusht dhe shtator 2019. Pasi njoftoi koncertet e tjera evropiane, ajo shtoi një mesazh që shpjegonte pse Mançester nuk ishte ende në listë. “Mançester nuk është në këtë listë fillestare, sepse ne po planifikojmë një shfaqje të veçantë”, shkroi ajo. “Ne kemi nevojë për më shumë kohë për të marrë gjërat së bashku para se të mund ta shpallim datën, por sigurisht që do vijmë e me tepër dashuri”. The post Pas tragjedisë, Ariana Grande rikthehet me koncert në Mançester appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

A do të rikthehet të Argjentina, Messi merr vendimin përfundimtar

Kombëtarja e Argjentinës ka marrë një lajm të mirë nga Lionel Messi. Sipas televizionit argjentinas, TN, ylli i Barcelonës, Lionel Messi, i ka shprehur Federatës së Futbollit të Argjentinës dëshirën për t’u kthyer në skuadrën e Kombëtares argjentinase para turneut të Kupës së Amerikës, që zhvillohet në Brazil në vitin 2019. 31-vjeçari ka luajtur për herë të fundit për Kombëtaren e Argjentinës në ndeshjet e turneut të Kupës së Botës në Rusi dhe do të mungojë edhe në ndeshjet miqësore të këtij muaji, transmeton Express. Në Rusi, Kombëtarja e Argjentinës u eliminua nga Franca në 1/8 e finales me rezultat 4-2, por Messi arriti të shënojë në fitoren e vetme të tyre në këtë turne, kundër Nigerisë. Megjithatë, ai e humbi penalltinë kundër Islandës. Por, tani duket se ai është më afër kthimit të tij se kurrë më parë dhe TN pretendon se ylli i Barcelonës ia ka vënë syrin turneut të Kupës së Amerikës. Për këtë gjë, ai u takua me presidentin e Federatës së Futbollit të Argjentinës, Claudio T..

Read More »

“S’jam e kënaqur me rezultatin, do e bëj prap”, Roza Lati i rikthehet operacioneve plastike

Pas 2 vitesh që kishte bërë operacionin në hundë, moderatorja e njohur shfaqi një mospëlqim të rezultatit të arritur. Së fundmi, Roza Lati u shpreh se në fakt nuk ishte edhe shumë e kënaqur me hundën e re, pasi kishte ndryshuar të gjithë portretin e saj. E ftuar në emisionin “Shiko kush Luan”, Roza Lati shprehet se nuk do e lë me kaq, por po mendon të realizojë një operacion të dytë për të arritur rezultatin që ajo kërkon, sepse nuk është e lumtur. “Ndërhyrje që dua ta bëj prap, sepse nuk po ndihem mirë, është hunda” – tha Roza Lati. E ftuar në emision ka qenë edhe e ëma e saj, Rita Lati, e cila ka zbuluar se përpiqet të ndikojë në jetën romantike të së bijës. “Lidhej me njërin që nuk më zinte gjumi fare, ose do e ndaja o vdiqa” – tregoi Rita Lati. The post “S’jam e kënaqur me rezultatin, do e bëj prap”, Roza Lati i rikthehet operacioneve plastike appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Milan merr lajmin e madh, shikojeni kush po rikthehet

Gjigantët e Serie A, thuhet se janë vendosur të marrin një fitore të madhe të Alessio Romagnolit para ndeshjes së ardhshme të Serie A kundër Bolognas. Sky Italia deklaron se Romagnoli është trajnuar dje më ndryshe nga hera e fundit kur humbi fazën e fundit, përcjell ORAinfo. Ai ka punuar në palestrën edhe më herët sot dhe është në linjë për t’u përshtatur për ndeshjen e ardhshme të Bolognas. Milan ka humbur disa lojtar kyç kryesisht të mbrojtjes si pasojë e lëndimeve. Milan nesër do të zhvillojë ndeshjen në kuadër të UEFA-s me Olimpiacosin. /ORAinfo/

Read More »

Rikthehet bora në vendin tonë

Moti në Kosovë në javën që po vije do të ndryshojë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për motin. Java e ardhshme pritet të sjellë shi e borë. “Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të mbaj mot i ndryshueshëm dhe jostabil. Të hënën parashihet të ketë reshje shiu të cilat vende-vende do të shoqërohen me fjolla bore“, shkruhet në komunikatën e Institutit. Ata po ashtu deklarojnë se nga e marta deri të enjten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nga pasditja e së enjtes, kryesisht gjatë natës parashihen reshje kryesisht në formë bore dhe ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Sa i përket fushave barike, pos ditës së hënë, ditët tjera do të kenë ngritje, dukshëm mbi vlerat e normales. Masat e ajrit do të kenë qarkullim të mjaftueshëm dhe do të ndikojnë pozitivisht në cilësinë e ajrit. “Temperaturat minimale parashihen të bijnë deri në -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri 7 gradë Cel..

Read More »

Rikthehet fuqishëm United, “fundosë” Fulahmin

Manchester United, ka arritur që rrëmbejë një fitore sonte në Old Trafford kundër Fulhamit. Ekipi i Jose Mourinhos e mposhti skuadrën mysafire me rezultat të thellë 4-1 përcjell ORAinfo. Djajtë e Kuq ishin dominues në këtë takim në gjitha aspektet duke i shënuar tre golat në pjesën e parë të takimit. Ishte mbrojtësi Ashley Yong që hapi ecurinë e golave për United duke realizuar qysh në minutës e 13” të takimit. Vrulli i golave te Manchesteri nuk u ndal me kaq. Mesfushori, Juan Mata ishte ai që ia siguroi golin e dytë ekipit të tij derisa sulmuesi Lukaku shënoi golin e tretë për United në minutën e 42 “ të takimit. Paraqitja e mirë e Djajëve të Kuq vazhdoi edhe në pjesën e dytë të ndeshjes. Me disa ndyrishme që bëri Mourinho bëri që ekipi të forcohet dhe të vazhdojë të shënojë gola. Ishte sulmuesi i ri i United, Rashford që realizoj edhe golin e katërt për United në minutën e 82” te ndeshjes, duke ia siguruar tri pikë të vlefshme Djajve të Kuq. Kujtojmë se të vetmin gol për mysaf..

Read More »

Nëse Ibra rikthehet te Milan, ja çfarë do të ndodh me Cutronen

Duket se Zlatan Ibrahimovic do të transferohet te Milan. Por, agjenti i Patrick Cutrone, thotë se nëse Zlatan Ibrahimovic rikthehet në Milano nuk do të ishte një problem për sulmuesin italian. Sulmuesi suedez është lidhur shumë me një kthim në Rossonerët, megjithëse ka frikë se mund të kufizojë kohën e lojës së Cutrone përcjell ORAinfo. “Ëndrra ime është të kem katër nga djemtë e mi në Kupën e ardhshme Botërore: De Sciglio, Cutrone, [Simone] Verdi dhe Davide Bettella”, tha Donato Orgnoni për Tuttosport. “Patrick vazhdon të shënojë, me golin e tij kundër Parma ne jemi në shtatë për sezonin, 25 për Milanin në pak më shumë se një vit. “Ibra? Nuk do të ishte problem, kampionët si ai mund t’ju ndihmojnë vetëm të ngiten më lartë “, ka thënë agjenti i Cutrones. Cutrone, në këtë sezon ka shënuar shtatë gola për fanellën e Milanit./ORAinfo/

Read More »

Lajm i mirë për Milanin, do t’i rikthehet superlojtari

Ricardo Kaka ka folur për të ardhmën e tij tek mediat meksikane. Ish-mesfushori i Milanit, Real Madridit dhe fitues i Ballon d’Or, KaKa, ka thënë se një ditë do të kthehet të punojë prapë me Rossonerët, shkruan ORAinfo. Ai ka thënë se aktualisht është i përqendruar në projekte të tjera dhe është duke udhëtuar në shumë vende, por, ai e ka vlerësuar si shume të shenjtë lidhjen e tij me Milanin dhe pret që një ditë të kthehet dhe të punojë prapë atje. Kaka tani e ka përfunduar karrieren si lojtar dhe ekipi në të cilin e përfundoi karrierën ishte Orlando./ORAinfo/

Read More »