Home / Tag Archives: shfaqet

Tag Archives: shfaqet

E dashura shfaqet me fustan të bardhë, reagimi i Feros i papritur

Historia e dashurisë mes reperit Fero dhe modeles Arbenita Ismajlit është mësuar prej pak kohësh, por çifti ende nuk janë shfaqur publikisht. Lidhja e tyre është vërtetuar nëpërmjet rrjeteve sociale dhe po në rrjete sociale vazhdon të konsolidohet.Sërish dyshja nuk ka ngurruar të tregojë në Instagram dashurinë që kanë për njëri-tjetrin. Në një video të publikuar në profilin e saj, modelja pozon me fustanin e nusërisë dhe mes shumë komenteve që e komplimentojnë, bie në sy dhe ajo e reperit të njohur.“Princesha ime”- i shkruan Fero, i cili mesa sa duket nuk i ka rezistuar pa shprehur ndjesinë e tij teksa ka parë të dashurën veshur me fustanin e nusërisë. Dhe në fakt, të drejtë ka reperi sepse modelja duket vërtetë një princeshë me fustanin e bardhë, teksa rrotullohet para kamerës së telefonit.Nuk dimë nëse ky moment do jetë një shkëndijë që dyshja ta mendojë seriozisht zyrtarizimin e marrëdhënies së tyre, pavarsisht se janë ende të rinj. Aktualisht, çifti po përjeton një lidhje në di..

Read More »

Arta shfaqet me veshje kombëtare, kjo është arsyeja

Është ndër këngëtaret me të njohura në të gjitha vendet ku flitet shqip. Arta Bajrami tani i është rikthyer fuqishëm këngës. Ajo ka lansuar CD me këngën popullore dhe folklorike, të titulluar “Dasma Shqiptare”. Njoftimin për këtë CD këngëtarja e ka bërë përmes rrjetit social, Instagram, shkruan rtv21. Me plis në kokë e veshje kombëtare Arta ka vendosur të promovojë CD e saj. “Doli në shitje Cd ‘Dasma Shqiptare’ me këngpopullore/folklorike”, ka shkruar ajo mbi imazhin e postuar. Këngëtarja disa nga këto këngë i ka lansuar edhe në kanalin Youtube, Arta këndon e veshur me veshje kombëtare këngët si : “N’drras te vekut”, “Thrret Prizreni”, “Hajredin Pasha” dhe “Rrehi Teli”. Artistja këto këngë i ka publikuar në kuadër të xhirimeve për festat e fundvitit, duke dëshmuar që është e zonja edhe në zhanrin folklorik. https://www.youtube.com/watch?v=v_dsmVIG4lI

Read More »

Largohet nga “Voice of Kids”, ja ku do shfaqet Eneda Tarifa këtë vit

Ajo ka provuar për vite me radhë të jetë edhe moderatore duke kujtuar këtu eksperiencën e saj në “Portokalli”. Mesa duket, Eneda Tarifës i është besuar edhe njëherë një eksperiencë prezantimi këtë herë në TVSH. Por sipas një media rozë së fundi u zbulua se Eneda do të drejtojë programin e fundvitit në këtë televizion. Pak kohë më parë këngëtarja ishte pjesë e koncertit “Divat” së bashku me këngëtare të tjera të njohura si Irma Libohova, Besa Kokëdhima dhe Rovena Dilo. Do të jetë vërtet një show i veçantë e plot surpriza! The post Largohet nga “Voice of Kids”, ja ku do shfaqet Eneda Tarifa këtë vit appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Tuna shfaqet në ‘krahët’ e tjetër mashkulli, ja kush është ai

Altuna Sejdiu është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia, e që njihet ndryshe në publik me emrin e saj artistik, Tuna. Ajo u bë e njohur për publikun që nga momenti i paraqitjes së parë dhe me zërin dhe karakterin e saj u bë shumë e pëlqyer për publikun shqiptar, përcjell ORAinfo. Ajo meqë është shumë aktive në rrjete sociale, sot ka postuar një fotografi me mikun e saj më të mirë dhe nga mbishkrimi që ka vënë në fotografi na bën të kuptojmë se ai është miku më i mirë i Tunës./ORAinfo/

Read More »

“HUMVEE” i ushtrisë së Kosovës shfaqet në qendër të Prishtinës

Kuvendi i Kosovës para pak çastesh ka votuar projektligjet të cilat i hapin rrugë krijimit të ushtrisë së Kosovës. Në ditën kur Kuvendi i Republikës së Kosovës votoi ligjet për ushtrinë e Kosovës, qytetarët e Kosovës kanë gjetur mënyra interesante për ta festuar këtë ditë. Një afarist në Prishtinë, ka dizajnuar dhe ka vendosur në rrugën “Agim Ramadani”, tipin e automjetit “Humvee”, që së fundi kanë ardhur në Kosovë ku do të jenë në shërbim të ushtrisë së Kosovës. 24 automjetet ushtarake amerikane ka arritur në Kosovë për FSK-në.

Read More »

Ganimet Musliu shfaqet me uniformë, thotë se do të luftonte nëse është nevoja

Kuvendi i Kosovës para pak çastesh ka votuar projektligjet të cilat i hapin rrugë krijimit të ushtrisë së Kosovës. Ganimete Musliu ka uruar të gjithë qytetarët pas transformimit te FSK-së në Ushtrisë. Ajo ka thënë se nëse do kishte luftë do të ishte pjesë e saj, pasi që në kokë kishte një kapelë të Ushtrisë. “Sot secili deputet ndihet sikur kur e kemi votuar Pavarsinë e Kosovës, ky është vendimi kryesor pas Pavarësisë, shpresoj qe do vazhdojmë të jemi krah i aleancave që i kemi pas deri sot”, tha Musliu. Musliu po ashtu tregoi se në mëngjes ka qenë në vizitë tek Kompleksi Memorial i heronjve në Marinë, për të vizituar varrin e Mujë Krasniqit i cili ditën e sotme ka shënuar 20 vjetorin e rënies, sipas saj nuk ka asgjë më mirë sesa votimi i ushtrisë në këtë ditë.

Read More »

Tuna shfaqet në pishtinë, do t’iu lë gojë hapur me pamjen

Këngëtarja shqiptare nga Maqedonia, Altuna Sejdiu e njohur si Tuna u bë e njohur për publikun shqiptar që nga momenti i parë i daljes në skenë. Ajo tani jeton në Prishtinë së bashku me burrin e saj, Patris Berishën me të cilin ka edhe një djalë, Tianin, shkruan ORAinfo. Tuna pas shtatzënisë menjëherë është kthyer në peshën e saj normale dhe këtë e kemi vërejtur në paraqitjet publike të saj. Së fundmi këngëtarja vjen me një fotografi atraktive. Nga një pishinë në të brendshme, ajo duket mjaftëseksi. /ORAinfo/

Read More »

Xhensila shfaqet pa pikë grimi, ka një lajm të madh për fansat e saj

Xhensila Myrtezaj ka publikuar pak minuta më parë një foto krah Pirro Çakos. Kantautori i njohur dhe këngëtarja e dashur për publikun do të vijnë me një bashkëpunim muzikor që tashmë është drejt finalizimit. Kënga është kompozuar nga vetë Pirro dhe dy emrat e njohur të muzikës do t’i bashkojë një baladë dashurie.Më herët Pirro Çako dhe Xhensila kanë kënduar së bashku një nga duetet më të famshme të kantautorit që mban emrin ‘Për një çast më ndali zemra’. Kënga është kompozuar nga vetë Pirro dhe dy emrat e njohur të muzikës do t’i bashkojë një baladë dashurie.Më herët Pirro Çako dhe Xhensila kanë kënduar së bashku një nga duetet më të famshme të kantautorit që mban emrin ‘Për një çast më ndali zemra’.

Read More »