Home / Tag Archives: deklarate

Tag Archives: deklarate

Spalleti ia bën ‘bajat’ me këtë deklaratë Mauro Icardit

Menaxheri i Interit, Luciano Spalletti ka thënë se suksesi i klubit nuk varet vetëm nga një lojtar si Mauro Icardi. Icardi është bërë qendra e vëmendjes tek nerazzurri, pasi ai vazhdon të jetë në luftë me klubin. Ai mbajti mesazhe të fshehta në Instagram pasi u hoq nga kapiteni dhe u largua nga skuadra e pare, përcjell ORAinfo. Përpara ndeshjes që Inter zhvillon kundër Fiorentinës në kuadër të Serie A, Spalletti ka folur para mediave për Icardin. “Nuk është një sfidë për Mauro-n. Një klub si Interi nuk mund të reduktohet në vetëm një lojtar, ne gjithashtu kemi cilësi të tjera si sjellja e vijës mbrojtëse”, ka thënë Spalleti. Icardi nuk ka shënuar për Interin në Serie A që kur ai shënoi për klubin në fitoren 1-0 ndaj Udineses. Por nga ajo kohë Icardi ka shënuar dy herë në kupë. /ORAinfo/

Read More »

Atletico mposhti Juventusin, Pirlo vjen me një deklaratë befasuese

Atletico Madrid mposhti mbrëmë skuadrën e Juventusit. Ish-mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo, nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e gjigantit italian. Golat e shënuara nga Jose Gimenez dhe Diego Godin ia siguruan një fitore skuadrës së Diego Simeones, në ndeshjen kundër kampionit në fuqi të Serisë A, në “Ëanda Metropolitano”. Detyra e Juventusit do të kishte qenë më e lehtë nëse ata do ta kishin shënuar të paktën një gol si mysafir. Megjithatë, gjithçka do të vendoset në ndeshjen kthyese, që do të zhvillohet në stadiumin Allianz, më 12 mars. “Unë e pashë një skuadër pa personalitet dhe pa vullnet për të luajtur. Ti duhet të përballesh me presionin dhe të japësh gjithçka që ke brenda vetes, nëse dëshiron ta fitosh titullin e Ligës së Kampionëve”, ka thënë Pirlo. “Juventusit i mungoi karakteri ose dëshira për të bërë më shumë. Ata ishin të kënaqur duke u mbrojtur, duke pritur dhe menduar se dikur do të vjen një gol për ta”. Juventusi e ka fituar titullin e kampionit të Serisë A p..

Read More »

Vuçiq me deklaratë si Milosheviqi për serbët e Kosovës

Kreu i Serbisë Aleksandër Vuçiqi po i ngjason me deklarata Millosheviqit duke thënë se “askush nuk guxon t’i ngucë serbët në Kosovë”. Vuçiq, si dikur Sllobodan Millosheviqi, ka deklaruar sot në Vërnjaçka Banjë, se shteti nuk do të lejojë që dikush t’i ngucë serbët në Kosovë, transmeton Koha.net. Ai ka shtuar se populli serb në Kosovë po kërcënohet çdo ditë, ndërsa ka përmendur parullën e tij tashmë të njohur e demagogjike se “Serbia është për ruajtje të paqes e të stabilitetit”, ndërsa ka shtuar se këtë nuk duhet marrë si shenjë dobësie dhe se nuk do ta lejojë Kosovën ta sulmojë popullin tonë. “Në Kosovë kemi njerëz që sillen me papërgjegjësi, nuk e kanë plotësuar atë që shkruan në marrëveshjen e Brukselit. Detyrimin e vetëm të Bashkësisë së Komunave serbe, pastaj kanë vënë taksën 100 për qind për mallrat e Serbisë me dëshirën që ta shkatërrojnë popullin serb në Kosovë, që ta dëbojnë nga vatrat shekullore dhe t’i sjellin dëm Serbisë. Ne këtë dëm mund ta përballojmë, por nuk do të he..

Read More »

Deklaratë zyrtare e Interit për Icardi

Mauro Icardi i është nënshtruar kontrollit mjekësor në gjunjë në mëngjesin e sotëm në klinikën Humanitas të Milanos. Nerazzurrët kanë lëshuar një deklaratë zyrtare për përshtatshmërinë e sulmuesit argjentinas, përcjell ORAinfo. Këtë mëngjes, Mauro Icardi iu nënshtrua një hetimi në Istituto Clinico Humanitas në Rozzano për shkak të dhimbjes në gjurin e djathtë. Skanimet nuk zbuluan ndryshime të rëndësishme krahasuar me ato të kryera para fillimit të sezonit aktual. /ORAinfo/

Read More »

Gattuso vjen me një deklaratë të papritur për Piatekun

Krzysztof Piatek i dha Milanit fitoren e fundit, e këtë gjë e ka komentuar Gennaro Gattuso. Milan shënoi mbrëmë fitore shumë të rëndësishme kundër Atalantas, me rezultatin 1:3, ku dy herë realizoi sulmuesi polak. Ai ka shënuar gjashtë gola në katër ndeshje dhe sigurisht se kjo nuk mund t’i ketë ikur trajnerit të ‘rossonerëve’. “Në shtatë apo tetë muaj të gjithë janë mësuar me këto gola” ka thënë Gattuso për ‘Sky Sport Italia’. “Piatek është një lojtar që jeton për të shënuar gola. Ai po bën mirë edhe me lëvizjet, dhe ka aftësi teknike shumë të mira” ka thënë tutje ‘Rino’. “Ne jemi të lumtur që e kemi atë në skuadër” ka thënë ndër të tjerash trajneri i Milan. Kujtojmë se Piatek shënoi edhe njo ‘dopio’ muajin e kaluar, në Kupën e Italisë, kundër një kundërshtari si Napoli.

Read More »

Shënoi dy gola sonte, Piatek vjen me deklaratë “bombastike”

Milan sonte ka arritur një fitore të madhe. Sulmuesi i Milanit, Krzysztof Piatek, i lumtur me paraqitjet e mira me fanellën kuqezi, por thotë se dëshiron më shumë shumë. Polaku ka shënuar gjashtë në pesë ndeshje në të gjitha garat, së fundmi dy në fitoren 1-3 ndaj Atalantas. 23-vjeçari theksoi markimin e mirë nga Berat Gjimshiti, i cili ishte një nga më të mirët në fushë për zikaltrit. “Gjithmonë kam besuar tek vejta dhe besoj se do vazhdoj të shënoj gola tjerë, por duhet te pranojë se gjashtë gola në pesë ndeshje është më shumë sa që kam pritur”, ka thënë Piatek për DAZN dhe Milan TV. “Isha duke u markuar nga afër prej Gjimshiti, por e dija që topi do të futej në rrjet herët apo vonë, kështu që bëra lëvizjet i pari të sigurohesha se do e arrija i pari”. “Jam i lumtur me dy gola sonte dhe dua të vazhdoj kështu. Jam sulmues, dua të shënoj në çdo ndeshje”, ka shtuar Piatek. Milani renditet në vendin e katër me 42 pikë, ndërsa në xhiron e ardhshme luajnë kundër Empolit në San Siro.

Read More »

Nënkryetari i AAK-së jep një deklaratë për taksën

Ardian Gjini thotë se heqja e taksës poshtron Kosovën. Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini konsideron se Serbia po mundohet që me shantazh të detyrojë Kosovën të heqë dorë nga taksa prej 100% ndaj produkteve serbe. Sipas tij, një gjë e tillë është poshtërim për Kosovën. Ai në emisionin “BlicIntervieë me Astrit Gashin” ka treguar se taksën e sheh si çështje bilaterale të Kosovës. “Ka disa çështje këtu. E para është se për çështjet strategjike, definitivisht mendojmë njëjtë në të gjitha çështjet që janë shumë strategjike, krejt njëjtë. Çështja e taksës ndaj Serbisë është diçka bilaterale, është sovrane e Kosovës. E dimë që SHBA-të kanë kërkuar prej Kosovës, që të suspendohet taksa. Ne duhet t’i kalkulojmë pro dhe kontra, si Kosovë jo vetëm si Aleancë. Mendoj që si Kosovës është një gabim që po veçohet , Aleanca, një parti tjetër, një parti tjetër…”, ka thënë Gjini. Ai ka shtuar se mendon që situata në të cilën sot ndodhet Kosova shkaku i taksës, është dinamizuar jashtë mase dhe ka tre..

Read More »

Para ndeshjes me Atalantën, Kessie vjen me deklaratë të papritur

Mesfushori i Milanit Franck Kessie ka pranuar se ai po ndihet i padobishëm pasi që nuk po shënon gola dhe duhet të përmirësohet në këtë drejtim. Kessie do të bllokojë kundërsulmet e Atalanta nesër, pasi rossonerët kërkojnë të ruajnë pozitën e katërt përcjell ORAinfo. Kessie po bisedonte me DAZN-in kohët e fundit dhe ai foli për kualifikimin për Ligën e Kampionëve. Mesfushori tha: “Në Atalanta unë shënova më shumë, sepse stili i lojës ishte i ndryshëm. Sot kam shanse por nuk po mundem të shënojë shumë, sidomos në kundërsulm. “Sidoqoftë, Gattuso më jep inkurajim çdo ditë për të dhënë më shumë. Ai më kërkon të jem më i guximshëm. “Sesionet e trajnimit të Gasperinit ishin më të ashpra. Ne me të vërtetë u zhvillua shumë dhe Gasperini ishte më i egër se Gattuso, “Unë jam shumë i zjarrtë sepse Liga e Kampionëve është konkursi më i madh në Evropë dhe unë do të bëj çmos për të arritur atje”, ka thënë Kessie./ORAinfo/

Read More »

I shënoi gol Manchester Unitedit, Mbappe vjen me deklaratë bombastike

Paris Saint Germain ka shënuar një fiture të rëndësishme në udhëtim ndaj Manchester Unitedit, me rezultat 2:0 në kuadër të Ligës së Kampionëve. E heroi i PSG-së, Kylian Mbappe, është deklaruar pas fitores së skuadrës së tij në ‘Old Trafford’ ndaj Manchester United në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kampionët e Francës edhe pse me disa mungesa, arritën të marrin fitore të pastër prej 0-2 ndaj Manchester United në udhëtim. Mbappe, që shënoi golin e dytë në këtë ndeshje, është shprehur i lumtur për fitoren, por ka thënë se kjo është vetëm gjysma e punës për skuadrën e tij. “Ne jemi të lumtur, por kjo është vetëm gjysma e punës”, ka deklaruar Kylian Mbappe, përcjell ‘lajmi.net’. “Ne do të vazhdojmë të përgatitemi. Në 20 minutat e fundit, ne ishim të goditur nga lodhja. Tani kemi tre javë për t’u siguruar që jemi gati të arrijmë kualifikimin tonë”. “Kishim një sistem të ri dhe ne vërtetë nuk ishim duke e përdoruar atë. Kishim shumë mesfushorë dhe jo shumë su..

Read More »

Kryeministri befason me këtë deklaratë: Rusia ka futur para në Shqipëri e Kosovë për ndarjen e Kosovës

Ramush Haradinaj ka thënë se Rusia ka futur para të mëdha në Shqipëri e Kosovë për të lobuar pro ndarjes së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se janë paguar para në Shqipëri dhe Kosovë në favor të projektit të ndarjes së Kosovës. Pas këtyre lobeve, sipas Haradinajt, qëndron Rusia. Haradinaj thotë se ky projekt tejkalon një individ, është një agjendë më e madhe. “Në Shqipëri është lobu me pare për projektin e ndarjes. Gazetarë dhe analistë nga Kosova… kanë hyrë shumë para. Paratë e rusëve që përmendët kanë mbërritur deri te ju, kanë shti pare të madhe me nda Kosovën duke lobuar te mediat, televizionet, analistët, pushtetarët. Ajo është dhe në Kosovë. Është agjendë më e madhe”, tha Haradinaj, në një intervistë në ‘Ora Neës’. “ Putin është munduar disa herë të legjitimojë disa aneksime në perimetrin e vet. Presidenti Putin punon intensivisht me ia bashkue Republikën Srpska Serbisë. Ajo është një Putin Republikë. Kur thotë Vuçiq se nuk njoh kufirin mes ser..

Read More »