Home / Tag Archives: shperthen

Tag Archives: shperthen

Zaimina Vasjari poston foto me fustanin seksi, ku i shpërthen gjoksi

Padyshim që ajo është një nga nënat e reja më sexy që përfliten në mediat rozë. Zaimina Vasjari arrin gjithmonë të tërheqë vëmëndjen për shkak të fotove provokuese që ajo hedh në Instagram. Edhe pas lindjes së vajzës së saj Khloe, ajo mbeti po aq provokuese edhe sa më parë duke iu rikthyer formave të saj seksi në një kohë rekord. Së fundmi këngëtarja vjen me një foto mjaft tërheqëse veshur në të kuqe ku bie në pah gjoksi i ekspozuar. ‘Santa Zaimina’ shkruan këngëtarja. The post Zaimina Vasjari poston foto me fustanin seksi, ku i shpërthen gjoksi appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Jurgen Uldedaj fiton titullin botëror WBO, shpërthen në lot

Të shtunën në Tiranë, Jurgen Uldedaj e ka fituar titullin botëror në kategorinë ËBO për të rinj. Në këtë përballje, Uldedaj rrahu boksierin argjentinas Nikolas Leandro Arganaraz. Në një meç me kohëzgjatje prej 10 rundeve, Uldedaj ishte më i mirë se argjentinasi në të gjitha rundet, duke e regjistruar fitoren e 10 në karrierë. Uldedaj mbetet i pamposhtur dhe tani kampion i botës për të rinj në ËBO. Në të njëjtën kohë, boksieri shqiptar ia shkaktoi humbjen e parë në karrierë Arganarazit. Të tre gjyqtarët votuan në favor të tij 98- 9, 98-91, 98-91.

Read More »

Mozzik shpërthen ndaj muzikës shqiptare

Mozzik është një ndër reperët më të pëlqyer për publikun shqiptar. Me projektet e tij të shumta ka ditur si të fitojë zemrat e të gjithëve. Edhe pse këngët e tij janë pritur mirë nga publiku, duke marrë miliona klikime siç ishte rasti i bashkëpunimi të tij me të dashurën Loredana, reperi nuk është i kënaqur nga ky treg muzikor. Në një postim së fundmi në “Istastory”, ai ka deklaruar se tregu muzikor nuk po funksionon si duhet. “Iky për lesh kjo muzikë dhe ky treg”, shkruan në postim Mozzik. Nuk e dimë nëse ky është ndonjë ‘diss’ apo është thjesht pakënaqësi ndaj mënyrës sesi funksionon tregu muzikor shqiptar. The post Mozzik shpërthen ndaj muzikës shqiptare appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Kënga Magjike/ Kastro Zizo shpërthen kundër kolegëve: Hipokritë…

Siç pritej pas përfundimit të festivalit “Kënga Magjike”, shumë artistë do të shprehnin pakënaqësitë e tyre. I pari që ngriti zërin është Kastro Zizo, i cili konkurroi me projekti “Sonata e gjumit” por vendosi të mos ishte pjesë e natës finale për mënyrën e votimit. “Pasi pashë finalen jam shumë i lumtur që nuk isha pjesë e një farse, hipokrizie dhe pseudo-lumturie në sytë e disave. Unë i pari jam hipokriti më i madh, mjafton të shihni fletën time të votimit dhe 70% e atyre që kam dhënë pikë ose më ngjajnë mediokër ose s’i kam dëgjuar fare. Pse? Për të qenë dhe unë si gjithë të tjerët, pa fjalë dhe ‘probleme’, i rregullt me sistemin”, shkruan Kastro në postimin e bërë në profilin e tij në Instagram. Ai bën një kritikë për ngjashmërinë e këngëve, për zhveshjet apo për ato që ishin të kopjuara. Por “sulmin” kryesor në postimin tij Kastro Zizo e kishte me këngëtarët dhe veçanërisht ata të rinjtë. “Më vjen të qaj, plas, vuaj, shpërthej, rënkoj, etj. kur pashë një grumbull ‘talentesh’ t..

Read More »

Nusja e Medës po ‘shpërthen’ nga kilogramët, nuk mund t’i fshehë më

Lulja është bashkëshortja e këngëtarit të njohur Mehdin Pergjegjaj, i njohur për publikun si Meda. Ajo tashmë është e njohur për publikun dhe ka një numër të madh të ndjekësve, shkruan ORAinfo. Lulja është shumë aktive në rrjetet sociale ku bën postime të shumta dhe të ndryshme. Ajo e ndanë me ndjekësit e saj çdo moment nga jeta e saj, madje na njofton edhe me familjarët e të afërmit e saj. Së fundmi ajo ka publikuar një pamje në të cilën shihet bashkë me vajzën e saj. Ajo që bie në sy, është se fytyra e saj duket shumë e fryrë. A thua ka shtuar në peshë Lulja?/ORAinfo/

Read More »

Humbja nga PSG, Klopp shpërthen me deklarata

Liverpool u mposht mbrëmë nga PSG me rezultat të ngusht 2:1 në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka kritikuar gjyqtarin Szymon Marcinak për referimin e tij gjatë ndeshjes së mbrëmshme të Liverpoolit kundër Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Kloppit u mposht me rezultat 2-1 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Parc des Princes në kryeqytetin francez. Ata duhet ta mposhtën Napolin me rezultat 1-0, ose të kenë diferencë prej dy golash për t’u kualifikuar nga faza e grupeve, transmeton Express. Liverpooli u dominua në fillim të ndeshjes nga PSG-ja, e cila arriti t’i shënojë dy gola përmes Juan Bernat dhe Neymar. Pak para fundit të pjesës së parë, James Milner arriti ta ngushtojë rezultatin përmes gjuajtjes nga pika e penalltisë. Mirëpo, trajneri Klopp ishte më shumë i zhgënjyer nga paraqitja e gjyqtarit të ndeshjet sesa nga lojtarët e tij. Marcinak ia dha gjashtë kartonë të verdhë lojtarëve të Liverpoolit, dhe dy për..

Read More »

Mbledhja e dy qeverive shqiptare, Vuçiq shpërthen me deklarata

Mbledhaj e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë të hënën në Pejë, ka marrë jehonë edhe në mediat serbe. Pas publikimit të agjendës dhe të temave që pritet të diskutohen dhe marrëveshjet që pritet të nënshkruhen sot në mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, ka ardhur edhe reagimi i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Vuçiq, këtë takim e ka quajtur si hipokrizi pasi që sipas tij, përderisa Kosova ka vendosur taksë doganore 100 për qind për mallrat e Serbisë dhe Bosnje e Hercegovincës, në anën tjetër me Shqipërinë po tenton të heq kufijtë dhe taksat për mallrat e Kosovës, pra të heq barrikadat ekonomike. “Është kulmi i hipokrizisë, jo vetëm për shqiptarët që jetojnë në Kosovë dhe Shqipëri, por edhe për të gjithë ata që e lejojnë një gjë të tillë”, ka thënë Vuçiq i nervozuar, transmeton lajmi.net. Vlen të theksohet se edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përkrahur këtë vendim të qeverisë së Kosovës. Kjo u bë e ditur për..

Read More »

Shpërthen këshilltari i Pacollit, i quan legena deputetët që e kritikuan shefin e tij

Behgjet Pacolli mori shumë kritika nga deputetët e Kuvendit të Kosovës për mënyrën se si po e drejton politikën e jashtme. Majde disa deputet kërkuar edhe shkarimin e mënjëhershëm të ministrit Pacolli, puna e të cilit po vlerësohet dështim i diplomacisë së jashtme. Por një punëtori të Behgjet Pacillit, nuk i kanë pëlqyer aspak kirtikat qe deputetët kanë bërë në adres të shefit të tij. Naim Murseli, këshilltar i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka quajtur legena të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës që dje kanë kërkuar shkarkimin e shefit të tij nga posti i ministrit. Ai ka thënë se disa prej deputetëve që kanë kërkuar shkarkimin Pacolli nuk i kanë sjellur Kosovës asgjë përveç korrupsionit si dhe kanë shikuar vetëm interesin e tyre të xhepit. “Disa deputetë, legena, dje në Parlamentin e Kosovës kërkonin llogari për ”dështimet” e Ministrit Behgjet Pacolli. Disa prej tyre edhe shkarkimin e tij. Po në atë sallë të kuvendit e cila madje ë..

Read More »

Zanfina zbulon sëmundjen nga e cila vuajti, shpërthen në lot teksa flet

Zanfina vazhdon të jetë ndër personazhet më të përfolura të estradës sonë. Edhe pse jetën e saj private gjithmonë e ka mbajtur larg mediave, duke mos folur asnjëherë, por vetëm dy ditë më parë këngëtarja foli për historinë e dashurisë që kishte zgjatur mbi një dekadë, lidhje kjo e cila kishte mbaruar para disa vitesh. E ftuar në emisionin “Tour de cool”, këngëtarja u pyet nëse kishte vuajtur më parë nga ndonjë sëmundje apo diçka e tillë, dhe Zanfina zbuloi për herë të parë se kishte vuajtur nga një sëmundje kur ishte në moshë të vogël. “Kur isha vetëm 8 vjeç, kisha dhimbje në fundshpinë dhe as mjekët nuk dinin se çfarë po e shkakonte atë. Më pas u zbulua se vuaja nga skolioza, sëmundje kjo e cila ka të bëj me boshtin kurrizor, më saktë çrregullim i boshtit kurrizor i cili shfaqet në moshë të re, si pasojë e qëndrimit jo të drejtë”, tregoi Zanfina. Madje ajo zbuloi që për vite të tëra ka pirë ilaçe, dhe se dhimbjet kohë pas kohe i shfaqen dhe tani. Përveç kësaj Zanfina foli edhe sa..

Read More »

Ikën me burrin jashtë vendit dhe e lë djalin në shtëpi Adelina shpërthen në lot

Adelina po e ka të vështirë të qëndrojë pa djalin e saj edhe kur është me udhëtim jashtë vendit përkohësisht. Ka dy muaj që është bërë nënë dhe lidhja sa po vjen e po bëhet më e fortë me të birin e saj Jonin. Këngëtarja shqiptare Adelina Tahiri, u bë nënë në moshën 26 vjeçare dhe Joni është fëmija i saj i parë nga martesa me avokatin maqedonas Serjozha Markov,me të cilin kurorëzoi dashurinë në fillim të këtij viti. Ajo me bashkëshortin kanë ikur jashtë vendit ndërsa Jonin Adelina për herë të parë e ka lënë nën kujdesin e së ëmës së saj dhe kjo e ka mërzitur shumë këngëtaren. Në një bisedë live në Instagram me ndjekësit e saj, Adelina ka thënë se ka shpërthyer në lot kur e ka lënë Jonin në shtëpi, megjithatë bashkëshorti e kishte mbështetur duke i thënë se duhet të mësohet të rrijë edhe pa prezencën e jonit afër saj

Read More »