Home / Tag Archives: formacionet

Tag Archives: formacionet

Bologna-Milan, befasi në formacionet zyrtare

Suso dhe Alessio Romagnoli kthehen me Gonzalo Higuain te skuadra e Milanit që sonte viziton Bolonjën që gjendet në krizë. Ka qenë pak ditë të vështira për Rossonerët, të cilët u eliminuan nga Europa League pas një humbjeje 3-1 ndaj Olimpiakos të enjten, pastaj UEFA-n të shqiptojnë gjoba për shkak të thyrjes së rregullave Fair Play përcjell ORAinfo. Sidoqoftë, Gennaro Gattuso ende ka ekipin tij të dëmtuar i cili gjendet në vendin e katërt dhe një fitore këtë mbrëmje do të hapë një çerek pikë nga Lazio që gjendet në të pestën. Milani është i pamposhtur në Dall’Ara në Serinë A që nga një rezultat 2-0 në mars të vitit 2002, duke dalë me nëntë fitoret dhe tre barazime. Formacionet e dy skuadrave: Bologna: Skorupski; Calabresi, Danilo, Helander; Mattiello, Poli, Nagy, Svanberg, Mbaye; Santander, Palacio Milan: G Donnarumma; Calabria, Romagnoli, Zapata, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Cutrone, Higuain./ORAinfo/

Read More »

Bologna – AC Milan, publikohen formacionet e mundshme, ka befasi

Këtë mbrëmje, AC Milan do të jetë në kërkim për të rrëmbyer të tre pikë kundër një Bolonje që pozicionohet në pozitat e fundit të tabelës, përcjell ORAinfo. Pavarësisht nga kthimet e Musacchio dhe Romagnoli, Gattuso do të vazhdojë me partneritetin Abate-Zapata, siç raportohet nga meditat e huaja. Trajneri italian, do të vazhdojë të luajë me formacionin 4-4-2 ku në sulm do të startojnë Cutrone dhe Higuain./ORAinfo/ Formacionet e mundshme : Bolonja (3-5-2): Skorupski; Calabresi, Danilo, Helander; Mattiello, Orsolini, Nagy, Poli, Dijks; Santander, Palacio. Milan (4-4-2): Donnarumma; Kalabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Cutrone, Higuain.

Read More »

Ndeshja Barcelona – Levantes, befasi në formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Levantes. Skuadra e Ernesto Valverdes do të tentojë fitoren pasi ka pikë të njëjta me Sevillan, Atletico Madridin, nga 31, dhe me rast fitoreje do të mbetet e vetme në krye të tabelës me tre pikë diferencë. Ndërsa Levante pozicionohet në vendin e tetë me 22 pikë, shtatë më pak se Real Madridi në vendin e katërt. Në tri ndeshjet e fundit mes tyre, Barcelona ka fituar dy herë dhe një herë Levante. Levante: Oier; Rober Pier, Cabaco, Postigo; Jason, Bardhi, Campaña, Tono; Rochina, Boateng, Morales. Barcelona: Ter Stegen; Vermaelen, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Vidal, Busquets, Rakitic; Messi, Luis Suárez, Dembele.

Read More »

Roma – Genoa, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes

Do të zhvillohet ndeshja mes Romës dhe Genoas. Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të kësaj ndeshje. Roma dhe Genoa do të përballën në kuadër të javës së 16-të në Serie A. Ndeshja që starton në ora 20:30, do të zhvillohet në stadiumin ‘Olimpico’. Më poshtë mund t’i shikoni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave: Roma: Olsen; Fazio, Manolas, Juan Jesus; Florenzi, Cristante, N’Zonzi, Kolarov; Cengiz Ünder, Zaniolo, Kluivert.

Read More »

Liverpool – Man United, befasi në formacionet zyrtare

Derbi më i madh anglez zhvillohet në Anfield Road nga ora 17:00. Liverpooli pret Manchester Unitedin në duelin e vjetër të rivalëve të vjetër. Liverpooli nuk ka asnjë humbje këtë sezon dhe një fitore ndaj Unitedit është vitale për gjasat për titull. Secili rezultat tjetër do të mbante Cityn në pozitën e parë. Në anën tjetër Manchester United nuk ka çka të humbë, pasi lufton ashpër për top katërshe dhe një fitore në Anfield do të ishte e madhe veçanërisht për tifozët. Formacioni i Liverpoolit: Alisson; Clyne, Lovren, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Wijanldum, Keita; Salah, Firmino, Mane; Formaiconi i Manchester Unitedit: De Gea; Darmian, Smalling, Lindelof; Young, Herrera, Matic, Lingard, Dalot; Rashford, Lukaku.

Read More »

Brighton – Chelsea, befasi në formacionet zyrtare

Chelsea është mysafir i Brightonit në takimin e xhiros së 17-të në Premier Leaguen angleze. Por, Brightoni vjen nga një formë pozitive dhe di të luajë mirë ndaj skuadrave të mëdha duke mos pranuar gola. Si do që të jetë, Chelsea do të tentojë të mbajë formën aktuale të mirë dhe të vazhdojë të garojë tutje në Ligën Premier. Takimi nisë nga ora 14:30, dhe tashmë skuadrat i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare. Formacioni i Brightonit: Ryan; Montoya, Balogun, Dunk, Bernardo; Knockaert, Propper, Stephens, March; Gross; Murray. Formacioni i Chelseat: Kepa; Azpilicueta, Rudiger, David Luiz, Marcos Alonso; Kante, Jorginho, Kovacic; Pedro, Hazard, Willian.

Read More »

Ndeshja Torino – Juventus, këto janë formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Torinos dhe Juventusit. Janë publikuar formacionet zyrtare. Skuadrat do të përballen në derbin e qytetit, në kuadër të xhiros së 16-të të Serie A, shkruan lajmi.net. Juventus padyshim konsiderohet si favorit në këtë takim, në të cilin synon pikët e 46-ta. Torino në anën tjetër si gjithmonë do të mundohet t’i sjellë probleme rivalëve të qytetit. Kjo ndeshje do të fillojë në ora 20:30. Më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare:

Read More »

Inter-Udinese, befasi në formacionet zyrtare

Pas një barazimi dhe një humbje, Interi do të tentojë t’i rikthehet fitores në Serie A. Zikaltrit do të presin në Giuseppe Meazza skuadrën e Udineses, e cila gjithashtu ka një bilanc të njehtë në dy ndeshjet e fundit. Si risi nga minuta e parë në skuadrën e Luciano Spallettit është Keita Balde, i cili është futur në vend të Ivan Perisic. Për mysafirët nga fillimi luan mesfushori shqiptar, Valon Behrami. Më poshtë keni formacionet zyrtare: Interi: Handanovic; Vrsaljko, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Borja Valero, Brozovic, Joao Mario; Politano, Icardi, Keita Udinese: Musso; Stryger-Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck; Ter Avest, Fofana, Behrami, Mandragora, D’Alessandro; Pussetto, De Paul. Neroazzurrët aktualisht renditen në vendin e tretë me 29 pikë, gjashtë më pak se Napoli dhe 14 se Juventusi në vendin e parë. Udine është në pozitën e 17-të me vetëm 13 pikë, dy pikë larg zonës që dërgon në Serie B.

Read More »

Olympiacos – Milan, befasi në formacionet startuese

Sontë do të luhen ndeshjet e fundit në fazën e grupeve në Europa League. Milan do të jetë mysafir i skuadrës së Olyimpiacos, për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së gjashtë të fazës së grupeve në Ligën e Evropës. ‘Rossonerët’ ndeshjen e fundit të kësaj faze e luajnë në Greqi. Është skuadra e famshme greke, Olympiacos, që do të mirëpres Milanin. Formacionet zyrtare: Olympiacos – Milan

Read More »

Ajax – Bayern Munchen, befasi në formacionet e mundshme

Edhe sonte na presin ndeshje interesante në Champions League. Ajax dhe Bayern Munich do të luajnë për pozitën e parë në grupin E. Bayerni është lider me 13 pikë, dy më pak se sa Ajax, që luan në shtëpi dhe e do kreun e grupit. Ajax pritet që të luajë me lojtarët më të mirë, ku spikasin yjet e rinj si De Light, De Jong dhe Doblerg. Në anën tjetër në fushë pritet të jenë edhe lojtarët me përvojë si Blind, Schone dhe Ziyech. Në anën tjetër te Bayern Munich nga minuta e parë në mbrojtje pritet të luajnë Sule dhe Boateng,pasi Mats Hummles mbetet i dëmtuar. Në sulm pritet do të luajë Lewandowski i përkrahur nga Ribery, Muller dhe Gnarby. Ndeshja që zhvillohen në Johan Cruyff Arena fillon në ora 21:00 Formacionet e mundshme Ajax: Onana; Tagliafico, De Ligt, Blind, Mazraoui; Schone, De Jong, Ziyech; Neres, Dolberg, Tadic Bayern: Neuer; Rafinha, Sule, Boateng, Alaba; Kimmich, Goretzka, Gnabry, Müller, Ribéry; Lewandowski

Read More »