Home / Tag Archives: ronaldo

Tag Archives: ronaldo

Nuk është Ronaldo, ja cilin lojtar e pëlqen shumë Allegri

Sami Khedira, ka pasur shumë lëndime pasi tani është gati të kthehet shpejt në fushë. Max Allegri e pëlqen atë shumë, pasi ai do të shpresojë të ketë një Khedira të shëndetshëm në 2019, i cili duhet të ndihmojë mesfushën e skuadërs. Po në lidhje me të ardhmen e tij? E pra kontrata e Juventusit të Khedira do të përfundojë në vitin 2021, por e ardhmja e tij mbetet në dyshim megjithatë përcjell ORAinfo. Shumë klube të mëdha evropiane si PSG dhe Arsenal janë të interesuar në të, pasi ai do të duhet të mendojë për të ardhmen e tij në javët e ardhshme. Megjithatë, gjermani duket se është plotësisht i fokusuar në Juve për momentin pasi ai dëshiron të ketë një vit 2019 të fortë. Khedira u shfaq në vetëm 14 ndeshje (në të gjitha garat për Juve dhe Gjermani) në sezon, pasi ai ka shënuar deri tani një gol. Me problemin e kyçit të tij pothuajse të zgjidhur, e ardhmja e tij tani është një temë e nxehtë. /ORAinfo/

Read More »

Ishte heroi i Juventusit kundër Torinos, ja çka thotë për golin Ronaldo

Kampioni i Italisë, Juventus ka arritur ta mposht me rezultat minimal 1:0 Torninon në kuadër të Serie A. Golin e vetëm në këtë takim e realizoi ylli portugez, Cristiano Ronaldo. Ai, pas ndeshjes është shprehur shumë i kënaqur me paraqitjen e skuadrës si dhe me paraqitjen personale, dhe ka thënë se skuadra e tij e meritoi fitoren. “Ishte ndeshje e vështirë dhe fusha nuk ishte në kushtet më të mira” ka thënë Ronaldo për “DAZN”. “Patëm paraqitje të mirë dhe krijuam më shumë shanse, e merituam fitoren” ishin fjalët e portugezit në vazhdim. “Jam i lumtur për golin, por sidomos për fitoren e skuadrës” ka përfunduar CR7. Kujtojmë se goli i portugezit ishte numër 5000 për skuadrën e Juventus në Serie A.

Read More »

Ronaldo bën ‘hapin’ e madh për Juventusin

Ronaldo ka bërë një ‘hap’ të madh për Juventusin. Juventus ka shënuar fitore minimale (0:1) në stadiumin e Torinos. “Zonja e vjetër” u kujdes që të dali fituese edhe nga derbi i qytetit, në xhiron e 16-të të Serie A. Më meritori për këto tri pikë ishte padyshim Cristiano Ronaldo, i cili realizoi golin e vetëm të takimit, shkruan lajmi.net. Gjithçka ndodhi në minutën e 70’ të takimit, kur portugezi gjuajti për mrekulli nga pika e bardhë dhe i dha epërsinë skuadrës së tij. Me këtë fitore, Juventus vazhdon rrugëtimin e vetme në krye të tabelës së Serie A, me 46 pikë pas 16 ndeshjeve.

Read More »

Ronaldo zbulon përforcimin e ri të Real Madridit, ai do ta bartë fanellën e portugezit

Ylli portugez i Juventusit, Ronaldo ka marrëdhënie të mira me disa ish-shokë, me të cilët ai ndau karrierën në Real Madrid. Që nga koha e tij në ekipin e Los Blancos, ai kishte një marrëdhënie të mirë me Álvaro Moratën dhe madje edhe pas një kohe të konsiderueshme në të cilën nuk janë parë, komunikimi midis tyre vazhdon përcjell ORAinfo. Në ndeshjen e fundit të luajtur nga sulmuesi spanjoll, ai duhej të zëvendësohet për shkak të një goditjeje të fortë që i shkaktoi atij një dëmtim në gjurin e tij të djathtë. Nga ana tjetër, Cristiano Ronaldo shfrytëzoi rastin dhe i dërgoi një mesazh për të ditur se si ndihej pas ndeshjes. Në këtë bisedë Morata hoqi informacionin se nënshkrimi i Eden Hazard belg ishte praktikisht i mbyllur. Nënshkrimi i yllit të ri të kampionit të fundit të Kampionëve do të mbyllet në tregun e dimrit, por do të bëhet publike për verën e ardhshme, që është kur sulmuesi është planifikuar të mbërrijë në Madrid. Cristiano tashmë e di se kush do të jetë zëvendësimi i t..

Read More »

Fenomeni Ronaldo po ia rrëmben yllin e madh Realit

Me performancat e fundit që Vinicius ka bërë në fushën e lojës, ai ka treguar se është një lojtar që mund të merret parasysh për ndeshjet e rëndësishme. Dhe megjithëse me Santiago Solari, sulmuesi që përfaqëson ekipin U-20 të Brazilit ka pasur një rol të caktuar, duke llogaritur besimin për ndeshjet që janë me vështirësi të mesme, ai nuk është ende futbollist i cili ka fituar një vend të rëndësishëm te Reali përcjell ORAinfo. Disa klube janë të interesuar për sulmuesin, për të lejuar atë që të zhvillojë më shumë minuta dhe për të vazhduar zhvillimin e potencialit që ai demonstron në çdo rast në të cilin atij i ofrohet. Një nga skuadrat e para për të treguar gatishmërinë e tyre për të marrë detyrën e sulmuesit ishte Real Valladolid, klubi i kryesuar nga Ronaldo Nazario. Ish-lojtari i ekipit të Los Blancos ka zbuluar në një intervistë, se ai i tha Florentino Perez drejtpërsëdrejti qëllimin e tij për t’u transferuar në Vinicius, por vetë presidenti i bardhë ka treguar se operacioni ..

Read More »

Ronaldo jep një deklaratë para derbit me Torinon

Cristiano Ronaldo do të përjetojë Derby della Mole e tij të parë këtë mbrëmje . Kjo do të jetë përballja e parë e Torinos për CR7 dhe ai i rrëfeu Tuttosport sse sa i rëndësishme është ky derbi përcjell ORAinfo. “Kam mësuar se tifozët e Juventus refuzojnë të humbasin dy ndeshje: kundër Interit dhe Torino. Humbja është gjithmonë e keqe, nuk më pëlqen. “Derbi është gjithmonë një rast i madh, kështu që ne duhet ta fitojmë “, ka thënë portugezi. Derbi i Lisbonës nuk ishte një rast i vërtetë për produktin rinor të Sporting CP, pasi ai luajti vetëm rivalët Benfica një herë në një humbje 2-0 në shtëpi në dhjetor 2002. Ronaldo ka luajtur 11 edicionet e Manchester Derby nga 2003-09, duke përfshirë një në FA Cup, dhe doli me një bilanc prej shtatë fitore, një barazim dhe tre humbje. mMë e rëndësishmja, ai shënoi katër gola në këto ndeshjet dhe siguroi dy asistime. Kur ai hyri në Real Madrid, derbi me fqinjët Atletico Madrid ishte edhe më i zjarrtë. Në 31 nga ato përballje në të gjitha gar..

Read More »

Shakira si Messi, Neymar dhe Ronaldo, akuzohet për evazion fiskal

Prokurorët spanjollë ngritën akuza kundër këngëtares kolumbiane Shakira për evazion fiskal, duke pretenduar se ajo nuk ka paguar 14.5 milionë euro taksa (16.3 milionë dollarë). Padia i referohet periudhës midis 2012-2014, kur prokurorët argumentojnë se këngëtarja jetonte në Spanjë, ndërsa kishte regjistruar si rezidencë një adresë tjetër. Akuzat janë depozituar në rajonin e Katalonjës, ku këngëtarja shfaqet rregullisht në ndeshjet e ekipit të partnerit të saj, Gerard Pique, Barcelonës. Përfaqësuesit e Shakirës thanë në një deklaratë se këngëtarja nuk jetonte në Spanjë deri në vitin 2015 dhe i ka përmbushur të gjitha detyrimet tatimore ndaj autoriteteve spanjolle. Ky është rasti më i fundit i një të huaji të profilit të lartë me lidhje me futbollin spanjoll, që akuzohet për shmangien e taksave ndërsa jeton atje. Në muajin shtator lojtari mbrojtës i Real Madridit, Marcelo Vieira pranoi mashtrimin me taksat. Akuzave për evazion fiskal nuk i janë shmangur dot as Lionel Messi, Neymar ..

Read More »

S’ka si Ronaldo, pritet t’i thyejë tri rekorde

Superstari i Juventusit dhe firmosja e verës, Cristiano Ronaldo thuhet se nuk do të pushojë kundër Young Boys pasi ai mund të thyejë tri rekorde, nëse ai shënon kundër anës zvicerane të mërkurën përcjell ORAinfo. Futbollisti portugez arriti tek bianconerët nga Real Madrid këtë verë të kaluar për një shumë prej 100 milionë eurosh. Që atëherë, Ronaldo ka qenë mbresëlënës për Juve. Ai është shfaqur 15 herë në Serie A, duke shënuar dhjetë herë dhe duke asistuar pesë herë. Një raport nga IlBiononero thotë se Ronaldo nuk do të pushojë kundër Young Boys dhe ai do të fillojë nga minuta e parë në këtë lojë, pasi ai ka vendosur për të shënuar një gol dhe për të bërë 3 rekorde. Nëse Ronaldo shënon, kjo do të jetë skuadra e 33-të që do të shënojë ndonjëherë në Ligën e Kampionëve në karrierën e tij që përfshin Manchester Unitedin dhe Real Madridin në Ligën e Kampionëve. Nëse ai do të hapë rezultatin për Juven, do të jetë goli i 5000-të i klubit në histori. Jo vetëm kaq, por një gol do të ndihm..

Read More »

Ronaldo nuk u kursen fjalët, “trondit” Realin me deklaratën e fundit

Cristiano Ronaldo, beson se ai ka marrë vendimin e duhur në kohën e duhur për t’u bashkuar me Juventusin. Juve tronditi botën e futbollit me marrëveshjen prej 112 milionë eurosh për të nënshkruar Ronaldon nga Real Madrid gjatë verës, dh CR7 pranon se ai ‘ndjeu një lidhje’ me Bianconerët kur ai u përball me ta në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar përcjell ORAinfo. “Torino është sigurisht ndryshe nga Madridi. Është më i vogël, por i çuditshëm. Më pëlqen vendi, njerëzit dhe klubi. “Juventusi është fantastik dhe i organizuar, me lojtarë të mëdhenj. Unë u impresionova menjëherë nga ata. “Kam pasur disa oferta për të lënë Madridin. Unë kurrë nuk do të them se cilat, por Juventusi është një klub i madh. Ata kanë shumë histori. Dy finale të Ligës së Kampionëve, shtatë tituj të Ligës … “E dija atmosferën e stadiumit të tyre. Do të luaja në Itali disa herë më parë. “Ndjeva një lidhje dhe pastaj gjithçka tjetër rodhi. Unë nuk mund të jem 100 për qind i sigurt se unë isha duke u bashkuar me..

Read More »

Befason Ronaldo, e do yllin e madh te Juventusi

Kur Cristiano Ronaldo dhe James Rodriguez luanin në Real Madrid u bënë miq të mirë. Nga kolumbianI gjithmonë ekzistonte një admirim të thellë për portugezin që nuk hezitoi për të transmetuar atë nga fillimi dhe nga atje një marrëdhënie në mes të dy lojtarëve u gjenerua përcjell ORAinfo. Ju vetëm duhet të mbani mend se kur James doli nga Madrid, një nga të parët për të treguar pakënaqësinë ishte Ronaldo, i cili thoshte që Reali pa James është i dobët. Për shkak të ndikimit të madh të portugezit, Juventus ka shfaqur interes në mesfushorin kolumbian. Ronaldo beson se kjo është një mundësi e mirë për të rekrutuar një lojtar, me cilësi të provuar dhe që ka vazhdimësi mund të bëhet vendimtar kundër çdo rivali. Që nga ardhja e tij në Itali, Roanldo po kërkon të sjellë lojtarë me të cilët ai u kuptonte shkëlqyeshëm si në dhe jashtë fushës. Në një mënyrë apo tjetër, e ardhmja e kapitenit të kombëtares kolumbiane do të lidhet me Real Madridin./ORAinfo/

Read More »