Home / Tag Archives: perfundon

Tag Archives: perfundon

Bologna-Milan përfundon ndeshja, rezultati i papritur

Milan nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola 0-0 kundër Bolognas. Ndeshja e cila u zhvillua sonte, nuk solli fitues ani pse të dyja skuadrat kishin rastet që të shënonin përcjell ORAinfo. Përkundër dominimit të rossonerëve në këtë ndeshje, ekipi mysafir nuk arriti që të shënojë një gol që do të ia siguronte tri pikë të vlefshme. Gjërat për ekipin e Gattusos u bënë edhe më të vështira ku në minutën e 76” Bakayoko mori kartonin e dytë të verdhë duke lënë skuadrën me dhjetë lojtarë në fushë. Pas këtij barazimi, Milan është në pozitën e katërt me 27 pikë të tubuara një më shumë se Lazio që është pas rossonerëve, derisa Bologna fundoset edhe më shumë në tabelën e Seria A me vetëm 12 pikë të tubuara./ORAinfo/

Read More »

Përfundon telenovela, Paul Pogba në janar i bashkohet gjigantit Evropian

Paul Pogba po largohet përfundimisht në janar nga Manchester United. Mediat në Itali raportojnë se Juventus po e transferon mesfushorin francez, Paul Pogban qysh në afatin e janarit. Francezi është i pakënaqur në Old Trafford, pasi ai është ndaluar të luaj nga menaxheri Jose Mourinho, përcjell ORAinfo. Pogba ka qenë i lidhur ngushtë me një kthim në Torino, dhe ‘Zonja e Vjetër’ është takuar dje me agjentin e lojtarit Mino Raiola. Sipas Quotidiano Sportivo, Juventusi dëshiron të bëjë një marrëveshje që në janar, marrëveshje e cila do të përfshinte kalimin e huazuar të Pogbas me mundësi blerje në fund të sezonit. Ende nuk duhet nëse Manchester United do të lejojë një nga pasuritë e tyre më të mëdha të largohen gjatë sezonit, veçanërisht pasi edhe karriga e Jose Mourinhos nuk është e sigurt për edicionin e ardhshëm 2019-20. /ORAinfo/

Read More »

Sokol Dobruna përfundon intervistën nga Specialja, ja për kë e kishin pyetur

Gjykata Speciale javën e kaluar ka nisur punën duke intervistuar disa ish-zyrtarë të lartë të UÇK-së. Nëpërmjet telefonit, avokati i Sokol Dobrunës, Ilir Hoxha, ka thënë se ekziston dyshimi se klienti i tij si udhëheqës i Gjykatës Ushtarake ka mundur të kryej krime në periudhën kohore 98-99 që bie në juridiksionin e Gjykatës Speciale. Avokati Hoxha për T7 ka konfirmuar se Sokol Dobruna është pyetur për raste të ndryshme për të cilat është lëshuar vendim nga Gjykata Ushtarake e UÇK-së. Ai madje ka thënë se Dobruna është pyetur edhe për rastin e deputetit të AAK-së, Blerim Kuçi, për të cilin Dobruna kishte lëshuar një urdhër për ekzekutim me arsyen e dezertimit. Hetuesit e Dhomave të Specializuar kanë pyetur Dobrunën edhe për shumë emra udhëheqës të tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e ndër ta edhe për njohjen e Dobrunës me ish-udhëheqësin e Drejtorisë Politike të UÇK-së, Hashim Thaçi. Por, avokati Ilir Hoxha, thotë se ende nuk kanë ndonjë informacion nëse do të ngrihet aktak..

Read More »

Përfundon takimi Inter-Udinese, ky është rezultati

Pas barazimit me Romën dhe humbjes nga Juventusi, Interi i është kthyer fitores në Serie A pasi arriti të triumfojë ndaj Udineses me rezultat 1-0. Zikaltrit ishin më të mirë dhe fitorja e shumë pritur nga skuadra e Luciano Spallettit ishte e merituar. Pjesa e parë kryesisht u zhvillua në mesfushë dhe jo me shumë raste serioze për gol. Rastin e parë serioz për gol e kishte Mauro Icardi (66′), por argjentinasi gjuajti jashtë portës me kokë pas harkimit të bukur të Keita Baldes. Ishte kapiteni zikaltër që shënoi në minutën e 76-të nga pika e bardhë në stilin Panenka, duke befasuar kështu portierin kundërshtar. Në pjesën e mbetur skuadra nga Giuseppe Meazza u vendos mirë dhe nuk lejoi të befasohet nga mysafirët. Vlen të theksohet se gjatë gjithë ndeshjes për Udinen luajti shqiptari, Valon Behrami. Pas kësaj fitore Interi renditet i treti me 32 pikë, kurse Udinese në vendin e 17 më 13 pikë. Ndeshja e ardhshme e zikaltërve është kundër Chievos, ndërsa Udinese ndaj Frosinones.

Read More »

Manchester City-Everton, me këtë rezultat përfundon ndeshja

Manchester City nuk gabon dy herë rradhazi. Skuadra e Pep Guardiolës ka reaguar menjëherë pas disfatës ndaj Chelsea-it, duke mposhtur me shifrat 3-1 Evertonin në sfidën që hapi javën e 17-të të Premier League. Një sukses që e ngjiti City-in përkohësisht në krye të Premier League në kuotën e 44 pikëve, dy më shumë se Liverpooli që luan të dielën supersfidën ndaj Manchester United. Pas një nisjeje më të mirë të Evertonit që iu afrua golit në dy raste sidomos me Richarlison, City arriti të ndëshkonte skuadrën e portugezit Marco Silva me golin e Gabriel Jesus. Në minutën e 22-të sulmuesi brazilian përfitoi nga gafa e dyfishtë e Yerri Mina që largoi keq topin dhe më pas e mbajti në lojë Gabriel Jesus që i asistuar nga Sane, mposhti Pickford. Në fillimin e pjesës së dytë Citiziens dyfishuan shifrat me të njëjtin lojtar me Jesus që i shërbyer sërish nga Sane nuk i dha asnjë shans portierit të Evertonit. Miqtë u rikthyen në ndeshje në minutën e 65-të me golin e Calvert-Lewin por sh..

Read More »

Përfundon sezoni për yllin e madh të Bayern Munchen

Futbollisti holandez është lënduar javën e shkuar dhe Bayern Munich nuk do të mund të llogarisë në Arjen Robben në pjesën e mbetur të ndeshjeve që ka skuadra bavareze në vitin 2018. Holandezi nuk ka luajtur as në sfidën me Ajaxin të mërkurën, por do të mungojë edhe në duelet që Bayern i luan përballë Nurnbergut dhe Werder Bremenit në Bundesligë. “Robben nuk do të mund të luajë në ndeshjet e mbetura. Presim që ai të kthehet më 4 janar”, ka thënë trajneri Niko Kovaç në konferencë për shtyp. “Mjekët na kanë konsultuar që mos ta rrezikojmë të lëndohet më shumë, prandaj do ta lëmë të pushojë”. Robben po luan sezonin e fundit me Bayernin pasi ka konfirmuar që do të largohet në muajin maj.

Read More »

Përfundon ndeshja Bayern Munich-Ajax, ky është rezultati

Ka përfunduar ndeshja mes Bayern Munichut dhe Ajaxit. Bayern Munich ka kaluar në 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve. Bayern Munich ka barazuar ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, ndaj Ajaxit me rezultat, 3:3. Skuadra gjermane ishte dy herë në disavantazh, mirëpo që në fund morën vetëm një pikë, për të mbetur lider i grupit E. Bayern Munich u kualifikua në fazën e 1/16 të finales, me 14 pikë, ndërsa Ajax në vendin e dytë me 12. Benfica do të luajë tani në Ligën e Evropës, ndërsa AEK, u eliminua nga gara.

Read More »

Përfundon ndeshja Milan – Torino, ndodhi e papritura

Ndeshja mes Milanit dhe Torinos ka përfunduar. Milan është ndalur nga Torino në javën e 15-të në Serie A. Rosonerët nuk arritën që për 90’ minutat të shënojnë gol, duke bërë kështu që ndeshja të përfundoi, 0:0. Edhe pse të dyja skuadrat kishin raste të arta për shënim, ato nuk arritën ta fusin topin në rrjetë. Pas xhiros së 15-të në Serie A, Milan gjendet në vendin e katërt me 26 pikë.

Read More »

Milan-Torino, përfundon pjesa e parë, rezultati befasues

Ka përfunduar pa gola 0-0,pjesa e parë e takimit mes Milanit dhe Torinos përcjell ORAinfo. Rossonerët janë nikoqir të Torinos në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Serie A, e cila zhvillohet në San Siro . Ishte ekipi vendas i që e kishte më shumë posedimin e topit, por që skuadra mysafire u tregua shumë më e rrezikshme para portës së Rossoneëve. Duhet cekur se Torino kishte një rast ideal për të shënuar në portën e Milanit, por Donnarumma me pritjen e tij bravuroze nuk lejoi që topi të përfundoi në rrjetë. Kujtojmë se Milan ka nevojë që nga ky takim të dalë me pikë maksimale./ORAinfo/

Read More »

Përfundon gjithҫka, Pulisic te Chelsea

Christian Pulisic duket se do të largohet nga Dortmundi. Christian Pulisic e dëshiron largimin Dortmundi, pasi ka marrë disa oferta nga klube të mëdha. Anësori amerikan është shumë afër të arrijë marrëveshje me Chelsean, përcjell “lajmi.net”. Skuadra londineze tashmë ka kontaktuar agjentin e lojtarit, ndërsa Dortmund kërkon 70 milionë euro. Pulisic ka bërë 15 paraqitje në këtë sezon në Bundesligë, ndërsa Chelsea e sheh atë si zëvendësues të Eden Hazard, që do t’i bashkohet në verë Real Madridit.

Read More »