Home / SPORT / Pa këta lojtarë, Milan nuk mund të “marrë frymë”

Pa këta lojtarë, Milan nuk mund të “marrë frymë”

AC Milan mundi Sassuolo dje në San Siro në atë që ishte një performancë disi bindëse.

Megjithatë, Rossonerët kanë kaluar Interin në renditjen e Serie A dhe tani janë të 3-të në tabelën përcjell ORAinfo.

Qasja e lojtarëve të Milanit nuk ishte shumë e këndshme për atë ditë dhe madje edhe trajneri Gennaro Gattuso pranoi se performanca nuk ishte e mirë në aspektin e cilësisë teknike.

Sassuolo kishte momentet e tyre gjatë gjithë ndeshjes, por nuk ishin të aftë të kapitalizonin, gjithashtu për shkak të mbrojtjes solide të Milanit, të udhëhequr nga Alessio Romagnoli dhe Mateo Musacchio.

Dy qendër mbrojtësit si dhe Gianluigi Donnarumma në gol, ishin protagonistët e vlerësimeve të lojtarëve në mediat italiane këtë mëngjes. Këtu janë vlerësimet e Milanit nga mediat kryesore:

Gazzetta dello Sport:

Donnarumma 7; Kalabria 6, Musacchio 6,5, Romagnoli 6, Rodriguez 6; Kessie 6, Bakayoko 5,5, Paqueta 6; Suso 5.5, Piatek 6, Calhanoglu 5.5. Zëvendësimet: Biglia 6

Corriere della Sera:

Donnarumma 7; Kalabria 6.5, Musacchio 6.5, Romagnoli 6, Rodriguez 6; Kessie 6, Bakayoko 5, Paqueta 6; Suso 5.5, Piatek 6, Calhanoglu 6. Zëvendësime: Biglia 6

Sky Sport

Donnarumma 7; Kalabria 6.5, Musacchio 6.5, Romagnoli 7, Rodriguez 5.5; Kessie 6.5, Bakayoko 5.5, Paqueta 5.5; Suso 5, Piatek 5.5, Calhanoglu 5. Zëvendësime: Biglia 6, Castillejo 6

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Pa këta lojtarë, Milan nuk mund të “marrë frymë” Pa këta lojtarë, Milan nuk mund të “marrë frymë”Rating: 4.8