Home / Tag Archives: befason

Tag Archives: befason

Romagnoli befason: Ky njeri më mësoi artin e mbrojtjes

Mbrojtësi i Milanit, Alessio Romagnoli ka zbuluar se ish-trajneri i rossonerëve, Siniša Mihajlović është menaxheri më i mirë që ai ka luajtur dhe ai e ka mësuar më së shumti përcjell ORAinfo. Kohët e fundit Romagnoli po bisedonte me Eleven Sports dhe u pyetën se kush i ka mësuar atij artin e mbrojtjes së më shumë gjatë viteve. Italian zbuloi se Mihajloviq ka pasur ndikim të madh në lojën e tij. Ai tha: “Mihajlovic është ai që më ka mësuar më shumë nga të tjerët, përveç Bonucci dhe Chiellini, por mendoj se ju mësojnë më shumë si trajnerë sesa me shokët e tuaj”, ka përfunduar mbrojtësi italian. Kujtojmë se Romagnoli është njëri ndër futbollistët kryesor të Milanit, por që kohëve të fundit u përball me lëndime./ORAinfo/

Read More »

Milan befason, po e rikthen dështkaun

Milani kthen vëmendjen kah ish futbollisti i tyre Alexandro Pato, ku edhe po e mendojnë huazimin e tij në janar. Milani thuhet se ka kthyer vëmendjen te një rikthim i mundshëm i sulmuesit brazilian të Tianjin Quanjian, Alexandre Pato. Rossonerët janë në kërkim të një sulmuesi të ri, por me përvojë për ta transferuar në afatin kalimtar të janarit. I pari në listë ishte Zlatan Ibrahimovic, i cili vendosi dhe konfirmoi qëndrimin e tij te LA Galaxy në Mayor League Soccer. I dyti në listën e drejtuesve të Milanit ishte italiani Fabio Quagliarella, por edhe ky ka vendosur të rinovojë kontratën me Sampdorian. Sipas mediumit italian Gazzetta dello Sport, sulmuesi brazilian Pato tani është në radhë për tu transferuar nga drejtuesit e Rossonerëve. Gazeta shpjegon se braziliani është gati për një magji të dytë me Milanin, por ka një problem që po ndal transferimin. Pato duhet të ulë pagën e tij prej nëntë milionë eurove dhe ta bindë klubin e tij për ta lënë atë të lërë në huazim. 29-vjeçar..

Read More »

Neca e merr Matinin në prehër, Learta befason me reagimin e saj

Learta Jakupi tashmë është shumë e njohur për publikun. Njëherë u bë e njohur si reja e Shyhrete Behlulit, e tashmë edhe si këngëtare e muzikës klasike, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto ku shihet Neca duke e mbajtur në prehër Matinin. Ai është fëmijë shumë i ëmbël./ORAinfo/

Read More »

Nedeved befason me deklaratën drejtuar Marottës

Drejtori i Juventusit, Pavel Nedved foli me DAZN përpara ndeshjes Torino-Juve. Drejtori i bianconerët ka thënë diçka për Beppe Marottën i cili tashmë është shef ekzekutiv i Juventusit përcjell ORAinfo. “Marotta-Inter? Është e çuditshme ta shohësh atë në Inter. Ai është një menaxher i mirë, por ndoshta nuk ishte dhe nuk është ndier kurrë Juventino … “,ka thënë Nedved. Marotta u emërua drejtori ekzekutiv i Interit të premten. /ORAinfo/

Read More »

‘Befason’ Majlinda, vesh djalin në stilin e Majkut

Majlinda Zeka është e dashura e reperit të njohur shqiptar Majkut. Ata nga lidhja e tyre e shkurtër kanë një djalë që e kanë quajtur me emrin, Roan e që tani rritet vetëm me nënën, shkruan ORAinfo. Majk dhe Majlinda patën një përplasje në lidhje me djalin e të cilën I pari e filloi reperi ku tha se nëna e Roanit, nuk po e lë ta shoh atë, e pas kësaj vjen reagimi i Majlindës ku thotë se Majk nuk ka tentuar asnjëherë të jetë baba shembullor. E sot ajo ka postuar një fotografi në Instastory ku shihet djali Roani I veshur me shumë stil e që ngjason shumë me stilin e Majkut./ORAinfo/

Read More »

Icardi befason me deklaratën e tij për Interin

Icardi sot ka dhënë një deklaratë befasuese. Fitorja minimale kundër Udinese, për Mauro Icardin ishte një sinjal nga Interi. Ishte pikërisht sulmuesi që i dhuroi fitoren skuadrës së tij, me panenkan e realizuar nga pika e bardhë. “Duhej të dërgonim një sinjal pas së martës, pasi ishim të dëshpëruar nga ajo që ndodhi” ka thënë argjentinasi pas ndeshjes për “Sky Sport Italia”. “Ne e dinim se ishim akoma në Serie A dhe mund t’i kapim skuadrat që janë para nesh” ka thënë tutje sulmuesi. “Mund ta harrojmë Ligën e Kampionëve duke fituar ndeshjet e radhës dhe ta përfundojmë 2018-ën në formën e duhur” ka përfunduar kapiteni i Inter. Kujtojmë se Inter është eliminuar nga Liga e Kampionëve, duke mbetur pas Tottenham vetëm si pasojë e gol diferencës më të dobët.

Read More »

Pas fitores Spalletti befason me deklaratën e tij

Luciano Spalletti e quajti Mauro Icardi qendër sulmues të përkryer bazuar në shfaqjet e fundit, por ende dëshiron më shumë nga Inter pasi ata mundën Udinese sonte përcjell ORAinfo. Argjentinasi siguroi një fitore 1-0 me një penallti të realizuar për mrekulli. “Ai e përfundon punën e ekipit si qendër sulmues i përkryer, sepse ka raste kur opozita të shtyp dhe ju duhet të shkoni pas vijës për të gjetur topin. Në dy ndeshjet e fundit, Icardi e ka bërë këtë në mënyrë të përkryer”, tha Spalletti për Sky Sport Italia. Përkundër rrëmbimit të tri pikëve, trajneri italian duket se nuk është i kënaqur me punën e ekipit të tij, pasi që kërkon më shumë nga futbollistët./ORAinfo/

Read More »

Gjykata Speciale dhe Dialogu, Thaҫi befason me këtë vendim

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaҫi vazhdon të befasoi me disa vendime të tij. Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti. Aty, Thaçi tha se puna më e mbarë që mund të bëjnë pas themelimit të ushtrisë është nderimi i bashkëluftëtarëve. Përveç çështjes së ushtrisë, ai nuk pranoi të flasë për tema të tjera. Presidenti këtu u pyet nga KTV-ja rreth seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të cilin e udhëheq ai vetë. Por, si shpesh herë, ai nuk është përgjigjur. Thaçi më pas vazhdoi homazhet te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi. Këtu nuk u deklarua fare për gazetarët. Televizioni pyeti Thaçin edhe rreth ftesave që Gjykata Speciale ua ka bërë disa prej ish- pjesëtarëve të UÇK-së. Edhe këtu Thaçi nuk u tregua i hapur për mediet, duke refuzuar të përgjigjet. ..

Read More »

‘Befason’ Lola, ja me cilën foto të Dautit uron për ushtrinë

Lola Haradinaj ëhstë gruaja e politikanit të njohur, Daut Haradinajt. Me rastin e votimit të transformimit të FSK-së në ushtri, ajo publikoi një foto të Dautit, e që është një fotografi e vitit 1997 në të cilën shihet Dauti duke lexuar fjalimin në ditën e daljes së parë në skenë të UÇK-së, shkruan ORAinfo. Ajo me këtë fotografi uron burrin e saj për ushtrinë dhe na tregon sa krenare ndjehet ajo./ORAinfo/

Read More »