Milani i madh po kthehet, Rosonerët pritet të transferojnë katër yje për ta fituar Scudetton

Welcome to Kosova Today

Gazeta “Tuttosport” duke folur për idetë e Milanit në funksion të merkatos së verës së ardhshme, raporton se si klubi kuqezi synon të bëjë katër goditje të synuara për sezonin 2024-2025. Blerjet që do të shërbejnë për të rritur shkallën teknike, cilësore dhe konkurruese të skuadrës. Me synimin e deklaruar për të fituar titullin e […]

Milani i madh po kthehet, Rosonerët pritet të transferojnë katër yje për ta fituar Scudetton

Gazeta “Tuttosport” duke folur për idetë e Milanit në funksion të merkatos së verës së ardhshme, raporton se si klubi kuqezi synon të bëjë katër goditje të synuara për sezonin 2024-2025.

Blerjet që do të shërbejnë për të rritur shkallën teknike, cilësore dhe konkurruese të skuadrës. Me synimin e deklaruar për të fituar titullin e 20-të në pak më shumë se 12 muaj.

“NJË PYKË” – Olivie Zhiru do të largohet: ai do të nënshkruajë për 18 muaj me Los Angeles FC (LAFC), në Ligën e Futbollit të SHBA (MLS). Prioriteti i “Djallit” në tregun e transferimeve do të jetë pra ardhja e një numri të ri 9. Favorit është Joshua Zirkee i Bolonjës, për të cilin duhet të vlerësohet investimi i një shume të konsiderueshme. Megjithatë, Benjamin Sheshko (Laipzig), Santiago Gimenez (Fejnord) dhe Viktor Giokeres (Sporting Lisbonë) gjithashtu mbeten në garë. Si dhe i zakonshmi Xhonatan Devidi (Lilë), i cili ka avantazhin se kushton më pak se të gjithë të tjerët, duke qenë se kontrata e tij skadon në vitin 2025.

NË MES – Më pas, Milani do të bëjë një blerje në mesfushë në merkaton e verës. Ekipi ka nevojë për një element më mbrojtës se ata që janë tashmë në listë. U përmendën emrat e Kefren Turamit (Nisë) dhe Jusuf Fofana (Monako). Por ndjesia, sipas ‘Tuttosport’, është se drejtuesit e “Djallit” synojnë të kërkojnë një marrëveshje si ajo që solli Ruben Loftus-Çik në “Milanello” një vit më parë. Duke parë, ndoshta, me kujdes disa teprica interesante nga emrat e mëdhenj të ekipeve angleze (Sofian Amrabat?).

PRAPAVIJA – Me lamtumirën e mundshme të Simon Kjaer – kontrata e të cilit skadon në qershor – dhe me brishtësinë fizike të Pier Kalulusë, Milani do të ketë nevojë për një qendërmbrojtës në tregun e transferimeve të verës 2024. Emri i Benuat Badiashilit të Çelsit është kthyer në modë. Mund të përfaqësojë një mundësi: marrëdhëniet e shkëlqyera me ‘Blutë’ duhet të merren parasysh fort. Vendi i fundit që duhet të plotësohet është ai i një zëvendësi për Teo Hernandezin. Edhe këtë vit, kur francezi ose ishte i padisponueshëm ose duhej të kalonte në qendër të mbrojtjes, Stefano Pioli u detyrua të luante me një element të përshtatur, si Alesandro Florenci ose Aleks Himenez.

Tags Kerko

Kete lajm mund ta gjeni direkt ne linqet me posht:
Gazeta Tuttosport Milanit Blerjet Olivie Zhiru Angeles Futbollit Prioriteti Djallit Favorit Joshua Zirkee Bolonj Megjithat Benjamin Sheshko Laipzig Santiago Gimenez Fejnord Viktor Giokeres Sporting Lisbon Xhonatan Devidi Milani Ekipi Kefren Turamit Jusuf Fofana Monako Ruben Loftus Milanello Sofian Amrabat PRAPAVIJA Simon Kjaer Kalulus Benuat Badiashilit Vendi Hernandezin Stefano Pioli Alesandro Florenci Aleks Himenez

Kerko ne Google fjalet :

Kliko mbi fjalet me posht shfaqet kerkimi:
Gazeta Tuttosport Milanit Blerjet Olivie Zhiru Angeles Futbollit Prioriteti Djallit Favorit Joshua Zirkee Bolonj Megjithat Benjamin Sheshko Laipzig Santiago Gimenez Fejnord Viktor Giokeres Sporting Lisbon Xhonatan Devidi Milani Ekipi Kefren Turamit Jusuf Fofana Monako Ruben Loftus Milanello Sofian Amrabat PRAPAVIJA Simon Kjaer Kalulus Benuat Badiashilit Vendi Hernandezin Stefano Pioli Alesandro Florenci Aleks Himenez

Shiko videon ...

Sisteme Online Programime
Programing Online
Përmbajtja fillestare